„Tajemnice polskich morderstw” w nowym serialu na Netfliksie!

W serwisie Netflix pojawił się nowy dokumentalny serial kryminalny opowiadający o tajemnicach polskich morderstw.

Serial true crime „Tajemnice polskich morderstw”

W mrożącym krew w żyłach serialu dokumentalnym o prawdziwych zbrodniach pt. Tajemnice polskich morderstw śledczy z wydziału zabójstw i dziennikarze analizują najsłynniejsze sprawy morderstw, które popełniono w Polsce. Jak można się domyślić produkcja true crime od razu wskoczyła na szczyt listy TOP 10 w naszym kraju. Tego typu seriale oparte na prawdziwych wydarzeniach cieszą się ogromną popularnością. Wystarczy wspomnieć o takich tytułach jak Rozmowy z mordercą: Taśmy Jeffreya Dahmera, Rozmowy z mordercą: Taśmy Johna Wayne’a Gacy’ego, Dopaść pielęgniarza zabójcę, Dorwać mordercę, Sprawa Iwony Wieczorek, Ostatnie zamówienie, Monique Olivier: Asystentka diabła, Evil Genius, 24 twarze Billy’ego Milligana, Bardzo dziki kraj, czy Taśmy winy.

Zobacz również: TOP 12 seriali dokumentalnych w serwisie Netflix (2018)

Naukowcy odkryli, że ludzie, którzy oglądają filmy lub seriale o prawdziwych przestępstwach, są lepiej przygotowani na niebezpieczne sytuacje. Nie dziwi, że tak bardzo lubimy oglądać tego typu produkcje, które są nie tylko przestrogą ale dostarczają cennych informacji jak działają niebezpieczni przestępcy.

Oprócz seriali dokumentalnych, warto wspomnieć, że ludzie kochają seriale o mordercach nie tylko w formie dokumentalnej, ale także fabularyzowane historie, które powstały na podstawie prawdziwych wydarzeń — chociażby Dahmer, Dobry opiekun, Landscapers czy Schody.

Pierwotnie serial Tajemnice polskich morderstw pojawił się w serwisie Viaplay w 2022 roku, a teraz można go obejrzeć na platformie Netflix.

W sześciu odcinkach serial przedstawia sprawy kryminalne, które niegdyś wstrząsnęły całą Polską:

  1. Śmierć we śnie (48 min) Wezwana do włamania policja znajduje na miejscu ciała zamordowanej pary i tropy wskazujące na tragiczne rozwiązanie.
  2. Seryjny zabójca( 48 min) Zabójstwo młodej kobiety do towarzystwa jest pierwszym z serii morderstw, które naprowadzają policję na trop krwiożerczego zabójcy.
  3. Zaginiona nastolatka (49 min) Uczennica, która wyszła wcześniej ze szkoły z powodu złego samopoczucia, znika. Jej rodzina wszczyna gorączkowe poszukiwania.
  4. Pogrzebani żywcem (47 min) Sprawa zaginięcia pary pozostawała nierozwiązana ze względu na brak tropów — dopóki śledczy nie przyjrzeli się bliżej jej samochodowi i mieszkaniu.
  5. Krwawy napad (48 min) Detektywi odkrywają ciała trzech urzędniczek zamordowanych podczas napadu na bank. Sprawa okazuje się trudniejsza, niż się spodziewali.
  6. Pięć trumien (50 min) Policja i straż pożarna zakładają, że pożar domu, w którym zginęło pięciu członków rodziny, był przypadkowy – dopóki dochodzenie nie ujawnia tragicznej prawdy.

Wszystkie sześc odcinków serialu dokumentalnego, opartego na faktach, pod tytułem Tajemnice polskich morderstw można oglądać w serwisie Netflix:

Oglądaj na Netflix

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netflix