Nowy serial dokumentalny o Dahmerze z wyznaniami zabójcy

„Rozmowy z mordercą: Taśmy Jeffreya Dahmera” to seria rozmów, w których seryjny morderca Jeffrey Dahmer opowiada o swoich makabrycznych zbrodniach.

Rozmowy z mordercą: Taśmy Jeffreya Dahmera (Netflix, 2022)

Serial Dahmer. Potwór: Historia Jeffreya Dahmera bije rekordy popularności i jest obecnie numerem 1 na Netflixie – a platforma streamingowa przygotowuje się do wydania kolejnej miniserii dokumentalnej o Dahmerze już 7 października 2022 roku. Rozmowy z mordercą: Taśmy Jeffreya Dahmera (tyt. oryg. Conversations with a Killer: The Jeffrey Dahmer Tapes) to trzyczęściowy miniserial, który jest trzecim z serii rozmów z mordercami reżysera Joe Berlingera. Wcześniej pojawiły się odcinki o Tedzie Bundym i Johnie Wayne Gacym, dwóch innych znanych seryjnych mordercach.

Według Netflixa Taśmy Jeffreya Dahmera zawiera „nowo odkryte nagrane wywiady” z zespołem prawnym Dahmera i bada, w jaki sposób Dahmer był w stanie „polować na zmarginalizowanych społecznościach Milwaukee”.

Dahmer był seryjnym mordercą, który został skazany za zamordowanie 15 chłopców i mężczyzn w rejonie Milwaukee w latach 1978-1991, z których wielu było kolorowymi gejami, i przyznał się do zamordowania dwóch kolejnych mężczyzn. Dahmer został skazany na wiele wyroków dożywocia i zmarł w więzieniu w wieku 34 lat.

Rozmowy z mordercą: Taśmy Jeffreya Dahmera to jeden z kilkudziesięciu seriali telewizyjnych, filmowych i podcastowych, które zagłębiają się w ohydne morderstwa Dahmera, w tym rozczłonkowania, nekrofilię i kanibalizm.

Amerykański seryjny morderca i przestępca seksualny Jeffrey Dahmer, znany również jako Rzeźnik z Milwaukee, został oskarżony o 17 zarzutów morderstwa.

Zdjęcie policyjne Jeffreya Dahmera z 1982 roku
Jeffrey Dahmer sfotografowany przez Departament Szeryfa Hrabstwa Milwaukee 8 sierpnia 1982 roku, gdy został oskarżony o zakłócanie porządku

Fragmenty mrożących krew w żyłach zeznań nagranych przez Dahmera znajdują się w zwiastunie miniserialu dokumentalnego. „Po prostu chciałem go zatrzymać. To najlepszy sposób, aby to opisać” – przyznał Dahmer o jednej ze swoich ofiar.

Przerażająca seria fabularyzowana o Dahmerze spotkała się z mnóstwem kontrowersji ze strony rodzin ofiar Dahmera i społeczności LQBTQ.

Miniserial Rozmowy z mordercą: Taśmy Jeffreya Dahmera będzie dostępny od piątku 7 października 2022 roku w serwisie Netflix:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netflix | Today