WhatsApp wprowadza nowe funkcje dla Społeczności i Grup

WhatsApp właśnie ogłosił wprowadzenie nowego zestawu funkcji do Społeczności, które mają zapewnić użytkownikom nowe sposoby organizowania wydarzeń w aplikacji.

Nowe funkcje w sekcji Społeczności aplikacji WhatsApp

Od dnia premiery Społeczności ludzie o wspólnych zainteresowaniach – z grup sąsiedzkich, stowarzyszeń szkolnych, hobbystycznych i nie tylko – wykorzystują tę funkcję do organizowania i utrzymywania członków grup w stałym kontakcie. Aby jeszcze bardziej zbliżyć do siebie społeczności, WhatsApp wprowadza nowy sposób organizowania wydarzeń w aplikacji oraz porządkowanie odpowiedzi w grupach z ogłoszeniami. Dzięki temu członkowie będą mogli reagować na ważne aktualizacje od administratorów.

➔ CZYTAJ TEż: WhatsApp testuje chatbota AI firmy Meta

Dzięki wydarzeniom można łatwiej planować spotkania bezpośrednio w WhatsAppie, niezależnie od tego, czy chodzi o wirtualne spotkanie, czy przyjęcie urodzinowe. Każdy może utworzyć wydarzenie. Inne osoby mogą odpowiedzieć, aby cała grupa wiedziała, kto weźmie udział w wydarzeniu. Goście mogą też znaleźć wydarzenie na stronie informacyjnej grupy, a osoby wybierające się na nie otrzymają automatyczne powiadomienie, gdy wydarzenie będzie się zbliżać. Wydarzenia zostaną uruchomione najpierw dla grup należących do Społeczności, a w kolejnych miesiącach zostaną udostępnione wszystkim grupom. 

Do Grup z ogłoszeniami wprowadzono również odpowiedzi, dzięki czemu administratorzy będą mogli otrzymywać informacje od członków. Jednocześnie grupa będzie miejscem, w którym można łatwo sprawdzić, co dzieje się w społeczności. Odpowiedzi są grupowane i minimalizowane, co pozwala sprawdzić, co inne osoby powiedziały na dany temat. Powiadomienia są wyciszane dla wszystkich odpowiedzi.

W najbliższych miesiącach będą dalej wprowadzane nowe funkcje do Społeczności i grup, tak aby użytkownicy mieli więcej narzędzi do organizowania swojego życia w WhatsAppie.

Najnowsza aktualizacja WhatsApp jest udostępniana falami, więc może minąć jeszcze kilka dni, zanim wszyscy zobaczą dostępność kluczy dostępu w aplikacji.

Zobacz też:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: WhatsApp Blog