Internet stacjonarny do domu – ranking operatorów

Jaki wybrać internet domowy? Sprawdź nasz najbardziej aktualny ranking na najlepszą ofertę internetu stacjonarnego dla domu.

Jaki wybrać internet domowy? – porównanie ofert

Na pewno wiele osób posiada internet w komórce lub router z internetem mobilnym, jednak obecne oferty nie są wystarczające aby zaspokoić potrzeby wymagających użytkowników streamujących wideo lub muzykę. Jeśli nie posiadacie szybkiego internetu mobilnego LTE bez limitu, w domu na pewno ratujecie się starym dobrym internetem z kabla.

Sam wielokrotnie próbowałem siebie oszukać, że w końcu internet mobilny zastąpi mi całkowicie stacjonarną alternatywę. Niestety nie do końca tak jest i wciąż korzystam z internetu stacjonarnego. Niestety nie wszyscy dostawcy oferują swoje usługi w naszym miejscu zamieszkania, co jest kolejnym ograniczeniem. Załóżmy jednak, że mieszkamy w miejscu, w którym wielu dostawców świadczy swoje usługi internetowe. Którą ofertę wówczas wybrać?

W ofercie polskich dostawców internetu stacjonarnego znajdziemy wiele ciekawych opcji i konfiguracji. W naszym rankingu nie braliśmy pod uwagę ofert łączonych z telewizją lub oferty jako kolejna usługa u tego samego dostawcy. Zanim wybierzecie usługę internetu domowego zapoznajcie się z kilkoma prostymi wskazówkami przed wyborem odpowiedniej opcji.

Jak wybrać najlepszą usługę internetu stacjonarnego (internet domowy)?

 1. Sprawdź, czy Twój operator komórkowy (Orange lub Plus) oferują ciekawą ofertę jako dodatkową usługę abonencką – posiadając internet mobilny, telefon, telewizję i internet stacjonarny możesz zaoszczędzić w zbiorczym abonamencie.
 2. Jeśli jesteś telemaniakiem sprawdź oferty telewizji kablowych z internetem – łączone oferty są zwykle korzystniejsze od pojedynczych usług.
 3. Oblicz jaki maksymalny transfer danych jest Ci potrzebny miesięcznie. Może okazać się, że nie potrzebujesz internetu stacjonarnego i najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie internet mobilny z routerem. Takie rozwiązanie jest korzystne dla osób, które często podróżują, albo przebywają poza domem. Należy pamietać, że nielimitowany internet mobilny jest zwykle ograniczony do godzin, miejsca korzystania (zasięg LTE), lub po prostu limitu transferu danych np. do 35 GB miesięcznie. Po wykorzystaniu limitu, prędkość internetu znacząco spada.
  Sprawdź: Jaki wybrać internet mobilny? (zestawienie) oraz Internet mobilny na kartę – porównanie
 4. Poczytaj na forach internetowych, a najlepiej zapytaj sąsiadów: jak sprawdza się usługa u wybranego dostawcy internetowego w Twojej okolicy. Zadowoleni użytkownicy korzystający z tej samem infrastruktury w Twoim miejscu zamieszkania dadzą najlepsze referencje niż przypadkowe lub incydentalne przypadki hejterów z sieci.
 5. Jeśli istnieje możliwość wypróbowania usługi – skorzystaj z tej szansy, aby przetestować i sprawdzić jakość internetu.

Porównanie ofert internetu domowego

W poniższym rankingu internetu stacjonarnego wzięliśmy pod uwagę następujące kryteria:

 • cena za określoną prędkość internetu:
  • pobieranie: w przedziale 250 Mb/s – 1 Gb/s
  • wysyłanie 10 – 50 Mb/s
 • możliwość dokupienia dodatkowych usług (np. telewizja, internet mobilny, abonament telefoniczny – stacjonarny lub komórkowy)
 • technologia (sprzęt, który otrzymujemy w ofercie, bezprzewodowy router Wi-Fi)
 • dodatkowe usługi (ochrona internetu, gratisowy dostęp do serwisów streamingowych HBO/Netflix/Tidal/Spotify, przestrzeń w chmurze, ulgi na abonament)
 • opłaty dodatkowe (aktywacja, serwis, itp.)
 • okres umowy 12 mies.

Stan ofert internetu stacjonarnego z 1 marca 2020 r.

OPERATOR
UPC Vectra Netia Orange Plus Play Multimedia INEA TOYA
abonament 59,99 zł 44,99 zł 50 zł* 49,99 zł* 80 zł 80 zł 49 zł 74,90 zł 59,90 zł
download 500 Mb/s 300 Mb/s 300 Mb/s 300 Mb/s 500 Mb/s 300 Mb/s 300 Mb/s 300 Mb/s 300 Mb/s
upload 30 Mb/s 20 Mb/s 50 Mb/s 50 Mb/s ? Mb/s 50 Mb/s ? Mb/s 1 Gb/s 25 Mb/s
bonus TV na dobry początek 3 mies. 0 zł 3 mies. 0 zł - 1 mies. 0 zł + internet mobilny 5GB limit 300 GB - - -
linia tel. - - T T - - - - -
dodatkowe opłaty 1zł 49 zł 29 zł 10 zł/mies. - - 19 zł/aktywacja 50 zł/asprzęt -
czas instalacji do2 dni ? ? ? ? 2 dni ? do 2 dni ?
umowa (mies.) 24 24 12 24 24 24 12 12 24
SPRAWDŹ SPRAWDŹ SPRAWDŹ SPRAWDŹ SPRAWDŹ SPRAWDŹ SPRAWDŹ SPRAWDŹ SPRAWDŹ

* w kwocie abonamentu nie uwzględniliśmy kosztów utrzymania linii telefonicznej w przypadku Netii i Orange

? znaki zapytania pojawiają się, jeśli dostawca nie podał informacji na stronie internetowej

Wyszukaj najlepszą ofertę internetu lub telewizji z internetem w swoim miejscu zamieszkania

I teraz pytanie, którą ofertę internetu stacjonarnego wybrać?

W powyższym zestawieniu wzięliśmy pod uwagę 9 najpopularniejszych ofert dostawców internetu, o zbliżonych parametrach łącza:

 1. UPC – 500 Mb/s Internet
 2. Vectra – 300 Mb/s
 3. Netia – 500 Mb/s Internet
 4. Orange 300 Mb/s
 5. Plus 500 Mb/s
 6. Play LTE 300 Mb/s z limitem pełnej prędkości do 300 GB
 7. Multimedia 300 Mb/s
 8. INEA – 1 Gb/s
 9. TOYA 250 Mb/s

Najlepsze cenowo są wbrew pozorom oferty sieci kablowych UPC, Vectry oraz Multimedii. Minusem tych usług jest nieco niższy upload niż w przypadku np. Netii czy Orange, ale 30 Mb/s jest zdecydowanie wystarczające. Jeśli nie uploadujecie gigantycznie dużych plików, to te oferty powinny być wystarczające i najkorzystniejsze. Biorąc dodatkowo usługę telewizji kablowej rachunek będzie nieco wyższy, ale wciąż atrakcyjny.

Ciekawą ofertę internetu stacjonarnego ma również firma INEA, oferująca aż 1 GB/s w cenie 69,90 zł – niestety nie znam nikogo kto by korzystał z tej oferty, ale może znajdzie się ktoś wśród naszych czytelników i podzieli się opinią?

Dla tych, którzy mieszkają w miejscu gdzie sieci kablowe nie oferują swoich usług pozostają Netia i Orange, w których także dostępne są ciekawe oferty łączone z telewizją.

Pamiętajcie! Przed wyborem oferty sprawdźcie, czy w pakiecie z innymi usługami możecie skorzystać z lepszej oferty cenowej.

Pozostałe, aktualne pakiety z ofertami operatorów (marzec 2020):

Pełna oferta internetu stacjonarnego w UPC

UPC: cennik pakietu internet + TV (marzec 2020)
UPC: cennik pakietu internet + TV (marzec 2020)

Pełna oferta pakietu internet + TV w UPC

UPC: cennik pakietu internet + TV (marzec 2020)
UPC: cennik pakietu internet + TV (marzec 2020)

Sprawdź szczegóły cennika UPC

Pełna oferta internetu stacjonarnego w Vectrze

Vectra: cennik internetu stacjonarnego (marzec 2020)
Vectra: cennik internetu stacjonarnego (marzec 2020)

Sprawdź szczegóły cennika Vectry

Pełna oferta internetu stacjonarnego w Netii

Netia: cennik internetu stacjonarnego (styczeń 2020)
Netia: cennik internetu stacjonarnego (styczeń 2020)

Prezentowana oferta Netii SA: „GigaWyprzedaż” obowiązuje przy zawarciu Umowy na czas określony 24 pełnych Okresów Rozliczeniowych. Warunkiem skorzystania z Promocji jest zamówienie Usługi Internetowej z dodatkowo płatną usługą Bezpieczny Internet 2. Usługa Internetowa oparta na parametrach jakości wynikających z maksymalnych parametrów technicznych danej technologii, w jakiej świadczona jest Usługa Internetowa, lub wynikających z ofertowych ustawień technicznych łącza. Parametry świadczenia Usługi Internetowej, w szczególności parametry prędkości oraz wpływu innych usług na Usługę Internetową, dostępne są na stronie netia.pl.

Pełna oferta pakietu internet + TV w Netii

Netia: cennik pakietu internet + TV (styczeń 2020)
Netia: cennik pakietu internet + TV (styczeń 2020)

Prezentowane oferty Netii SA: „GigaWyprzedaż TV”, „Gigawyprzedaż TV z Giganagrywarką”, „GigaWyprzedaż TV Premium” obowiązuje przy zawarciu Umowy na czas określony 24 pełnych Okresów Rozliczeniowych, przy jednoczesnym korzystaniu z rabatu za e-fakturę (5 zł) oraz zgody marketingowe (5 zł). W przypadku rezygnacji lub niespełnienia warunków przyznania rabatów, cena wzrośnie o 10 zł. Warunkiem korzystania z Promocji jest zamówienie Usługi Internetowej z dodatkowo płatną Usługą Bezpieczny Internet 2. Szybki Internet Max (150, 300, 500, 1000) stanowi wyłącznie nazwę marketingową. Usługa Internetowa oparta jest na parametrach jakości wynikających z maksymalnych parametrów technicznych danej technologii, w jakiej świadczona jest Usługa Internetowa lub wynikających z ofertowych ustawień technicznych łącza. Parametry świadczenia Usługi Internetowej, w szczególności parametry oraz wpływu innych Usług na Usługę Internetową, dostępne na stronie netia.pl

Sprawdź szczegóły cennika Netii

Pełna oferta internetu stacjonarnego oraz internetu + TV od Orange

Ceny z rabatem za e-fakturę (5 zł/mies.), zgodę marketingową (5 zł/mies.) oraz rabatem dla mieszkańców Warszawy (10 zł/mies.)

Orange: cennik internetu stacjonarnego oraz pakietu internet do 300 Mb/s + TV (styczeń 2020)
Orange: cennik internetu stacjonarnego oraz pakietu internet do 300 Mb/s + TV (styczeń 2020)
Orange: cennik internetu stacjonarnego oraz pakietu internet do 1 Gb/s + TV (styczeń 2020)
Orange: cennik internetu stacjonarnego oraz pakietu internet do 1 Gb/s + TV (styczeń 2020)

W budynkach o typie zabudowy jednorodzinnej dla Światłowodu obowiązuje dopłata 14,99 zł/mies. Podane abonamenty dotyczą umów na 24 mies. i zawierają rabat za zgodę na e-fakturę (5zł) i zgodę marketingowa (5zł). Cena przekreślona to opłata miesięczna w ofercie standardowej. Cena bez przekreślenia to opłata miesięczna w promocji „Światłowód dla Warszawy”. W ramach promocji dla zamówień on-line nie będzie naliczany abonament za pierwszy pełny okres rozliczeniowy. Światłowód dostępny w wybranych lokalizacjach.

Sprawdź szczegóły cennika Orange Światłowód

Pełna oferta internetu stacjonarnego w Plusie

Plus: cennik internetu domowego (styczeń 2020)
Plus: cennik internetu domowego (styczeń 2020)

Sprawdź szczegóły cennika w Plusie

Pełna oferta internetu stacjonarnego LTE w Play

Play: cennik internetu domowego (styczeń 2020)
Play: cennik internetu domowego (styczeń 2020)

Sprawdź szczegóły cennika Play

Pełna oferta internetu stacjonarnego w Multimedia

Multimedia: cennik internetu stacjonarnego (9.11.2019)
Multimedia: cennik internetu stacjonarnego

Oferta promocyjna ograniczona czasowo, dla konsumentów którzy nie są Abonentami Operatora. Minimalny okres korzystania z usługi wynosi 23 miesiące.Usługa HBO GO Net po okresie 6 miesięcy zostanie wyłączona. Maksymalna szybkość transferu dla usługi Internet 120 Mb/s to 122880/10240 kbps, dla usługi Internet 300 Mb/s to 307200/25600 kbps, a dla usługi Internet 600 Mb/s to 614400/51200 kbps. Po upływie stosowania rabatów opłaty zgodne z cennikiem Operatora. Jednorazowy koszt opłaty aktywacyjnej zgodny z Regulaminem Promocji. Szczegóły w Regulaminie Promocji na multimedia.pl i w BOK Multimedia Polska.

Sprawdź szczegóły cennika Multimedia

Pełna oferta internetu stacjonarnego w Inea

Inea: cennik internetu stacjonarnego (styczeń 2020)
Inea: cennik internetu stacjonarnego (styczeń 2020)

Szczegóły oferty dostępne w regulaminie promocji i cenniku 2020. Podane ceny są cenami brutto.

Sprawdź szczegóły cennika Inea

Pełna oferta internetu stacjonarnego w TOYA

Toya: cennik internetu stacjonarnego (9.11.2019)
Toya: cennik internetu stacjonarnego

Sprawdź szczegóły cennika TOYA

Oficjalne strony operatorów z podstawowymi ofertami internetu stacjonarnego (domowego):

Łukasz Majchrzyk
Obserwuj