Jaki wybrać internet mobilny? (zestawienie)

Często korzystacie z internetu poza domem? Zobaczcie, jakie oferty internetu mobilnego w abonamencie oferują polscy operatorzy. Internet mobilny w Polsce (4G/LTE/5G).

Jaki wybrać internet mobilny z routerem?

Zawsze uważałem, że internet w telefonie jest dla mnie optymalnym rozwiązaniem, jeśli korzystam z niego poza domem, do czasu… Odkąd korzystam z telefonu, tabletu i laptopa, przenośny router z telefonu okazuje się niewystarczającym hotspotem. Dlaczego? Pobieranie danych przez internet mobilny 3G pożera baterię w zastraszającym tempie. Spróbujcie podłączyć 3 urządzenia i podczas podroży korzystać z nich naraz. Bez ciągłego ładowania lub dodatkowego akumulatora daleko nie zajedziecie.

Po przeanalizowaniu za i przeciw postanowiłem zaopatrzyć się w dodatkowe urządzenie w postaci przenośnego modemu z routerem Wi-Fi lub modemu USB. Modem USB jest dobrym rozwiązaniem, jeśli podróżujemy z notebookiem. W moim przypadku laptopa wypiera tablet lub smartfon, dlatego wybrałem bezprzewodowe rozwiązanie (połączenie routera z modemem).

Przygotowałem dla Was zestawienie ofert oraz ranking najlepszej oferty za max 50 zł polskich dostawców internetu mobilnego z urządzeniem przenośnym. Oferty w tabelach, to oferty dla nowych klientów (ceny na zielono) i obecnych (ceny na czerwono) posiadających już telefon komórkowy na abonament u danego operatora.

Jeśli jesteście klientami któregoś z operatorów, warto jednak sprawdzić, czy nie przysługują Wam dodatkowe bonusy, jeśli kupujecie internet mobilny po raz pierwszy. Łącząc posiadany telefon komórkowy na abonament i internet mobilny, możemy zyskać od 5 do 15 zł. Jakie rabaty dla swoich klientów oferują operatorzy? Poniżej szczegóły (internet mobilny).

ZOBACZ TAKŻE NASZE POZOSTAŁE PORÓWNANIA OFERT:

W rankingu ująłem dostawców, którzy oferują wraz z usługą internetu mobilnego router przenośny.

RANKING INTERNETU MOBILNEGO DO 50 ZŁ

Nie chcesz wydawać więcej niż 50 zł miesięcznie na internet mobilny? Zobacz, jak przedstawia się ranking internetu z modemem dla tej kwoty, przy założeniu, że jesteście abonentami operatora (z uwzględnieniem zniżki abonenckiej). Według mojej oceny przy powyższym założeniu najlepiej przedstawia się oferta Orange i Playa , więc jeśli macie już jakąś usługę u tych operatorów, to warto rozważyć właśnie te oferty.

Główny czynnik, jaki biorę pod uwagę to limity danych i cena. W ofercie do 50 GB operatorzy oferują pakiety z sieci 4G, jednak w wyższych opcjach można znaleźć też oferty 5G. Wyjątkiej jest Otvarta, u której 5G dostępne jest we wszystkich pakietach.

Poniższe oferty (do 50 GB, chyba, że najniższa oferta przewyższa 50 GB) dotyczą podstawowych ofert z umową na 24 miesiące, chyba, że operator nie ma limitów dotyczących minimalnego czasu trwania umowy.

operatortransfer5G/4G/LTEcena
Orange50 GB4G/LTE39,99 zł
Play150 GB4G/LTE55,00 zł
Plus GSM100 GB5G/4G/LTE49,00 zł
lajt mobile100 GB5G/4G/LTE39,99 zł
Otvarta30 GB5G/4G/LTE34,99 zł
T-Mobile100 GB4G/LTE20 zł

Poniżej znajdziesz zaktualizowane oferty polskich operatorów. Przypomnę tylko, że oferty są korzystniejsze, jeśli już jesteśmy abonentem któregoś z telekomów. Ceny urządzeń różnią się oczywiście w zależności od czasu na jaki podpisujemy umowę.

Internet mobilny: zestawienie ofert z urządzeniem (router/modem)

UWAGA! W zależności od oferty, internet mobilny może działać we wszystkich technologiach: 4G/LTE lub 5G, jeśli jesteś w ich zasięgu i posiadasz sprzęt wspierający te technologie. 

Warto zwrócić uwagę na warunki ofert internetu bez limitu – u większości operatorów możesz otrzymać nielimitowany dostęp do internetu mobilnego, pod warunkiem, że znajdujesz się w zasięgu sieci 4G lub 5G (jeśli tę technologie obejmuje oferta).

Wyszukaj najlepszą ofertę internetu dopasową do Ciebie, skorzystaj z wyszukiwarki:

Internet mobilny: porównanie ofert z 21 kwietnia 2023 r.

Orange

Internet mobilny w Orange

Po przekroczeniu Pakietu danych na konto (10 GB lub 50 GB) automatycznie uruchamia się zapasowy Pakiet danych na konto 10 GB, powodując wzrost abonamentu o 10 zł. Po wykorzystaniu zapasowego Pakietu danych prędkość zostanie ograniczona i wyniesie nie więcej niż 1 Mb/s.

Kwoty abonamentów dla użytkowników, którzy będą korzystać z Mój Orange, z rabatami: -5 zł /mies. za wyrażenie zgód marketingowych, -5 zł/mies. za e-fakturę odbierany co miesiąc w Mój Orange.

Cennik internetu mobilnego na abonament w Orange (21 kwietnia 2023 r.)
Cennik internetu mobilnego na abonament w Orange (21 kwietnia 2023 r.)
abonament9,99 zł39,99 zł59,99 zł
pakiet danych do współdzielenia na koncie10 GB50 GB250 GB
prędkość nielimitowanego LTE/3Gdo 1 Mb/sdo 1 Mb/sdo 1 Mb/s
bezpłatny transfer 0:00-8:004,99 zł/mies.4,99 zł/mies.0 zł
internet w UE1,17 GB4,67 GB50 GB
prędkość 4G/LTE4G4G4G
umowa24 mies.24 mies.24 mies.

Dopasuj czas trwania umowy

 • 24 miesiące – wybierasz spośród 3 ofert z pakietami danych od 10 GB do 250 GB. Możesz dobrać urządzenie w niższej cenie i zapłacić za nie w ratach 0%.
 • 12 miesięcy – dostępna w ofercie z pakietem danych 250 GB. Możesz dobrać urządzenie i zapłacić za nie w ratach 0%.
 • Elastycznie – wybierz ofertę bez urządzenia. Jeśli wypowiesz umowę, rozwiążemy ją bez dodatkowych kosztów, po upływie pełnego okresu rozliczeniowego. To dobra opcja, jeśli chcesz przetestować usługę.
PLAY logo

Internet mobilny w Play

Prezentowane abonamenty uwzględniają rabat 5 zł z tytułu wyboru e-faktury i terminowych płatności oraz rabat 5 zł z tytułu zgód marketingowych, na profilowanie i wymianę danych z UPC.
Zgody możesz zaznaczyć w kolejnych krokach. Opłata aktywacyjna wynosi 50 zł. 5G dostępne na terenie wybranych miast, dla wybranych urządzeń. Możesz odstąpić od umowy zawartej na odległość w ciągu 14 dni.

abonament55 zł65 zł75 zł150 zł
miesięcznie za urządzenie11,59 zł16,59 zł22,84 zł52 zł
Prime Video na 30 dnitaktaktaktak
prędkość 5G/4G/LTE4G4G4G5G
umowa24 mies.24 mies.24 mies.24 mies.
Cennik internetu mobilnego na abonament w Play (21 kwietnia 2023 r.)
Cennik internetu mobilnego na abonament w Play (21 kwietnia 2023 r.)

Prezentowane abonamenty uwzględniają rabat 5 zł z tytułu wyboru e-faktury i terminowych płatności oraz rabat 5 zł z tytułu zgód marketingowych, na profilowanie i wymianę danych z UPC. Zgody możesz zaznaczyć w kolejnych krokach.
Opłata aktywacyjna wynosi 50 zł w ofertach Play Internet, Play Internet 5G oraz Play Internet XL 5G. 5G dostępne na terenie wybranych miast, dla wybranych urządzeń i ofert Play Internet 5G oraz Play Internet XL 5G. Szczegóły na www.play.pl/pomoc/mapa-zasiegu.
Dostępność urządzeń prezentowanych w całej ofercie do odwołania lub wyczerpania zapasów. Możesz odstąpić od umowy zawartej na odległość w ciągu 14 dni. Podane ceny dotyczą umów zawieranych na 24 miesiące. Szczegóły w regulaminie promocji.

PLUS logo

Internet mobilny w Plus GSM

Warunkiem skorzystania z sieci 5G jest odpowiednia oferta, sprzęt i zasięg. Zasięg 5G dostępny w wybranych miastach w Polsce. Szczegóły na mapie zasięgu i w Regulaminach Promocji na plus.pl.

abonament49 zł69 zł99 zł
promo 0 zł przez 1 mies.taktaktak
Disney+ na rok w prezencietaktaktak
pakiet danych /mies.100 GB200 GB700 GB
prędkość 5G/4G/LTE5G5G5G
aktywacja30 zł30 zł30 zł
umowa24 mies.24 mies.24 mies.

Ceny za abonament uwzględniają rabat 10 zł za e-fakturę.

Cennik internetu mobilnego na abonament w Plusie (21 kwietnia 2023 r.)
Cennik internetu mobilnego na abonament w Plusie (21 kwietnia 2023 r.)

Disney+ to usługa streamingowa, będąca domem dla produkcji Disneya, Marvela, Gwiezdnych Wojen, Pixara, National Geographic i Star. Dostęp do Disney+ jest opcjonalną usługą dodatkową, którą dobierzesz podczas składania zamówienia. Po aktywacji umowy otrzymasz SMS z linkiem do rejestracji w serwisie Disney+ Dostęp Disney+ przez rok bez opłat. Opłata od 13. miesiąca 28,99 zł/mies.

lajt mobile (logo)

Internet mobilny w lajt mobile

W lajt mobile dostępna jest bogata oferta na internet mobilny w abonamencie. W sieci lajt mobile dostępne są pakiety internetu od 1 GB – dla tych klientów, którzy sporadycznie korzystają z usługi transferu danych po 300 GB w technologii 5G (100 GB w dzień + 200 GB w nocy).

Sieć lajt mobile to operator MVNO i działa w zasięgu sieci Plus.

Wybrane oferty internetu mobilnego w lajt mobile (stan na 21 kwietnia 2023 r.)
Wybrane oferty internetu mobilnego w lajt mobile (stan na 21 kwietnia 2023 r.)

Podane ceny uwzględniają rabat 5 zł za e-fakturę oraz 5 zł za zgodę marketingową.
Zgody możesz odznaczyć po wybraniu oferty w formularzu zamówienia.

Najtańszy internet mobilny bez limitu od lajt mobile z umową na czas nieokreślony to wygodne rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie lubią wiązać się kilkuletnimi umowami z operatorami sieci komórkowych.

Oferta lajt mobile 10 GB
T-Mobile logo (przezroczyste)

Internet mobilny w T-Mobile

Po przekroczeniu odpowiednio 40/60/100 GB w Cyklu Usługi, szacunkowa maksymalna prędkość transmisji danych w ramach tej usługi ulegnie obniżeniu do końca tego cyklu do 16 kb/s – dla pobierania i wysyłania w technologiach 3G, 4G/LTE i wyższych.

W cenie abonamentu uwzględniono rabat 5 zł za zgodę na obsługę elektroniczną i terminową płatność oraz 5 zł za zgody marketingowe.

Czas trwania umowy to 24 miesiące.

abonament20 zł29 zł20 zł
pakiet danych /mies.40 GB60 GB100 GB
prędkość 5G/4G/LTE4G4G4G
umowa24 mies.24 mies.24 mies.
Cennik internetu mobilnego na abonament w T-Mobile (21 kwietnia 2023 r.)
Cennik internetu mobilnego na abonament w T-Mobile (21 kwietnia 2023 r.)
Otvarta logo

Internet mobilny w OTVARTA

Pakiety w Otvartej posiadają dwa warianty: można wykupić go ze zmiennym adresem IP lub ze stałym adresem IP. Poniższe ceny zostały podane do tańszej opcji z dynamicznym adresem IP. Każdy z przedstawionych pakietów to internet mobilny bez limitu – po wykorzystaniu określonej puli danych, można nadal bez ograniczeń korzystać z sieci, jednak z obniżoną prędkością. Nie ma też minimalnego czasu trwania umowy, dlatego oferta została uwzględniona w zestawieniu na kartę.

 • Pakiet 10 GB kosztuje 19,99 zł i jest idealny do korzystania w domu jeśli przeglądasz strony WWW, czasem oglądasz YouTube’a i odbierasz pocztę. 
 • Pakiet za 44,99 zł ze 100 GB + 200 Gb transmisji danych sprawdzi się w małych firmach oraz jako pakiet rodzinny, umożliwiający oglądanie filmów czy seriali przez internet – w standardowej jakości i bez przesady :)
 • Oferta internetu 5G/LTE w OTVARTA za 79,99 zł to pakiet zawierający 200 GB danych na miesiąc do wykorzystania w ciągu dni wraz ze specjalnym pakietem nocnym 200 GB. Jest to jedna z lepszych ofert internetu od tego operatora.
 • Najdroższa oferta za 99 zł to 500 GB do wykorzystania w ciągu miesiąca.
abonament19,99 zł44,99 zł79,99 zł99,99 zł
pakiet danych /mies.10 GB100 + 200 GB200 + 200 GB500 GB
prędkość 5G/4G/LTE4G/5G4G/5G4G/5G4G/5G
Internet Noctaktaktakopcja
czas trwania umowy
Cennik internetu mobilnego na abonament w Otvarta (21 kwietnia 2023 r.)
Cennik internetu mobilnego na abonament w Otvarta (21 kwietnia 2023 r.)

Podsumowanie

Warto zauważyć, że operatorzy, kuszą podobnymi cenami, dodatkowo próbują zatrzymać obecnych klientów i sprzedać kolejną usługę. Ale oprócz cen za abonament, niekiedy musimy doliczyć koszt aktywacji (ok. 50 zł) oraz koszt za urządzenie (zwykle od 1 zł). Nie będę Wam polecał żadnej z ofert, ponieważ sami musicie przekalkulować, co jest dla Was najbardziej korzystne.

Pamiętajcie także o zasięgu i możliwości przetestowania usługi. Operatorzy zwykle dają taką możliwość na ok. 7 dni. Niestety nie testowałem wszystkich powyższych, ale z naszego zestawienia można wyciągnąć pierwsze wnioski. Jaki wybierzecie internet mobilny dla siebie? U jakiego operatora?

Mam nadzieję, że nasze porównanie pomogło Wam w wyborze najlepszej oferty na internet mobilny. Podsumowując, przy zakupie internetu mobilnego weźcie pod uwagę poniższe wskazówki:

 • URZĄDZENIE czy sama KARTA? zastanówcie się, czy potrzebujecie samą kartę SIM (jeśli Wasz tablet lub modem ma slot na kartę), czy z routerem/modemem, jeśli chcecie zaoszczędzić baterię w urządzeniach mobilnych i udostępniać oraz zabierać internet gdziekolwiek idziecie? Macie też możliwość kupienia laptopa lub tabletu z internetem w ciekawych ofertach, ale powyższe zestawienie tego nie uwzględnia. Więc jeśli chcecie dodatkowe urządzenie, warto sprawdzić oferty łączone z internetem mobilnym!
 • UŻYCIE: ile miesięcznie korzystacie z internetu? sprawdźcie jaki limit danych wykorzystujecie miesięcznie i dobierzcie taką ofertę, która pozwoli Wam na swobodne korzystanie z internetu przez cały okres rozliczeniowy.
 • CENA vs. OFERTA: sprawdźcie, czy Wasz obecny operator oferuje Wam korzystniejszą ofertę, do analogicznej u konkurencji.
 • PRĘDKOŚĆ: jaka prędkość internetu jest Wam potrzebna? Obecnie tylko 4 operatorów oferuje superszybki internet LTE, w tym Play na razie w 13 miastach Polski, Orange w 45 miastach.
 • ZASIĘG: sprawdźcie jaki jest zasięg w miejscach, w których będziecie korzystali z internetu mobilnego. Poniżej linki do mapy zasięgów wszystkich operatorów:
 • ROAMING i DODATKOWE PAKIETY: sprawdźcie jakie dodatkowe usługi dostępne są w interesującym Was pakiecie i jak wygląda oferta, jeśli chcecie zabrać internet za granicę. Jeśli korzystacie już z internetu mobilnego i chcielibyście podzielić się spostrzeżeniami na temat jakości oferowanych usług lub wskazówkami przed zakupem, piszcie w komentarzach. Wkrótce przedstawię kolejne zestawienia dotyczące innych ofert mobilnych (internet mobilny na kartę i z tabletem) oraz postaram się bliżej przyjrzeć internetowi mobilnemu u jednego z operatorów.

Aktualne oferty znajdziecie także na stronach operatorów: