Twórcy serialu dokumentalnego „Bardzo dziki kraj” myślą o kontynuacji

Ciekawy serial dokumentalny „Bardzo dziki kraj” (oryg. „Wild Wild Country”) o utopijnym świecie Rajneeshpuramie może doczekać się kontynuacji na Netfliksie.

„Bardzo dziki kraj” (oryg. Wild Wild Country) - Netflix (2018)

Reżyserzy Chapman i Maclain Way tego sześcioodcinkowego serialu dokumentalnego Netfliksa zatytułowanego „Bardzo dziki kraj” (oryginalny tytuł Wild Wild Country) są otwarci na stworzenie kontynuacji, jak powiedzieli w rozmowie z serwisem Business Insider. W kolejnych odcinkach chcieliby pokazać jeszcze mnóstwo materiału, dla którego zabrakło miejsca w finalnym materiale.

Odcinki tego serialu dokumentalnego skupiają się na powstaniu, funkcjonowaniu i upadku Rajneeshpuramu, miasta zbudowanego przez zwolenników indyjskiego guru Bhagwana Shree Rajneesha w wiejskich okolicach Oregonu (Wasco County niedaleko Antelope) w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku.

Seria jest o tyle ciekawa, gdyż jako jedna z nielicznych wykorzystuje materiały wideo z każdego okresu funkcjonowania sekty od samego środka. Autorzy pokazują punkt widzenia zarówno zwolenników sekty, jak i przeciwników. Pokazano mechanizmy formowania się sekty, jej filozofię, intencje ludzi, którzy w niej byli oraz pokazuje jak doszło do największego przekrętu imigracyjnego w historii Stanów Zjednoczonych.

Serial nie jest jednoznaczny i łatwy, a sama historia powstawania utopijnego miasta Rajneeshpuramu jest bardzo skomplikowana i wiąże się z wieloma przykrymi momentami dla obu stron konfliktu. W przedstawionym materiale dużo poświęcono beztroskiej i wolnej miłości, karabinom maszynowym, Rolls Royce’om i bioterroryzmowi.

Zobacz także: „Król Polki” czyli „The Polka King” na Netfliksie już 12 stycznia

Bhagwan Shree Rajneesh
Bhagwan Shree Rajneesh (fot. Netflix)

Serial jest tak dobrze skonstruowany, ponieważ jest zarówno dziką przejażdżką, jak i niuansowym portretem walki pomiędzy sektą rajneeshaninami a lokalnymi mieszkańcami Antelope – wszystko uzupełnione jest fragmentami długich wywiadów z głównymi graczami po obu stronach mieszkańcami.

Ma Anand Sheela
Ma Anand Sheela (fot. Netflix)

Seria zyskała wielki rozgłos od czasu, gdy zadebiutowała na początku marca w serwisie Netflix, a fani domagają się kontynuacji – wszystko wskazuje na to, że tak się tez stanie. Twórcy otrzymali bardzo dużo e-maili od osób, które dały im nowe informacje na temat historii Rajneeshpuramu. Chapman Way również powiedział, że on i jego brat Maclain Way są w trakcie opracowywania dwóch innych filmów dokumentalnych, których jeszcze nie chcieli szczegółowo omawiać.

Jeśli chodzi o formę, w jakiej podążyłaby dalsza część „Bardzo dzikiego kraju”, bracia Way nie byli jeszcze konkretni. Choć możemy się spodziewać, że zobaczymy jak wyglądał cały dzień z życia w Rajneeshpuramie.

Jeśli „Wild Wild Country” doczeka się drugiego sezonu, bez wątpienia pojawi się na Netfliksie. Bracia Ways powiedzieli, że bardzo cenią sobie doświadczenie w pracy z gigantem streamingu, który również dystrybuował poprzedni film dokumentalny „The Battered Bastards of Baseball” (2014) po kupieniu go na Sundance.

Ma Anand Sheela i Bhagwan Shree Rajneesh
Ma Anand Sheela i Bhagwan Shree Rajneesh

Jeżeli jeszcze nie znacie tej historii, gorąco polecam! Serial był pokazywany podczas tegorocznego Festiwalu Sundance 2018.

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

źródło: Business Insider – Netflix’s ‘Wild Wild Country’ directors explain how they unraveled the story of a cult famous for sex, Rolls Royces, and bioterrorism oraz Netflix’s 'Wild Wild Country’ directors say they are 'definitely’ open to a sequel