„Gwiezdne wojny” w Fortnite już 3 maja 2024 roku!

Światy Fortnite i Gwiezdnych Wojen znów się łączą, ale w zupełnie inny sposób! 3 maja, wraz z wprowadzeniem aktualizacji 29.40, galaktyczna przygoda zawita do różnych części uniwersum Fortnite: LEGO® Fortnite, Battle Royale, Fortnite Festival i Rocket Racing. 

Gwiezdne wojny (Star Wars) w Fortnite

W tym imponującym crossoverze znajdzie się coś dla każdego fana Gwiezdnych Wojen. Ruszajcie do LEGO® Fortnite, by odblokować budowle i dekoracje z Gwiezdnych Wojen, lub walczcie z przeciwnikami, dzierżąc Kuszę Energetyczną Wookieech w Battle Royale. Dajcie czadu w inspirowanym kantyną Mos Eisleyobszarze na Scenie Jamu w Fortnite Festival i odblokujcie ścigacz i wzór Darth Maul w Rocket Racing!

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Co LEGO szykuje na tegoroczny Dzień Gwiezdnych Wojen?

Imperium i rebelianci przybywają do świata LEGO® Fortnite… Dołączcie do Rebelii, budując rebeliancką wioskę, i odpierajcie ataki Imperium, używając narzędzi: mieczy świetlnych, kusz energetycznych, blasterów DL-44 i E-11 oraz detonatorów termicznych!

Pomagając Rebelii, uzyskacie postępy w karnecie LEGO: Przygoda rebeliantów. Karnet zawiera nagrody do odblokowania, w tym budowle i dekoracje z Gwiezdnych Wojen, a także strój Chewbacca, który otrzymacie za samo ulepszenie karnetu do Ścieżki Nagród Premium!

CHEWBACCA SPROWADZA SWOJĄ KUSZĘ ENERGETYCZNĄ DO BATTLE ROYALE!

Drugi pilot Sokoła Millennium, Chewbacca, został porwany i to wy musicie go uratować! Aby ocalić go ze szponów Imperium, trzeba wyruszyć do określonej imperialnej blokady drogowej (w każdym meczu znajduje się w innej!). Po wyzwoleniu Chewbacca wzniesie radosny okrzyk i ruszy z wami do bitwy wraz ze swoją sprawdzoną kuszą energetyczną.

Kto powiedział, że tylko wookiee mogą się dobrze bawić? W podziękowaniu za uratowanie Chewbacca wręczy wam swoją własną kuszę energetyczną Wookieech! Możecie ją również znaleźć w skrzyniach imperialnych przy rozsianych po Wyspie imperialnych blokadach drogowych. Po wyposażeniu macie możliwość szybkiego strzelania pojedynczymi bełtami lub naładowania broni, by uzyskać potężniejszy strzał wybuchowy.

Fortnite – Chewbacca
Fortnite – Chewbacca

PONOWNIE CHWYĆCIE ZA MIECZ ŚWIETLNY DARTHA VADERA!

Darth Vader i szturmowcy powrócą na Wyspę BR promem Lambda, który w każdym meczu będzie pojawiać się w jednej z trzech stref lądowania. Jeśli pokonacie Vadera, będziecie mogli podnieść jego miecz świetlny. Użyjcie miecza świetlnego Dartha Vadera, by blokować wrogie pociski i wycinać przeciwników, a nawet rzucajcie nim we wrogów!

Wraz ze szturmowcami przybywają ich blastery E-11. Zgarnijcie tę powracającą broń pozostawianą przez pokonanych szturmowców lub ze Skrzyń imperialnych przy lądowiskach Vadera.

GALAKTYKA PEŁNA ZADAŃ

Sprawdźcie swoje umiejętności władania kuszą energetyczną i blasterem, wykonując zadania Gwiezdnych Wojen w Battle Royale! Za wykonanie pięciu z nich otrzymacie awans karnetu bojowego, a dziesięciu – plecak Pakiet AWR. W czasie crossoveru zadania Gwiezdnych Wojen w Battle Royale będą pojawiać się w dwóch turach: pierwsza 3 maja o godz. 15:00, a druga 7 maja o godz. 15:00. Gwiezdnowojenna rozwałka w Battle Royale, wraz z zadaniami, zakończy się 14 maja o godz. 15:00!

ROZKOŁYSZCIE CAŁĄ GALAKTYKĘ W FORTNITE FESTIVAL

ZAGRAJCIE MUZYKĘ W SCENERII ZAINSPIROWANEJ KANTYNĄ MOS EISLEY

Jamujcie zupełnie jak na Tatooine! 3 maja na Scenie Jamu w Fortnite Festival pojawi się obszar zainspirowany słynną kantyną w Mos Eisley. Stwórzcie własną wersję tej słynnej lokacji, wskakując na scenę ze znajomymi lub po prostu wyluzujcie się przy piosenkach pustynnych.

ODBLOKUJCIE GITARĘ SIEDMIOSTRUNOWY HALLIKSET!

Sięgnijcie po klasykę z Naboo. Gitarę Siedmiostrunowy Hallikset możecie odblokować, wykonując siedem zadań Gwiezdnych Wojen w Fortnite Festival! Zadania startują 9 maja o godz. 15:00. Wykonując zaledwie pięć z nich, odblokujecie awans karnetu bojowego! Gwiezdnowojenne atrakcje w Fortnite Festival, w tym zadania, pozostaną dostępne do godz. 15:00 14 maja! 

„TRZYMAJCIE SIĘ Z DALEKA OD TYCH ŁĄCZY ENERGETYCZNYCH” – GWIEZDNE WOJNY W ROCKET RACING

Szykujcie swój hipernapęd – już najwyższy czas, by pomknąć do zakładki zadań! Wypatrujcie zadań Gwiezdnych Wojen, które wjadą do Rocket Racing 3 maja o godz. 15:00 (a kolejne 7 maja o godz. 15:00). Wykonajcie 6 z nich, by odblokować awans karnetu bojowego, lub 14, by odblokować zainspirowaną wyścigami ścigaczy smugę Łącza Energetyczne! Od godz. 15:00 3 maja w Rocket Racing również pojawią się zadania z okazji 4 maja. Wykonajcie cztery z nich, by odblokować wzór Ścigacz Anakina, lub osiem, by odblokować wzór Darth Maul! Pędźcie ku ciemnej stronie toru. 

Fortnite – Rocket Racing (3 maja 2024 r.)
Fortnite – Rocket Racing (3 maja 2024 r.)

Obydwa zestawy zadań będą dostępne w Rocket Racing do godz. 15:00 14 maja!

GWIEZDNE WOJNY PRZYBYWAJĄ DO SKLEPU!

Do sklepu trafi kosmiczny ładunek przedmiotów – oto zapowiedź kilku nowych, wkrótce dostępnych ofert:

NOWE STROJE: LUKE Z DAGOBAH, LANDO CALRISSIAN I SZTURMOWIEC AWR

Wybierajcie spośród nowicjusza Jedi, złotoustego szmuglera i imperialnego żołnierza do zadań specjalnych! Stroje Luke z DagobahLando Calrissian i Szturmowiec AWR pojawią się w sklepie 3 maja wraz z aktualizacją 29.40. Nieważne, czy pochodzisz z bagnistej planety, Miasta w Chmurach czy Imperium – zawsze miło mieć wybór i dlatego wszystkie trzy stroje mają swoje style LEGO!

POWRACAJĄ BOBA FETT, HAN SOLO, KYLO REN I INNI

Chcecie uzupełnić skład swojego gwiezdnowojennego oddziału? W czasie crossoveru do sklepu powróci zestaw strojów z serii Gwiezdne Wojny

 • Era Oryginalnej Trylogii:
  • Boba Fett
  • Han Solo
  • Szturmowiec Imperialny
  • Leia Organa
 • Era Nowej Trylogii:
  • Finn
  • Kylo Ren
  • Rey
  • Żołnierz Sithów
  • Zorii Bliss

WÓZ GODNY ŁOWCY NAGRÓD

Śmigajcie w samochodzie z mandaloriańskiej stali. Karoseria Beskar sprawia, że w całej galaktyce nie będzie auta mocniejszego niż wasze. Będzie dostępna w sklepie Fortnite od 3 maja wraz z aktualizacją 29.40. Ta karoseria stanowi część zestawu Beskar, zawierającego: 

 • Karoserię Beskar
 • Koła Beskar (Din Djarin)
 • Wzór Beskar Zbrojmistrzyni
 • Koła Beskar (Zbrojmistrzyni)
 • Wzór Beskar Boby Fetta
 • Koła Beskar (Boba Fett)
 • Wzór Beskar Bo-Katan Kryze
 • Koła Beskar (Bo-Katan Kryze)
 • Wzór Beskar Sabine Wren
 • Koła Beskar (Sabine Wren)

Wszystkie przedmioty z zestawu można wykorzystać w Rocket Racing, Battle Royale i na wyspach twórców, na których jest możliwe używanie elementów samochodów. Mogą być również współdzielone w Rocket League!

ZAGRAJCIE LEGENDARNY UTWÓR Z GWIEZDNYCH WOJEN!

Zabierzcie ze sobą najbardziej chwytliwy kawałek z kantyny do uniwersum Fortnite ze ścieżką jamową „Cantina Band” (znaną też jako „Mad About Me”). (Pewnie już ją słyszycie w głowie, nie?). Spróbujcie zagrać „Cantina Band” na nowych międzygalaktycznych instrumentach. Grajcie jak perkusista ewoków z Endoriańskim Zestawem Perkusyjnym, a jeśli wolicie instrument prowadzący, zostańcie nalargonistą z Nalargonowym Keytarem.

Ścieżka jamowa „Cantina Band”, Endoriański Zestaw Perkusyjny i Nalargonowy Keytar pojawią się w sklepie 3 maja wraz z aktualizacją 29.40 – wyruszcie z nimi w trasę po Fortnite Festival, Battle Royale i wyspach twórców, gdzie wszyscy jamują w najlepsze!

Gwiezdne Wojny lądują w uniwersum Fortnite 3 maja 2024 roku, w sam raz na Dzień Gwiezdnych Wojen. Niech Moc będzie z wami.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Fortnite