„Evil Genius” to genialny dokument Netfliksa z dreszczykiem!

Serial dokumentalny „Evil Genius” to dowód na to, że Netflix robi nie tylko świetne filmy i seriale oryginalne, ale także potrafi trzymać w napięciu opowiadając prawdziwe historie!

„Evil Genius” oryginalny serial dokumentalny (Netflix)

Po obejrzeniu serialu dokumentalnego Netfliksa pt. „Bardzo dziki kraj” stwierdziłem, że na Netfliksie można znaleźć ciekawie opowiedziane prawdziwe historie, które można oglądać z zapartym tchem Z tego powodu sięgnąłem po kolejny tytuł „Evil Genius – The True Story of America’s Most Diabolical Bank Heist” – porywający serial oparty na faktach,lepszy niż niejeden kryminał.

Evil Genius, czyli geniusz zła, to szalona prawdziwa opowieść o tajemniczej i niezwykle zawiłej historii o „napadzie na bank przez dostawcę-bombera pizzy” – ale czy na pewno?

Czteroczęściowy serial opisuje mrożącą krew w żyłach sprawę kryminalną dotyczącą śmierci Briana Wellsa, dostawcy pizzy, który w 2003 roku zmarł zaraz po obrabowaniu banku w Erie w Pensylwanii. Śmierć była równie dziwna jak sam napad i historia, która za tym stoi. Brian Wells obrabował bowiem bank z przypiętą do szyi inteligentnie skonstruowaną bombą.

To, co nastąpiło później, było czymś, czym FBI nigdy wcześniej się nie zajmowało w całej historii biura! „Evil Genius” wkracza w skomplikowane szczegóły dotyczące całej sprawy, w tym profil Wellsa, jak zdobył obrożę i co się potem wydarzyło. Nie chcę zepsuć żadnych soczystych szczegółów, więc omówię tylko to, co zostało wymienione w zwiastunie.

O czym jest serial „Evil Genius”?

Wells, który przez blisko 30 lat był dostawcą pizzy, miał dostarczyć dwie pizze na 8631 Peach Street. Stamtąd wprowadzono go w dziwaczną grę w podchody, w której musiał wykonać serię zadań, z których jeden był napadem na bank. Musiał to zrobić, aby zdobyć cztery klucze, które odblokowałyby obrożę bombową, którą przypięto mu do szyi.

Brzmi jak film kryminalny, ale to wydarzyło się naprawdę. Śledztwo policyjne próbowało ustalić, czy Wells był niefortunną ofiarą, złapany w jakąś chorą grę jakiegoś wariata, czy też był uczestnikiem tego zdarzenia.

Serial „Evil Genius” trochę komplikuje narrację i został tak stworzony, aby trzymać widza w napięciu! Producentami wykonawczami tytułu są Mark i Jay Duplass, Ci którzy odpowiadają za produkcję „Wild Wild Country” – „Bardzo dziki kraj…” ), a wyreżyserowali go Trey Borzillieri i barbara Schroeder. Choć serial otrzymał ocenę 73% od krytyków w agregatorze recenzji Rotten Tomatoes, to jego ocena na poziomie 88% odzwierciedla jego popularność i uznanie wśród widzów.

Obejrzyj zwiastun serialu dokumentalnego Netfliksa pt. „Evil Genius”:

Mam nadzieję, że nie masz żadnych planów w ten weekend bo jeszcze ciepły serial „Evil Genius” to niesamowity film kryminalny, który zabierze Ci dwie godziny z życia – i nie będzie to stracony czas!

Dokument jest już dostępny na Netflixie,wieć nie ma na co czekać – gorąco polecam!

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

UWAGA! Dalej mogą znaleźć się małe spoilery!

Kadry z serialu dokumentalnego „Evil Genius”
kadry z serialu

Wbrew pozorom napad został zaplanowany i wykonany przez grupę czterech „niezrównoważonych intelektualistów”, w tym kobietę o imieniu Marjorie Diehl-Armstrong, zmagająca się z chorobą psychiczną i jej byłego narzeczonego Billa Rothsteina. Diehl-Armstrong zmarła w więzieniu federalnym w 2017 roku, odbywając wyrok dożywocia za planowanie napadu i morderstwa.

źródło: Netflix