Gmail w przeglądarce teraz z ikonami w menu nawigacyjnym

Niewielka modyfikacja Gmaila w wersji przeglądarkowej dodaje więcej ikon do menu, które ułatwiają nawigację i sprawiają, że wszystko jest bardziej wizualne.

Menu nawigacyjne w Gmailu z ikonami (wersja przeglądarkowa)
Menu nawigacyjne w Gmailu z ikonami (wersja przeglądarkowa)

Wcześniej otwarcie bardzo ważnego menu nawigacyjnego, kryjącego się pod trzema kropkami w treści wiadomości e-mail, powodowało wyświetlenie menu zawierającego tylko ikony przy pierwszych dwóch pozycjach: Odpowiedz i Prześlij dalej. Wszystkim akcjom w menu towarzyszą teraz ikony, które pomogą Ci szybko znaleźć potrzebne akcje: Filtruj wiadomości tego typu, Drukuj, Usuń tę wiadomość, Zablokuj „nazwa nadawcy”, Zgłoś spam, Zgłoś próbę wyłudzenia informacji, Pokaż oryginał, Przetłumacz wiadomość, Pobierz wiadomość, Oznacz jako nieprzeczytane.

Wybór jest dość prosty, natomiast wybór dotyczący phishingu jest nieco zabawny. Jeśli nie widzisz tych ikon, odśwież aplikację internetową Gmail. Byłby to miły dodatek także na urządzeniach mobilnych z systemami Android i iOS.

Tymczasem przepełniony poziomy pasek narzędzi akcji wysokiego poziomu (Archiwizuj, Zgłoś spam, Usuń, Oznacz jako nieprzeczytane, Odłóż, Dodaj do Listy zadań itp.) – co jest mylące ze względu na ich bliskość, zwłaszcza na urządzeniach mobilnych – ma teraz również ikony.

Ikony w menu nawigacyjnym Gmaila w przeglądarce (zrzut ekranu)
Ikony w menu nawigacyjnym Gmaila w przeglądarce (zrzut ekranu)

Dodatek ten jest następstwem podobnego działania podjętego w Dokumentach Google w zeszłym roku, polegającego na dodaniu ikon i reorganizacji menu w celu jego skrócenia.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Google