„24 twarze Billy’ego Milligana”: nowy dokument ponownie analizuje sprawę Milligana

Milligan został oskarżony o serię gwałtów w 1977 roku, ale uniewinniono go dzięki obronie skoncentrowanej na jego diagnozie zaburzenia tożsamości dysocjacyjnej.

24 twarze Billy’ego Milligana (tyt. oryg. Monsters Inside – The 24 Faces of Billy Milligan)

Serwis Netflix opublikował nowy zwiastun swojego nadchodzącego serialu dokumentalnego 24 twarze Billy’ego Milligana (tyt. oryg. Monsters Inside – The 24 Faces of Billy Milligan), opowiadającego prawdziwą historię o Billy’m Milliganie – pierwszej osobie, która została uniewinniona od poważnego przestępstwa z powodu dysocjacyjnego zaburzenia tożsamości.

W 1977 Milligan został aresztowany i oskarżony o serię gwałtów, które miały miejsce na Uniwersytecie Stanowym Ohio. Chociaż dowody wyraźnie wskazywały na Milligana, kiedy został aresztowany, twierdził, że nie pamięta napaści.

U Milligana później zdiagnozowano rozszczepienie osobowości, czyli zaburzenie dysocjacyjne tożsamości (wtedy znane jako zaburzenie osobowości mnogiej), a lekarze ustalili, że miał co najmniej 24 różne „tożsamości” w swoim umyśle. Stało się to podstawą obrony Milligana w sprawie, która stała się głośna w całym kraju, a także na świecie.

I chociaż Milligan został ostatecznie uznany za niewinnego z powodu choroby psychicznej, zwiastun serialu 24 twarzy Billy’ego Milligana wskazuje, że było wielu ludzi, którzy wierzyli, że Milligan był narcystycznym socjopatą zdolnym do udawania swoich wielu osobowości.

Zwiastun serialu dokumentalnego Monsters Inside – The 24 Faces of Billy Milligan:

W serialu 24 twarze Billy’ego Milligana obejrzymy wiele wywiadów z rodziną Milliganów, przyjaciółmi, lekarzami i funkcjonariuszami organów ścigania. Czteroczęściowa seria została wyreżyserowana przez Oliviera Megatona i będzie miała premierę 22 września 2021 roku w serwisie Netflix.

źródło: Netflix