Edycja letnia 2024: Airbnb przedstawia Ikony

Niezwykłe doświadczenie największych ikon świata plus nowe funkcje, mają sprawić, że planowanie wycieczek grupowych  będzie o wiele łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Domek na balonach i dźwigu - Aribnb

Airbnb prezentuje Ikony – nową kategorię niezwykłych przeżyć, w czasie których gospodarzami są największe nazwiska ze świata muzyki, filmu, telewizji, sztuki, sportu i nie tylko. Ikony pozwalają Ci wejść do świata, o którym dotąd marzyłeś. Odpłyń z filmem Odlot. Spędź noc w Muzeum Ferrari. Spędź czas z Kevinem Hartem.  Dziś przedstawiono pierwszych 11 ikon na Airbnb.  Nowe atrakcje będą pojawiać się na całym świecie przez cały rok.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Dzięki AirBnb możesz się przespać w Shrek’s Swamp!

Ikony przenoszą Cię do światów, które do tej pory istniały tylko w Twojej wyobraźni. W miarę jak życie staje się coraz bardziej cyfrowe, skupiamy się na wprowadzaniu magii do prawdziwego świata. Dzięki Ikonom stworzyliśmy najbardziej niezwykłe doświadczenia na Ziemi.

— mówi Brian Chesky, współzałożyciel i dyrektor generalny Airbnb

Oto pierwszych 11 Ikon:

 • Zrelaksuj się Odlotowym domu! – Śpij w jednym z najbardziej kultowych domów Disneya i Pixara –  tak on naprawdę płynie. Będziesz odkrywać Świat Carla w jego szczegółowo zrekonstruowanym domu z ponad 8000 balonami pośród malowniczych czerwonych skał Abiquiu w Nowym Meksyku.
 • Spędź noc w Muzeum Ferrari – Zanurz się w świecie wyścigów podczas pobytu w Muzeum Ferrari w Maranello we Włoszech. Będziesz spać na łóżku wykonanym z tej samej skóry, co fotele Ferrari, przejedziesz okrążenie z ambasadorem Scuderia Ferrari, kierowcą Markiem Gené i udasz się, jako VIP, na najważniejszy wyścig w Emilii-Romanii.
 • Wejdź do X-Men ’97 – Żyj jak X-Men, przebywając w animowanej rekonstrukcji 2D X-Mansion firmy Marvel Animation w Westchester w stanie Nowy Jork w. Będziesz odkrywać swoje niezwykłe zdolności, a nawet potrenujesz w Danger Room.
 • Zostań VIP-em z Kevinem Hartem – Kevin Hart zabierze Cię do wnętrza jego Coramino Live Lounge na wieczór z plejadą gwiazd. Dołączysz do Kevina i jego przyjaciół w tej sekretnej restauracji, gdzie zafundują Ci degustację tequili i będziesz podziwiał stand-up w wykonaniu najlepszych komików.
 • Obudź się w Muzeum Orsay – Zatrzymaj się w kultowej sali zegarowej paryskiego muzeum sztuki, która została przekształcona w luksusową sypialnię przez Mathieu Lehanneura, projektanta pochodni i znicza Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 r. Z tarasu będziesz świadkiem historycznej ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich nad Sekwaną.
 • Dołącz do sesji z Doja Cat – Świeżo po trasie koncertowej z występami na największych scenach świata, Doja zaprasza Cię na znacznie bardziej intymne przeżycie. Będziesz cieszyć się niezapomnianym wrażaniami  kameralnego występu, nagrodzonej Grammy, artystki z jej ulubionymi piosenkami i utworami z najnowszego albumu.
 • Zatrzymaj się w domu Purple Rain Prince’a – Prince kupił dom w Minneapolis w stanie Minnesota, który pojawił się w legendarnym filmie Purple Rain, ale do tej pory nie był on nigdy udostępniony publiczności. Poznaj dom i oszalej na punkcie rzadkich i wyjątkowych utworów ze świata Prince’a podczas ekskluzywnej sesji studyjnej.
 • Gra z Khabym Lame – Gwiazda  TikToka, Khaby Lame, zaprasza Cię do swojego rodzinnego miasta  –  Mediolanu we Włoszech, by przeżyć niesamowitą nocną rozgrywkę. Zatrzymasz się w jedynym w swoim rodzaju lofcie gamingowym, który zaprojektował sam  Khaby.  Będziesz uczyć się od niego, (#learnfromkhaby) i zmierzysz się z nim w Fortnite Battle Royale.
 • Wybierz się w trasę z Feidem – Dołącz do supergwiazdy reggaeton w jego światowej trasie FERXXOKALIPSA  na cały tydzień. Dołączysz do ekipy na próbach, pojedziesz autobusem wycieczkowym i uzyskasz dostęp za kulisy każdego występu.
 • Żyj jak gwiazda Boolwod Janhvi Kapoor – Odwiedź, nigdy wcześniej nie udostępniany, dom rodzinny gwiazdy Bollywood  w Chennai w Indiach.
 • Twórz najważniejsze wspomnienia dzięki „W głowie się nie mieści 2” – W oczekiwaniu na premierę nowego filmu wytwórni Disney i Pixar „W głowie się nie mieści 2” 12 czerwca, zapraszamy na noc do Kwatery Głównej, centrum kontroli emocji Riley. Twoja gospodyni, Joy, powita Cię w swoim tętniącym życiem świecie. 

Ikony są dostępne w osobnej kategorii bezpośrednio na stronie głównej. Większość jest darmowa, a wszystkie kosztują mniej niż 100 dolarów (ok. 400 zł.) za gościa. Specjalne odliczanie pokazuje  czas do momentu aktywacji każdej ikony, a goście mogą poprosić o rezerwację za pośrednictwem aplikacji. Ci, którzy będą mieli szczęście i zostaną wybrani, otrzymają cyfrowy złoty bilet. W 2024 roku dostępnych będzie ponad 4000 biletów. 

Airbnb - Ikony - edycja letnia 2024
Airbnb – Ikony – edycja letnia 2024

Nowe funkcje dla wycieczek grupowych

Ponad 80% rezerwacji na Airbnb to wycieczki grupowe, ale aplikacja nie została zaprojektowana dla grup. Dlatego wprowadzamy nowe funkcje, dzięki którym planowanie wycieczek grupowych stanie się łatwiejsze niż kiedykolwiek:

 • Wspólna Lista Życzeń – możesz teraz łatwo współdzielić swoją Listę życzeń z innymi współpasażerami, zapraszając ich do dodawania domów, pisania notatek i głosowania na ofertach. Kiedy udostępniasz je  innym osobom, aplikacja tworzy listę życzeń z tymi domami.
 • Nowa zakładka Wiadomości – Odświeżona zakładka Wiadomości umożliwia teraz wszystkim osobom w podróży wysyłanie wiadomości do gospodarza w wątku grupowym. Uproszczony design łączy  wszystkie wiadomości gości, gospodarzy i obsługi klienta w jednym miejscu, co ułatwia przeszukiwanie wiadomości. Dzięki opcji reakcji goście i gospodarze mogą odpowiadać za pomocą emotikonów, a szybkie odpowiedzi sugerowane przez sztuczną inteligencję pomagają gospodarzom natychmiastowo odpowiadać na często zadawane pytania.
 • Zaproszenia do podróży – Po zarezerwowaniu wycieczki możesz zaprosić innych, aby dołączyli do Ciebie za pomocą cyfrowych pocztówek miejsca docelowego, ilustrowanych przez artystów z całego świata. Każda osoba dołączająca do wycieczki otrzyma wszystkie szczegóły rezerwacji, w tym pełny adres, hasło do Wi-Fi i instrukcje dotyczące zameldowania.

Usprawnienia dla gospodarzy

Edycja letnia 2024 zawiera także usprawnienia dla gospodarzy, opracowane na podstawie ich opinii. Rozszerzono panel zarobków o interaktywne wykresy wyników i automatyczne raporty o zarobkach. Nasza zaktualizowana karta „Oferty” daje gospodarzom większą kontrolę podczas tworzenia i edytowania fotowycieczek prezentujących ich przestrzeń. Umożliwiono także  prosty sposób szybkiego przełączania się między stroną gościa i hosta w aplikacji.

Zmiana rozpoczyna się już dzisiaj

Ikony i nowe funkcje dla wycieczek grupowych są dostępne już od dziś. Aktualizacje dla gospodarzy także,  już dziś od momentu rejestracji w Airbnb Early Access.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Airbnb