Ranking najlepszych robotów odkurzających

Porównanie najlepszych automatycznych robotów sprzątających dostępnych na rynku – jaki model wybrać, który spełni Twoje oczekiwania?

Ranking automatycznych robotów odkurzających

Odkurzanie w domu to czynność znienawidzona przez chyba wszystkie osoby, które muszą to robić kilka razy w tygodniu. Na szczęście w dzisiejszych czasach stare odkurzacze na kabel odchodzą powoli do lamusa i coraz częściej korzystamy z bezprzewodowych odkurzaczy pionowych lub powierzamy tę niezbyt lubianą czynność automatycznym robotom odkurzającym. Obecnie mamy dostępnych na rynku mnóstwo modeli takich robotów, które mają rozmaite funkcje, a producenci kuszą nas coraz bardziej wymyślnymi technologiami. Warto jednak pamiętać, że taki odkurzacz, któremu powierzamy automatyczne sprzątanie naszego domu lub mieszkania musi to robić dokładnie, a przy tym musi być bezpieczny – nie tylko biorąc pod uwagę zbierane dane na temat naszego domostwa ale też dla przedmiotów, z którymi ma styczność.

Istnieje przekonanie, że roboty sprzątające są bardzo drogie, a ich zakup jest opłacalny w przypadku posiadania dużego mieszkania lub domu. Otóż nie – ceny robotów są już bardzo przystępne, do tego są bardzo zaawansowane i dokładne w czyszczeniu wszelkiego rodzaju powierzchni. Według mnie, zakup takiego urządzenia ma już sens w przypadku mieszkania powyżej 40 m², w którym robot ma do odkurzenia ok. 25 m² podłóg i dywanów.

Przyjrzyjmy się zatem najważniejszym funkcjom najpopularniejszych automatycznych robotów odkurzających, które można obecnie kupić w polskich sklepach z artykułami gospodarstwa domowego. Poniższy ranking skonstruowałem w taki sposób, aby zestawić najważniejsze cechy tego typu urządzeń, a następnie przypisałem im najwyższą liczbę punktów w zależności od zajętego miejsca. Im wyższe miejsce, tym wyższa liczba punktów – w przypadku zbliżonych wartości przyznawałem taką samą liczbę punktów.

Warto pamiętać, że nie zawsze najdroższe urządzenie musi być najlepsze dla Twojego domu i z kolei najbardziej napakowane tajemniczą technologią robot w niskiej cenie jest dokładny i bezpieczny! Choć parametry nie muszą zawsze odzwierciedlać efekty sprzątania, warto zwrócić na nie uwagę podczas wyboru odpowiedniego robota odkurzającego. No co zatem zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego robota sprzątającego?

Jakie modele porównałem?

W poniższym rankingu automatycznych robotów odkurzających – czyli takich, które nie wymagają od użytkowników dodatkowej pracy, aby po skonfigurowaniu działały samodzielnie – wziąłem pod uwagę 6 najpopularniejszych na rynku urządzeń, które dostępne są w polskich sklepach AGD:

 • iRobot Roomba® i7+ (i7558)
 • Roborock S6 MaxV
 • Viomi S9
 • iRobot Roomba® i3 (i3156)
 • Tefal Xplorer Serie 95 RG7987
 • Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

Nie brałem pod uwagę funkcji mopowania, ponieważ nie mam z tą funkcją najlepszych doświadczeń. Jest to w moim przekonaniu opcja, która lekko namacza i rozmazuje ewentualny brud na podłodze, zamiast porządnie go umyć Jeśli chcesz mieć naprawdę czystą podłogę, to funkcja combo (czyli odkurzanie i mopowanie w jednym) są miłym dodatkiem, ale nie będziesz zadowolony z efektów.

Na skróty

Przejdź do interesującej Cię sekcji, klikając na poniższe odnośniki. Polecam jednak czytanie po kolei, aby zapoznać się z metodologią i sposobem oceniania poszczególnych modeli robotów.

moc ssąca

Moc ssania odkurzaczy

Moc ssania to siła ciągu powietrza, z jaką zanieczyszczenia są wciągane do worka lub pojemnika, w które wyposażony jest odkurzacz. Moc ssania najczęściej podawana jest w watach(W) lub pascalach (P), przy czym najwyższa wartość wynosi 500 W.

Choć moc odkurzacza nie jest najlepszym wskaźnikiem, ponieważ parametr ten nie zawsze wpływa na wysoką efektywność sprzątania, to często powiązany jest z nim wskaźnik zbierania kurzu (DPU) i to właśnie na niego powinno się zwracać największą uwagę podczas poszukiwań dobrego odkurzacza. Określa on efektywność odkurzania na podłogach twardych i dywanach. Odkurzacze, które mają oznaczenie tego wskaźnika jako A lub B odznaczać się będą najlepszą efektywnością sprzątania.

Jeśli chodzi o podawanie mocy w Pascalach, to jest to jednostka podciśnienia, przyjętą przez niektóre firmy jako wyznacznik skuteczności odkurzaczy. Warto wiedzieć, że nie jest to oficjalnie uregulowana miara wydajności. W odkurzaczach tradycyjnych według standardów unijnych, producenci nie mogą podawać siły ssania w pascalach ani watach – udowodniono, że takie dane nie mają wpływu na skuteczność odkurzania i mogą wprowadzać klientów w błąd. Ważniejsze są konstrukcja szczotki oraz szczelność całej konstrukcji. Podsumowując: podciśnienie w Pascalach nie jest wyznacznikiem skuteczności, dlatego też nie porównujemy tego parametru.

design

Wygląd urządzenia i jakość wykonania

Który robot jest najładniejszy? To nie są wybory miss robotów, ale jeśli robot ma jeździć po naszym domu – warto wybrać taki, który nam się podoba. Jakość materiałów również jest ważna, aby posłużył nam na lata.

To czy robot nam się podoba czy nie, to bardzo subiektywna i osobista ocena, dlatego nie bede oceniał tego parametru – zamiast tego pozostawiam Wam wybór, prezentując zdjęcia ocenianych robotów. Nie robię tez testów wytrzymałościowych, ponieważ nie mogę pozwolić sobie na zniszczenie wszystkich ocenianych sprzętów.

logo iRobot (małe)
iRobot Roomba i7+
iRobot Roomba i7+
logo iRobot (małe)
iRobot Roomba i3
iRobot Roomba i3
logo Roborock (małe)
Roborock S6 MaxV
Roborock S6 Max
logo Tefal (małe)
Tefal Xplorer Serie 95 RG7987
Tefal Xplorer S9 RG7987 (biały)
logo Viomi (małe)
Viomi S9
Viomi S9 (biały)
logo Xiaomi (małe)
Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro
Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro (biały)
hałas

Poziom hałasu podczas odkurzania

Pomimo, że ten parametr nie jest najbardziej istotny, warto wziąć go pod uwagę, jeśli przeszkadza nam szum odkurzacza – szczególnie jeśli będzie sprzątał duże powierzchnie.

Hałas na poziomie 60 dB hałas jest dla większości z nas do przyjęcia, jednak im wyższa wartość, tym nasze uszy mogą mieć z nim problem. Poziom hałasu powyżej 75 dB może być już nie do zniesienia, dlatego w przypadku głośnych robotów lepiej ustawiać sprzątanie podczas naszej nieobecności w domu. Im mniej wydawanych decybeli przez robota tym lepiej.

Na szczęście wszystkie analizowane przeze mnie odkurzacze nie przekraczają krytycznej wartości. Najlepiej wypada w tej kategorii Tefal, a najgorzej Xiaomi z 70 dB.

MODELPRODUCENTPOZIOM HAŁASUPUNKTY
Tefal Xplorer Serie 95 RG7987logo Tefal (małe)60 dB6
Viomi S9logo Viomi (małe)64 dB5
iRobot Roomba i7+logo iRobot (małe)65 dB5
Roborock S6 MaxVlogo Roborock (małe)67 dB5
iRobot Roomba i3logo iRobot (małe)69 dB4
Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Prologo Xiaomi (małe)70 dB3
czas pracy

Czas pracy do całkowite odkurzenia

Czas pracy odkurzacza jest bardzo istotny, jeśli zależy nam, aby odkurzacz wyczyścił podłogi we wszystkich pokojach, jednak ważniejsze niż czas działania na jednym ładowaniu jest ciągłość sprzątania i skończenie zaplanowanego czyszczenia.

Czas pracy może zależeć od bardzo wielu czynników, między innymi od rodzaju podłoża, jakie musi wyczyścić robot, od wielkości powierzchni oraz czynników zewnętrznych takich jak temperatura czy wilgotność. Dlatego nominalne wartości podawane przez producentów są orientacyjne i wyliczane na podstawie testów laboratoryjnych — w idealnych warunkach.

Ważniejsze od tej wartości jest jednak to, czy po rozładowaniu robot jest w stanie wrócić do stacji dokującej, naładować się i wrócić dokładnie do miejsca, w którym skończył, aby posprzątać całą wskazaną powierzchnię. Taką funkcję posiada większość analizowanych przez mnie modeli – i te modele sa premiowane wyższą punktacją.

Z własnego doświadczenia wiem, że większość robotów powinna spokojnie poradzić sobie na jednym ładowaniu z odkurzeniem całej powierzchni sprzątanej równej ok. 50 m². W przypadku większej powierzchni roboty mogą potrzebować doładowania, dlatego ważne jest, aby w takim przypadku robot zaczął sprzątanie w miejscu, w którym skończył.

MODELPRODUCENTCZAS PRACYCZAS
ŁADOWANIA
PUNKTY
Tefal Xplorer Serie 95 RG7987logo Tefal (małe)225 min
+ wznawianie
240 min6
Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Prologo Xiaomi (małe)110 min
+ wznawianie
180 min*5
Roborock S6 MaxVlogo Roborock (małe)180 min
+ wznawianie
360 min**4
iRobot Roomba i7+logo iRobot (małe)75 min
+ wznawianie
120 min3
iRobot Roomba i3logo iRobot (małe)75 min
+ wznawianie
120 min3
Viomi S9logo Viomi (małe)220 min
bez wznawiania
300 min2
* + 1 pkt za krótki czas ładowania
** – 1 pkt za bardzo długi czas ładowania
profil

Wymiary robota odkurzającego

Roboty mają bardzo zbliżone wymiary, jednak ich wysokość jest szczególnie istotna, jeśli zależy nam, aby mogły wjechać i posprzątać pod łóżkiem, krzesłami z dodatkowymi listwami czy też meblami na nóżkach.

Wymiary robota sprzątającego są szczególnie istotne, jeśli zależy nam na tym aby mógł wjechać pod najniższe przestrzenie. Czasem mogą zaważyć zaledwie milimetry nad tym, czy robot wjedzie pod kanapę czy nie, dlatego tez w tym przypadku warto zwrócić uwagę na wymiary, jeśli nasze meble mają poniżej 10 cm, a zależy nam na posprzątaniu pod nimi.

Należy wziąć także pod uwagę rodzaj nawigacji danego modelu. Sprzęt z nawigacją laserową niestety nie wjedzie pod łóżko przykryte kapą ani za zasłonki czy firanki. Nie odkurzy też czarnej podłogi. Słoneczne refleksy wpadające przez szyby czy lustra sprawiają, że taki robot się gubi.

MODELPRODUCENTWYSOKOŚĆPUNKTY
iRobot Roomba i7+logo iRobot (małe)9,25 cm6
iRobot Roomba i3logo iRobot (małe)9,256
Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Prologo Xiaomi (małe)9,4 cm4
Roborock S6 MaxVlogo Roborock (małe)9,65 cm3
Viomi S9logo Viomi (małe)9,8 cm2
Tefal Xplorer Serie 95 RG7987logo Tefal (małe)10 cm1
aplikacja

Aplikacja mobilna do obsługi robota

Dopracowana aplikacja mobilna i częste aktualizacje (zarówno firmware’u jak i aplikacji), to bardzo ważne czynniki, które zwykle świadczą o tym, że producent cały czas rozwija oprogramowanie i funkcje odkurzacza.

Aplikacja mobilna, przez którą zarządzamy odkurzaczem, to serce robota. Ważne jest, aby była przejrzysta, intuicyjna i zapewniała dostęp do wszystkich potrzebnych ustawień naszego urządzenia. Częste aktualizacje są zazwyczaj dowodem na to, że producent rozwija swoje oprogramowanie, wprowadza poprawki bezpieczeństwa i nowe funkcje. W tym zestawieniu wziąłem pod uwagę częstość aktualizacji.

Jeśli zależy Ci na tym, aby aplikacja miała polską wersję językową, wcześniej sprawdź to w sklepie App Store lub Google Play. W momencie publikacji tego rankingu tylko aplikacja do odkurzaczy Viomi nie posiadała polskiego tłumaczenia, także w przypadku tej aplikacji ostatnia aktualizacja miała miejsce w 2019 roku, a także jej zawartość była bardzo uboga, dlatego Viomi Robots otrzymała najniższą możliwą notę.

Każda z aplikacji oferuje lepsze bądź gorsze funkcje personalizacji, tworzenie map i możliwość ustawienia dowolnej liczby harmonogramów w tym nie tylko dla nazwanych pomieszczeń ale także dla stref sprzątania. Ważne jest także tworzenie wirtualnych ścian czy miejsc, w których nie chcemy, aby robot sprzątał.

Uważam, że najbardziej dopracowaną aplikacja dla robota sprzątającego i najdokładniejszą pod względem tworzenia rzeczywistej mapy pomieszczeń jest aplikacja iRobot Home, która otrzymała najwyższą możliwą notę.

MODELIKONAAPLIKACJAPUNKTYLINKI
iRobot Roomba i7+Ikona aplikacji iRobot HomeiRobot Home
( aktualizacja 20.07.2021 r.)
6Pobierz aplikację w sklepie App Store
Pobierz aplikację w sklepie Google Play
iRobot Roomba i3Ikona aplikacji iRobot HomeiRobot Home
( aktualizacja 20.07.2021 r.)
6Pobierz aplikację w sklepie App Store
Pobierz aplikację w sklepie Google Play
Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop ProIkona aplikacji Mi HomeMi Home
(aktualizacja 9.07.2021 r.)
5Pobierz aplikację w sklepie App Store
Pobierz aplikację w sklepie Google Play
Roborock S6 MaxVIkona aplikacji RoborockRoborock
(aktualizacja 3.07.021 r.)
5Pobierz aplikację w sklepie App Store
Pobierz aplikację w sklepie Google Play
Tefal Xplorer Serie 95 RG7987Ikona aplikacji Tefal RobotsTefal Robots
(aktualizacja 26.05.2021 r.)
4Pobierz aplikację w sklepie App Store
Pobierz aplikację w sklepie Google Play
Viomi S9Ikona aplikacji Viomi RobotViomi Robot
(aktualizacja 30.10.2019 r.)
1Pobierz aplikację w sklepie App Store
Pobierz aplikację w sklepie Google Play
sprzątanie

System sprzątania – czujniki i technologia

Samo wciąganie brudu nie wystarcza, dlatego ważny jest system szczotek czyszczących oraz rozpoznawanie typu zabrudzeń.

System złożony z dwóch szczotek głównych i ruchomej głowicy czyszczącej jest jedynym uniwersalną kombinacją umożliwiającą gruntowne odkurzenie wszystkich rodzajów podłóg – dywanów, paneli, kafelek nawet z dużymi fugami, jest tez najskuteczniejszy w przypadku precyzyjnego zbierania sierści i włosów. Taki system posiadają jedynie modele iRobot, w przypadku pozostałych modeli mamy do czynienia z wymiennymi turboszczotakami do konkretnych powierzchni lub pojedynczą szczotką, która nie jest idealna do każdego rodzaju brudu.

Najwyżej oceniłem najbardziej skuteczny system, który nie wymaga ingerencji użytkownika.

MODELPRODUCENTSYSTEM SZCZOTEKPUNKTY
iRobot Roomba i7+logo iRobot (małe)2 gumowe –
do wszystkich powierzchni
6
iRobot Roomba i3logo iRobot (małe)2 gumowe –
do wszystkich powierzchni
6
Tefal Xplorer Serie 95 RG7987logo Tefal (małe)3 wymienne turboszczotki
do różnych powierzchni
5
Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Prologo Xiaomi (małe)pojedyncza szczotka
uniwersalna
3
Roborock S6 MaxVlogo Roborock (małe)pojedyncza szczotka
uniwersalna
3
Viomi S9logo Viomi (małe)pojedyncza szczotka
uniwersalna
3

Czujniki są bardzo istotne, jeśli chodzi o rozpoznawanie przeszkód czy rejestrowanie mapy. Jednak jedynie roboty Roomba posiadają system czujników Dirt Detect, wykrywających obszary bardziej zabrudzone, na których koncentruje się robot i sprząta do momentu gruntownego ich wyczyszczenia.

Wybrane do porównania modele posiadają tez różnego rodzaju czujniki antykolizyjne, krawędzi, odległości, odometr, optyczny kierunku ruchu, optyczny vSLAM (kamera) lub LiDAR, przeciw zaplątaniu się w kable, przeszkód, uskoku podłoża, wykrywające zabrudzone miejsca. W poniższej tabeli wskazałem te najbardziej istotne czujniki, które wyróżniają dany model na tle konkurencji.

Warto zauważyć, że iRobot jako jedyny pokazuje rzeczywisty efekt pracy, w przeciwieństwie do konkurencyjnych chińskich odpowiedników, które przekłamują obraz mapy. Choć odkurzacze pokazują regularne przejazdy, to w rzeczywistości trasa robota wygląda inaczej i jest w większości ekstrapolowana.

Standardem są czujniki: antykolizyjny, krawędzi, przeszkód, uskoku podłoża.

MODELPRODUCENTCZUJNIKIPUNKTY
iRobot Roomba i7+logo iRobot (małe)standard +
wykrywanie brudu (Dirt Detect),
odometr, wykrywanie kabli
6
iRobot Roomba i3logo iRobot (małe)standard + Dirt Detect5
Tefal Xplorer Serie 95 RG7987logo Tefal (małe)standard + zabezpieczenie
przed podnoszeniem
4
Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Prologo Xiaomi (małe)standard + optyczny SLAM4
Roborock S6 MaxVlogo Roborock (małe)standard3
Viomi S9logo Viomi (małe)standard3
pojemnik

Pojemnik na brud oraz system opróżniania

Wielkość pojemnika na brud nie jest tak bardzo istotna jeśli model odkurzacza posiada automatyczny system opróżniania w stacji dokującej.

MODELPRODUCENTSYSTEM OPRÓŻNIANIA
(POJEMNIK W ODKURZACZU)
PUNKTY
iRobot Roomba i7+logo iRobot (małe)TAK (60 dni)
0,4 litra
6
Viomi S9logo Viomi (małe)TAK (3 l)
? litrów
6
Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Prologo Xiaomi (małe)NIE
0,55 litra
5
Tefal Xplorer Serie 95 RG7987logo Tefal (małe)NIE
0,5 litra
5
Roborock S6 MaxVlogo Roborock (małe)NIE
0,46 litra
4
iRobot Roomba i3logo iRobot (małe)NIE
0,4 litra
4
dodatkowe funkcje

Dodatkowe funkcje, które są przydatne

Sprawdź, jakie dodatkowe funkcje i technologie wymieniają producenci w specyfikacji technicznej swoich odkurzaczy automatycznych.

Poniżej możesz sprawdzić najważniejsze funkcje dodatkowe, które producenci wymieniają w specyfikacji technicznej swoich urządzeń. Te elementy specyfikacji nie podlegają mojej ocenie. Zapoznając się z nimi możesz zdecydować, czy któryś z modeli oferuje specyficzne funkcje, na których Ci zależy.

 • iRobot Roomba i7+:
  • 3-stopniowy system odkurzania,
  • powrót do stacji dokującej na życzenie użytkownika,
  • sprzątanie wybranych pomieszczeń,
  • współpraca z Google Assistant i Amazon Alexa,
  • Dirt Detect (wykrywanie brudu i koncentracja pracy na tym obszarze)
  • iRobot AeroForce, koordynacja pracy robota sprzątającego i mopującego iRobot Imprint Link, mapowanie pomieszczeń iRobot Imprint Smart Mapping, raport sprzątania iRobot raporty Clean Map, skoncentrowane czyszczenie iRobot tryb Spot Clean, stacja Clean z funkcją automatycznego usuwania brudu iRobot Clean Base, technologia iRobot iADAPT 3.0 z mapowaniem przestrzeni do 10 planów pięter, Wi-Fi,
  • automatyczny dobór sposobu czyszczenia do rodzaju powierzchni,
  • aplikacja mobilna iRobot Home, bateria litowo-jonowa.
 • iRobot Roomba i3:
  • 3-stopniowy system odkurzania,
  • współpraca z Google Assistant i Amazon Alexa
  • iRobot AeroForce, koordynacja pracy robota sprzątającego i mopującego iRobot Imprint Link, wykrywanie i czyszczenie bardziej zabrudzonych miejsc iRobot system Dirt Detect,
  • aplikacja mobilna iRobot Home, bateria litowo-jonowa.
 • Roborock S6 MaxV:
  • funkcja mopa,
  • powrót do stacji dokującej na życzenie użytkownika,
  • sprzątanie wybranych pomieszczeń,
  • programy czyszczenia: automatyczny, manualny,
  • aplikacja mobilna i bateria litowo-jonowa.
 • Tefal Xplorer Serie 95 RG7987:
  • czujnik ilości dozowanej wody,
  • funkcja mopa,
  • szybkie ładowanie,
  • współpraca z Google Assistant i Amazon Alexa,
  • programy czyszczenia: automatyczny, eco, intensywny, turbo,
  • aplikacja mobilna i bateria litowo-jonowa.
 • Viomi S9:
  • funkcja mopa,
  • powrót do stacji dokującej na życzenie użytkownika,
  • sprzątanie wybranych pomieszczeń,
  • programy czyszczenia: automatyczny, manualny, miejscowy,
  • aplikacja mobilna, wskaźnik naładowania baterii i bateria litowo-jonowa.
 • Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro:
  • asystent głosowy,
  • funkcja lokalizacji,
  • funkcja mopa,
  • kontrola ilości wody,
  • pauza/tryb wznawiania,
  • powrót do stacji dokującej na życzenie użytkownika,
  • sprzątanie wybranych pomieszczeń,
  • programy czyszczenia: automatyczny, manualny.
bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo oraz prywatność

Sprawdź, gdzie przechowywane są dane zbierane przez robota, dotyczące rozkładu pomieszczeń w Twoim mieszkaniu lub domu.

Przed zakupem robota, sprawdź, w jaki sposób dany producent dba o zachowanie prywatności i bezpieczeństwa danych zbieranych przez robota.

Upewnij się także, czy roboty z kamerami przechowują i rejestrują obrazy lokalnie na urządzeniu użytkownika. Jeśli dane zapisywane są w chmurze, sprawdź jak producent zabezpiecza dostęp do tych zasobów.

podsumowanie

Podsumowanie rankingu robotów odkurzających

Który model zdobył najwięcej punktów i który polecam?

Zakup automatycznego robota odkurzającego warto dobrze przemyśleć i wziąć pod uwagę wymienione przeze mnie funkcje oraz cechy odkurzaczy. W moim zestawieniu na pierwszym miejscu znalazł się iRobot Roomba i7+, który szczególnie wybija się na tle konkurencji. Miejsca od 2 do 4. można uznać za równorzędne, bowiem poszczególne modele dzieli zaledwie 1 punkt. Tym samym w drugiej kolejności rekomenduję odpowiednio iRobot Roomba i3, Tefal Xplorer Serie 95 RG7987 oraz Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro.

Choć ceny analizowanych przeze mnie robotów wahają się od 1100 zł do 2700 zł, to nie powinna ona być głównym kryterium podczas dokonywania decyzji zakupowej. Obecnie oferowane roboty są napakowane technologią i świetnie radzą sobie ze sprzątaniem. Warto jednak wziąć pod uwagę doświadczenie firm i podejście do swoich urządzeń. Dzięki zastosowaniu wydajniejszych procesorów, roboty mogą w przyszłości otrzymywać ciągłe aktualizacje. Tak jest w przypadku iRobot Roomba i3, który z czasem poprzez aplikację otrzyma na przykład mapę Imprint w 2022 roku.

Dwa roboty znajdujące się na podium nie przypadkowo pochodzą od producenta, który ma ponad 30-letnie doświadczenie w tej branży oraz ponad 100 patentów. Klienci wybierający roboty tego producenta mogą mieć pewność ciągłego rozwoju jego opcji i oprogramowania sprzętowego, nawet kilka lat od zakupu.

Warto zatem zainwestować w sprzęt, który cieszy się renomą i będzie służył na lata, a Ty nie będziesz musiał martwić się o dostępność części i akcesoriów – warto mieć pewność, że robot będzie mógł sprawnie pracować przez długie lata.

Zainwestowanie w robota na pewno się zwróci – zyskasz czas dla siebie – a robot posprząta podłogi w całym domu!

MIEJSCEMODELPRODUCENTSUMA PUNKTÓW
1.iRobot Roomba i7+logo iRobot (małe)38
2.iRobot Roomba i3logo iRobot (małe)33
3.Tefal Xplorer Serie 95 RG7987logo Tefal (małe)31
4.Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Prologo Xiaomi (małe)29
5.Roborock S6 MaxVlogo Roborock (małe)27
6.Viomi S9logo Viomi (małe)22
cena

Gdzie i za ile kupić oceniane roboty?

Sprawdź najniższą cenę wybranego przez siebie robota, aby nie przepłacić!

Za ile i gdzie kupić?

logo iRobot (małe)

1.

2999,00 zł


iRobot Roomba i7+

stan na 31 lipca 2021 r.

logo iRobot (małe)

2.

1499,00 zł


iRobot Roomba i3

stan na 31 lipca 2021 r.

logo Tefal (małe)

3.

2499,00 zł


Tefal Xplorer Serie 95 RG7987

stan na 31 lipca 2021 r.

logo Xiaomi (małe)

4.

1105,00 zł


Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

stan na 31 lipca 2021 r.

logo Roborock (małe)

5.

2099,00 zł


Roborock S6 MaxV

stan na 31 lipca 2021 r.

logo Viomi (małe)

6.

2049,00 zł


Viomi S9

stan na 31 lipca 2021 r.

źródło: opracowanie własne