Polecam Wam „Taśmy winy” – kolejny świetny serial dokumentalny Netfliksa

Serial dokumentalny „Taśmy winy” (oryg. „The Confession Tapes”) w serwisie Netflix pozwala nam dowiedzieć się sporo o nieprawidłowej psychologii przesłuchań i sposobie szukania sprawcy…

„Taśmy winy” - serial dokumentalny (Netflix)
„Taśmy winy” – serial dokumentalny (Netflix)

Nowa seria Kelly Loudenberg przygotowana dla serwisu dla Netflix pod tytułem „Taśmy winy” (oryg. tyt. The Confession Tapes), przedstawia niezwykle interesujące i przerażajace spojrzenie na porażki amerykańskiego systemu sądownictwa karnego, niepowodzenia badań kryminalistycznych i niepowodzenia pamięci.

Serial przybliży nam, jak problem manipulacji, fałszywych zeznań i wspomnień, które zmieniły losy wielu ludzi, wprowadzając ich wprost za kratki. Czy metody stosowane przez policję, które pokazano w kolejnych odcinkach, powinny być uznawane za legalne i stanowić podstawę do szukania sprawców? Oglądając serię, sami odpowiecie sobie na te pytania.

„Taśmy winy” sa kolejnym dowodem na to, że dobrze zrobiony serial dokumentalny potrafi być bardziej emocjonujący niż nie jedne wymyślony na kolanie scenariusz. Życie pisze okrutne scenariusze, a te przedstawione w serialu oglądałem z otwartymi ustami – ze zdziwienia i przerażenia.

Podczas gdy w innych serialach tego typu jak. np. Bardzo dziki kraj lub Evil Genius można odnaleźć jasne odpowiedzi tworzące jakiś porządek w chaosie zdarzeń, w serialu „Taśmy winy” tego nie znajdziecie i nie dowiecie się do samego końca. Zamiast tego, ta siedmioczęściowa seria opowiada historie sześciu przypadków, w których możliwe fałszywe zeznania doprowadziły do ​​skazania ludzi za morderstwo.

Serial porusza bardzo ciężkie i przykre przypadki, ale jest przede wszystkim spojrzeniem na system sądownictwa karnego w USA i wątpliwe, a nawet przerażające sposoby, w jakie władze są uprawnione do stosowania metod śledczych wobec podejrzanych.

Pierwsze dwa odcinki poruszają sprawę Atifa i Sebastian Burnsa, którzy zostali skazani na dożywocie za morderstwo rodziców i siostry Atifa, pomimo dowodów na to, że za śmiercią stoi religijna grupa ekstremistów… Musicie to obejrzeć, gwarantuję, że wciągnie Was i będziecie chcieli obejrzeć więcej!

Obejrzyj serial na Netfliksie, klikając poniższy przycisk:

Oglądaj na Netflix (Przycisk)