Jaki wybrać internet mobilny? (zestawienie)

Często korzystacie z internetu poza domem? Zobaczcie, jakie oferty internetu mobilnego z routerem oferują polscy operatorzy. Internet mobilny w Polsce (3G, CDMA, HSPA, 4G, LTE).

 Zawsze uważałem, że internet w telefonie jest dla mnie optymalnym rozwiązaniem, jeśli korzystam z niego poza domem, do czasu… Odkąd korzystam z telefonu, tabletu i laptopa, przenośny router z telefonu okazuje się niewystarczającym hotspotem. Dlaczego? Pobieranie danych przez internet mobilny 3G pożera baterię w zastraszającym tempie. Spróbujcie podłączyć 3 urządzenia i podczas podroży korzystać z nich naraz. Bez ciągłego ładowania lub dodatkowego akumulatora daleko nie zajedziecie.

Po przeanalizowaniu za i przeciw postanowiłem zaopatrzyć się w dodatkowe urządzenie w postaci przenośnego modemu z routerem Wi-Fi lub modemu USB. Modem USB jest dobrym rozwiązaniem, jeśli podróżujemy z notebookiem. W moim przypadku laptopa wypiera tablet lub smartfon, dlatego wybrałem bezprzewodowe rozwiązanie (połączenie routera z modemem).

Przygotowałem dla Was zestawienie ofert oraz ranking najlepszej oferty za max 50 zł polskich dostawców internetu mobilnego z urządzeniem przenośnym. Oferty w tabelach, to oferty dla nowych klientów (ceny na zielono) i obecnych (ceny na czerwono) posiadających już telefon komórkowy na abonament u danego operatora. Jeśli jesteście klientami, któregoś z operatorów, a zakładam, że tak, warto jednak sprawdzić, czy nie przysługują Wam dodatkowe bonusy, jeśli kupujecie internet mobilny po raz pierwszy. Łącząc posiadany telefon komórkowy na abonament i internet mobilny, możemy zyskać od 5 do 15 zł. Jakie rabaty dla swoich klientów oferują operatorzy? Poniżej szczegóły (internet mobilny):

ZOBACZ TAKŻE NASZE POZOSTAŁE PORÓWNANIA OFERT:

W rankingu ująłem dostawców, którzy oferują wraz z usługą internetu mobilnego router przenośny. Niemniej warto wspomnieć o aero2 BDI bezpłatnej usłudze dostępu do internetu w Polsce. Aero2 BDI jest niekomercyjną formą o charakterze socjalnym, stymulującym rozwój społeczeństwa informacyjnego. Swoim zasięgiem pokrywa ok. 60% powierzchni Polski. BDI dostępny jest wyłącznie w zasięgu sieci Aero2.

aero2
Aero2 BDI – bezpłatny dostęp do internetu do 512 kb/s, bez urządzenia mobilnego

Parametry bezpłatnego dostępu do internetu Aero2:

 • jednorazowy koszt to 27 zł (koszt karty SIM 20 zł i wysyłki 7 zł)
 • pasma 900 MHz lub 2 500 MHz
 • technologia HSPA+ (900 MHz) lub LTE (2 500 MHz)
 • 21 grudnia 2016 r. – data wygaśnięcia bezpłatnego dostępu do internetu
 • prędkość transmisji danych dla każdego Korzystającego jest na poziomie nie większym niż 512 kb/s
 • każdorazowe nieprzerwane i bezpłatne połączenie z siecią Internet nie przekracza jednorazowo 60 minut licząc od momentu nawiązania takiego połączenia

Aero2 BDI - podstawowe informacje o usłudze

Aero2 BDI – podstawowe informacje o usłudze

RANKING INTERNETU MOBILNEGO DO 50 ZŁ

Nie chcecie wydawać więcej niż 50 zł miesięcznie na internet mobilny? Zobaczcie, jak przedstawia się ranking internetu z modemem dla tej kwoty, przy założeniu, że jesteście abonentami operatora (z uwzględnieniem zniżki abonenckiej). Wg mojej oceny przy powyższym założeniu najlepiej przedstawia się oferta Playa i Plusa, więc jeśli macie już jakąś usługę u tych operatorów, to warto rozważyć właśnie te oferty. Główny czynnik, jaki biorę pod uwagę to prędkość, następnie limity danych. Internet w technologii LTE w Playu dostępny jest na razie tylko w 13 miastach, ale rekompensuje 6-miesięcznym brakiem limitu danych. Warto zauważyć, że Orange jest tańszy od konkurencji o 5 zł, a T-Mobile życzy sobie dodatkowe 9,08 zł za bezpłatny transfer w godzinach nocnych. Wkrótce wszyscy operatorzy będą oferowali prędkości internetu mobilnego dochodzące do 100 Mb/s – wówczas na pewno zweryfikuję i prześwietlę poniższe oferty! Mam nadzieję, że już wszyscy operatorzy będą oferowali internet w LTE.

TRANSFER LTE/4G bez limitu PRĘDKOŚĆ CENA
Play 50 GB tak do 70 Mb/s (4G LTE) 49,99 zł
Plus GSM 30 GB tak do 150 Mb/s (LTE) 39,99 zł
Cyfrowy Polsat 50 GB tak do 100 Mb/s (LTE) 49,99 zł
Orange 20 GB tak do 150 Mb/s 39,90 zł
T-Mobile 50 GB nie do 42 Mb/s 39,99 zł

Poniżej znajdziecie zaktualizowane oferty polskich operatorów. Swoje propozycje zaktualizował Play, dołączając jako trzeci operator oferujący superszybki internet LTE, obok Plusa i Cyfrowego Polsatu. W Orange Free Net mamy nowe stawki i większe limity danych, wspólny pakiet danych do wykorzystania na wszystkich swoich urządzeniach oraz nowy okres umowy – już od 6 miesięcy. Cyfrowy Polsat natomiast obniżył stawki o 10 zł dla swoich obecnych klientów. Jak zwykle ciężko podać jednego faworyta. Przypomnę tylko, że oferty są korzystniejsze, jeśli już jesteśmy abonentem któregoś z telekomów. Ceny urządzeń różnią się oczywiście w zależności od czasu na jaki podpisujemy umowę.

Wraz z pojawieniem się w Orange nowej usługi wspólnego pakietu danych i krótszych okresów umów, należy spodziewać się wkrótce ruchu ze strony konkurencji – oczywiście na korzyść abonentów.

Internet mobilny: zestawienie ofert z urządzeniem (router/modem)

UWAGA! Internet mobilny działa we wszystkich technologiach: LTE, HSPA+ i niższych, jeśli jesteś w ich zasięgu i posiadasz sprzęt wspierający te technologie. Modem lub router LTE korzysta również z HSPA+, HSPA oraz EDGE.

Warto zwrócić uwagę na warunki ofert internetu bez limitu – u większości operatorów możesz otrzymać nielimitowany dostęp do internetu mobilnego, pod warunkiem, że znajdujesz się w zasięgu sieci 4G.

(internet mobilny: porównanie ofert z 12 listopada 2017 r.)

Orange - internet mobilny

Internet mobilny w Orange z nielimitowanym LTE FreeNet

Umowa Orange LTE FreeNet na 24 miesiące z routerem

abonament przez 24 mies. 39,99 zł 69,90 zł
nowa umowa 50 GB 250 GB
prędkość nielimitowanego LTE/3G do 5 Mb/s
bezpłatny transfer 0:00-8:00 0 zł
internet w UE 2,02 GB n/d
prędkość do 75 Mb/s
umowa 24 mies.
Play
Internet mobilny w Play
abonament 39,99 zł 49,99 zł 59,99 zł 69,99 zł 89,99 zł
pakiet danych 50 GB 50 GB bez limitu bez limitu bez limitu
bez limitu GB 6 mies. 6 mies. 24 mies. 24 mies. 24 mies.
bezpłatny transfer 0:00-9:00 usługę należy aktywowac w Play24
urządzenie od 1 zł tak
pakiet TV PLAY NOW pakiet mini (1 urz.) pakiet mini (2 urz.) pakiet podstawowy (1 urz.) pakiet podstawowy (1 urz.) promocja z HBO pakiet podstawowy (2 urz.)
umowa 24 mies.

W przypadku abonamentu za 39,99 zł użytkownik otrzymuje internet przenośny tylko do 1 urządzenia!

Prędkość internetu w sieci LTE Play to do 70 Mbit/s. Ofertę można przetestować przez 7 dni bez dodatkowych opłat.

Pełny zasięg 4G LTE i technologii LTE w 13 miastach sieci Play: play.pl/pomoc/mapa-zasiegu, 4G to sieć Play w technologii HSPA+. Aby w pełni korzystać z sieci 4G LTE musisz być w jej zasięgu oraz mieć urządzenie obsługujące tę technologię.
Prędkość ograniczona po wyczerpaniu pakietu podstawowego – Prezentowane wysokości abonamentów uwzględniają rabat z tytułu wyboru e-faktury i terminowych płatności, oraz rabat z tytułu zgód marketingowych. Internet bez limitu GB z pełną prędkością do 100 GB, potem prędkość wynosi do 1 Mb/s.
Bonus dodatkowego transferu danych dotyczy tylko zakupu przez internet w sklepie Play.

Plus - internet mobilny LTE

Internet mobilny LTE w Plus GSM (oferta przy zakupie online)
abonament 29,99 zł 49,99 zł 69,99 zł
promocja abonament 0 zł 2 mies.
pakiet danych 30 GB 50 GB 80 GB
pakiet nocny 1.00-8.00 (200 GB) - 2,99 zł/mies.
prędk. LTE bez limitu1 +10 zł/mies. bez limitu
bonusy pakiet ipla i pakiet ipla oraz HBO GO
prędkość do 150 Mb/s
umowa 24 mies.

1 10 zł miesięcznie za nielimitowany internet do 2 Mb/s po wyczerpaniu pakietu danych – przy zmianie operatora 6 mies. abonamentu gratis!

T-Mobile

Internet mobilny w T-Mobile

abonament 29,99 zł 39,99 zł 79,99 zł
pakiet danych 30 GB 50 GB bez limitu
LTE bez limitu (opcja) 30 zł/mies. 20 zł/mies. -
prędkość do 42 Mb/s
umowa 24 mies.Internet w T-Mobile bez limitu danych


Cyfrowy Polsat

Internet mobilny LTE w Cyfrowym Polsacie
abonament 29,99 zł 49,99 zł 69,99 zł
promocja internet bez opłat - w cenie
pakiet danych (zamówienie online) 30 GB 50 GB 80 GB
pakiet nocny - 0 zł
bonusy - 3 pakiety ipla przez 2 mies.
prędkość do 150 Mb/s
umowa 24 mies.

1 po wykorzystaniu podstawowego pakietu danych korzystasz z Internetu bez limitu danych w zasięgu LTE

Podsumowanie

Warto zauważyć, że operatorzy, kuszą podobnymi cenami, dodatkowo próbują zatrzymać obecnych klientów i sprzedać kolejną usługę. Ale oprócz cen za abonament, niekiedy musimy doliczyć koszt aktywacji (ok. 50 zł) oraz koszt za urządzenie (zwykle od 1 zł). Nie będę Wam polecał żadnej z ofert, ponieważ sami musicie przekalkulować, co jest dla Was najbardziej korzystne.

Pamiętajcie także o zasięgu i możliwości przetestowania usługi. Operatorzy zwykle dają taką możliwość na ok. 7 dni. Na przykład w Plusie możesz testować internet LTE i HSPA+ z modemem lub routerem przez 7 dni bez żadnych zobowiązań, a w przypadku gdy zrezygnujesz, operator zwróci wszystkie koszty oprócz opłaty aktywacyjnej (9 zł). Dodatkowo przez pierwsze 30 dni abonament wyniesie 0 zł. Jeśli jesteście abonentami Pusa lub Cyfrowego Polsatu, warto zwrócić uwagę na ofertę pakietową smartDOM, bo możecie sporo zaoszczędzić, wybierając wysokie pakiety. Niestety nie testowałem wszystkich powyższych, ale z naszego zestawienia można wyciągnąć pierwsze wnioski. Jaki wybierzecie internet mobilny dla siebie? U jakiego operatora?

Mam nadzieję, że nasze porównanie pomogło Wam w wyborze najlepszej oferty na internet mobilny. Podsumowując, przy zakupie internetu mobilnego weźcie pod uwagę poniższe wskazówki:

 • URZĄDZENIE czy sama KARTA? zastanówcie się, czy potrzebujecie samą kartę SIM (jeśli Wasz tablet lub modem ma slot na kartę), czy z routerem/modemem, jeśli chcecie zaoszczędzić baterię w urządzeniach mobilnych i udostępniać oraz zabierać internet gdziekolwiek idziecie? Macie też możliwość kupienia laptopa lub tabletu z internetem w ciekawych ofertach, ale powyższe zestawienie tego nie uwzględnia. Więc jeśli chcecie dodatkowe urządzenie, warto sprawdzić oferty łączone z internetem mobilnym!
 • UŻYCIE: ile miesięcznie korzystacie z internetu? sprawdźcie jaki limit danych wykorzystujecie miesięcznie i dobierzcie taką ofertę, która pozwoli Wam na swobodne korzystanie z internetu przez cały okres rozliczeniowy.
 • CENA vs. OFERTA: sprawdźcie, czy Wasz obecny operator oferuje Wam korzystniejszą ofertę, do analogicznej u konkurencji.
 • PRĘDKOŚĆ: jaka prędkość internetu jest Wam potrzebna? Obecnie tylko 4 operatorów oferuje superszybki internet LTE, w tym Play na razie w 13 miastach Polski, Orange w 45 miastach.
 • ZASIĘG: sprawdźcie jaki jest zasięg w miejscach, w których będziecie korzystali z internetu mobilnego. Poniżej linki do mapy zasięgów wszystkich operatorów:
 • ROAMING i DODATKOWE PAKIETY: sprawdźcie jakie dodatkowe usługi dostępne są w interesującym Was pakiecie i jak wygląda oferta, jeśli chcecie zabrać internet za granicę. Jeśli korzystacie już z internetu mobilnego i chcielibyście podzielić się spostrzeżeniami na temat jakości oferowanych usług lub wskazówkami przed zakupem, piszcie w komentarzach. Wkrótce przedstawię kolejne zestawienia dotyczące innych ofert mobilnych (internet mobilny na kartę i z tabletem) oraz postaram się bliżej przyjrzeć internetowi mobilnemu u jednego z operatorów.

LTE vs. HSPA+  porównanie dwóch technologii internetu mobilnego

Aktualne oferty znajdziecie także na stronach operatorów:Play SOLO

Obserwuj

Łukasz Majchrzyk

redaktor mobiRANK.pl
Od 2005 roku zajmuje się komunikacją internetową i e-marketingiem, pasjonat urządzeń mobilnych i nowych technologii. Dołącz do moich kręgów na Google+ .
Obserwuj
 • Wiko

  Mam internet z Plus`a opcja 35 GB najwyższa dostępna bez limitu z 1 edycji Power LTE i po przekroczeniu ok 100 – 140 GB zaczynają przycinać lub całkowicie odcinać od internetu twierdząc żę wina leży po mojej stronie.
  To jakieś kpiny są, nie polecam Plus`a i chyba przejdę do T-Mobile zobaczę jak u nich się sprawuje te ich szumne LTE.

 • Gruz

  whoa to aero faktycznie się polepszyło
  Ja akurat mam w Play internet bezprzewodowy. I przyznam szczerze, ze nawet w dziurze zabitej dechami nie mialem problemu z zasiegiem ;]

 • szczęśliwy

  ja mam jedną karte w aero drugą w nju i jestem szczęśliwy szczególnie z aero mam 30gb za 30zł o każdej porze LTE żadnej umowy z nimi nie podpisywałem. jeżeli chodzi o nju to to w tym przypadku mam umowe na czas nieokreślony mam 40gb za 29zł a po pół roku podwajają mi neta jak coś mi nie bedzie pasowało moge w każdej chwili przejść na karte. Czego chcieć więcej

 • szczęśliwy

  ja mam internet nju jak narazie jest bardzo dobrze umowa na czas nieokreślony w każdej chwili moge przejść na karte mam do dyspozycji 40gb a po 6 miesiącach podwajają mi go szkoda mi was ludzie jak coś podpisujecie to trzeba to czytać a nie bez tołku podpisywać

  • Marcin Skonieczny

   a jaki masz router ? mobilny?

  • Marcin Skonieczny

   a jak aktywowałeś usłue im dłużej najpier z komórki potem włożyłeś do routera czy modemu?

 • wojtek

  Omijajcie Plusa,niby mam LTE bez limitu,prawda jest taka ze limit to 70mb i koniec nastepnie internet praktycznie stoi w miejscu a place 59zl.

 • oszukany przez virgin

  uważajcie na Virgin – oszuści.

  • oszukany przez virgin

   bezprawnie pobierają opłaty za roaming za granicą i internet, z którego się nie korzystało

   • ZK_team

    aplikacje takie jak usługi google play pobierają aktualizacje w tle bez zgody.

 • Krzys1972

  Witam
  Czy ktoś posiada internet mobilny z T-Mobile w okolicy Świebodzina(Lubuskie)
  Chciałbym się dowiedzieć jak działa, czy są jakieś problemy w transferze , oraz jaką macie prędkość

 • gosc

  Najlepszy internet ma sieć a2 mobile bo za niecałe 10zł ma się internet bez limitu danych

 • ania

  Witam,

  Po przeanalizowaniu wielu opcji, łącznie z Vectrą itp., najbardziej opłacalna wydaję się oferta T-Mobile, którą otrzymałam przez telefon. Miałaby to być umowa na 24 miesiące dla nowego klienta. Internet mobilny LTE bez limitu z urządzeniem 39,90 zł/miesiąc + 29,90 zł/miesiąc za urządzenie. Podobno jest to promocja 50% na cały okres trwania umowy, na pakiet, który normalnie kosztuję 79,90 zł/miesiąc. Dodatkowo zaproponowano mi brak opłaty aktywacyjnej. Kiedy padło pytanie o limit ukryty w regulaminie, odpowiedziano mi, że prędkość może zwolnić tylko wtedy, kiedy zużycie będzie zagrażało sieci. Pan z infolinii dodał, że jego znajomy testował limit i nawet przy zużyciu 2000 GB prędkość Internetu nie zwolniła. W salonie T-mobile oczywiście nikt nie słyszał o takiej ofercie, ani też nie ma nic takiego na stronie internetowej. Umowy przed podpisaniem oczywiście nie mogę przeanalizować, jedynie po dostarczeniu jej przez kuriera mogę przeczytać w ciągu 15 minut i ewentualnie zwrócić lub też zrezygnować w ciągu 14 dni od podpisania umowy. Czy ktoś może otrzymał podobną ofertę? Nie wiem czy wierzyć, że to jedyne koszty. Pan z infolinii potwierdził, że nic więcej nie trzeba płacić, ale mam ograniczone zaufanie.

  • Mickey Mickey

   Poproś o regulamin. Mi Pani też opowiadała cuda a w regulaminie cudów już nie zobaczysz.

   • Alvaro

    To samo w plusie internet na abo. Limit nadwyrężałem w każdym miesiącu podobnie – limit 30GB + 20-30GB ponad limit. Do września było ok, czyli sieć zwalniała do 10Mb po przekroczeniu limitu. We wrześniu nagle 0.6Mb po limicie.
    Do tego śmieszne problemy, typu że umowa podpisana ponad 2 lata temu to nie mogę za 30 zł odblokować kolejnych 30GB, tylko UWAGA za 24.99zł – 3GB !!! Ale jak przedłużę umowę (bo już jestem z pół roku po) to nagle konsultant będzie mógł mi odblokować 30GB za 30zł. Cyrk i paranoja w jednym.

 • Hose Yerro

  T-Mobile jako jedyni na rynku w taryfie MAX nie mają żadnych limitów GB ani lejka, co moim zdaniem nie oznacza, że można do woli pobierać terabajty danych.

  Informacja sprawdzona w T-Mobile, ponieważ ja testuję pierwszy dzień, wklejam wynik prędkości, nadajniki 3 w odległości od 400 do 1000m miasto Wrocław

  https://uploads.disquscdn.com/images/af7c4557b4d6a3b254c96107f8a3ee3fcdd39980352d6a07c4f1202089e092d9.jpg

  • Krzys1972

   a co ta prędkość taka mała?nie powinna być większa?

   • Hose Yerro

    Poczytaj najpierw jak to działa, nadajnik jest na x osób w danej chwili, to nie kabel gdzie masz gwarancję prędkości. Pozdrawiam.

 • Tomasz Morwa

  Nie wybierajcie Orange, nie ma większych oszustów. Kombinują na rachunkach, ciągle coś zmieniają. Miałem mieć rozmowy bez limitu a ciągle coś dokładają jako przekroczenia. Na początku umowy rozliczyli pakiety transferowe z przejścia pomiędzy sieciami. Miałem płacić za 3 numery i internet ok 98 zł a płacę ponad 200 zł !!! To zwykli oszuści.

  • Marcin Pawlak

   Ciekawe. Ja korzystam z kilku usług od dłuższego już czasu i nie mam żadnych podstaw do narzekania, również sytuacja sporna (zdarzyło się w styczniu b.r.) została rozwiązana dość szybko i w sposób zadowalający dla mnie.

   • Egon

    Ciekawe czy chciałoby Ci się komentować gdyby Ci a to nie płacili ;)

    • Marcin Pawlak

     Jak na razie to JA IM płacę za usługi, więc daruj sobie tego typu pomówienia, jasne ?

     • Marian

      na pewno ;)

     • Marian

      Swoją drogą dobrze płacą w orange za sponsorowane komentarze, co przewrażliwiony koleżko ?

  • HEJ

   Orange to najgorsza sieć. Wolę więcej gdziesz zapłacić niż przechodzić do Orange.

  • Marian Czartoryski

   trzeba szukac oferty internet bez umowy wiążącej :)

  • wiki

   ja osobiscie mam internet w orange i telefon i jestem zadowolona trafilam wczesniej na jakas promocje i mam bardzo tanio internet z duza iloscie gb

  • Włodzimierz

   ja się od nich też trzymam z daleka, zresztą tak samo jak od UPC.

  • vinkooo

   plus i cyfrowy polsat tak samo mialo byc 50 a jest 100 .mial by bez limitu a tu miesiac w miesiac powiadomienie o przekroczeniu pakietu. nie rozumiem

   • Stanisław Balak

    Mam w Polsacie umowę na 50G po wyczerpaniu przechodzi na LTE około 1;5M/s co mi odpowiada. Jeśli dostajesz wyższe rachunki to znaczy, że wyraziłeś zgodę na podwyższanie limitu. Wtedy nie włącza się LTE.

 • Robert Kowalczyk

  Orange 4.00 rano 80/30 , 18.00 7/20 w miasteczku , na wsi odludnej z modemem za oknem lub anteną 25/10 raczej przez całą dobę , żeby było ciekawiej obok oranga postawił play bts i ping do grania jest lepszy , prędkości porównywalne (miasto) , ale chyba też powoli się „zapycha” , plus porażka , t mobila nie próbowałem ,bo nie odjechali z promocją .. ..wszystko zależy od odległości i liczby klientów , a ta w ciągu 24 mc może się zmienić

 • joe

  a jeszcze dodam że miałem nadzieję, że w T-Mobile nie ma limitu i guzik.
  Limity w ofertach bez limitu (zabawnie brzmi, co nie? :) )::
  T-Mobile – 100GB
  Play – 100GB
  Plus – 100GB
  Orange – 150GB

  Żadna z powyższych raczej nie ma możliwości dokupienia stałego pakietu powiększającego a jakieś jednorazowe kombinacje.

  Inne podsieci wydaje się, że mniej albo podobnie.

  • Krzys1972

   no właśnie , powinni zabronić używanie tego określenia „internet bez limitu”

 • joe

  witam, sorry ale żadna oferta „bez limitu” nie jest bez limitu. Niestety kłamstwo marketingowe. Mam testowo Play i limit wynosi 100GB i koniec. Żadnych szans na większy pakiet nie moiżna też dokupić. Jest jakaś opcja odrębna 10zł / 10GB ale po pierwsze drożyzna po drugie trzeba to non stop doładowywać….sorry ale kabel/światłowód bije LTE bo 100GB to po prostu za mało jak dzieci siedzą na YouTube.

  • jacek

   wlasnie dzisiaj 03.03.2017 rewiduje te pomysly ,internet bez limitu z limitem .Polska ma jeszcze bardzo duze zaleglosci do innych krajow. Tez zalapalem sie za bez ograniczen Facio z serwisu wytlumaczyl ,ze nie ma ograniczen objetosciowych ale sa ograniczenia transferowe i kazal mi nacisnac kropeczke nad „i” w tej ofercie .Tam pisze ze 100 GB i finisz . Skubancom kiedys zabraknie nazewnictwa na te przekrety bo zawsze jedno ukryte slowo zmienia wszystko . Szok jak moczymy wszyscy tylki a oni obciekaja z nadmiaru .

   • jacek

    dopisek ,dotyczy Play .

 • Bartosz Bartosz

  Plus to ściema. Przedłożyłem umowę bo gratis dali mi nolimit w zasięgu LTE i …. ściągając jakieś 120GB tak zablokowali mi transfer, że nie da się normalnie nic zrobić. Złożyłem reklamacje i oczywiście wyszło na to że nolimit dla mnie i dla plusa to dwie różne sprawy. Podobnie robi Play bo mam drugi abonament w Play, nolimit w zasięgu LTE jest do 100GB tranferu na miesiąc – żenada. Pytam Pana z plusa, chce płacić 1000 zł na miesiąc ale internet nolimit z pełnym transferem i takiego nie ma :) Z tego co widzę obecnie tylko T-Mobili ma oferte MAX za 80 zł bez limitu transferu. To jest mój kolejny internet – jak sprawdzę dam znać. Ktoś tam pisał, że jest zadowolony z internetu mobilnego w netii, sorry to z plusa lub play byś był mega w mordę zadowolony :)

  • at

   W t-mobile mam dwa internety bez limitu i jest zapis w regulaminie ze jak pobór będzie zbyt duży przycinają łącze do minimum. Ale na moje pytanie jaki to jest duży pobór – to nie ma zapisu, i nikt nie był w stanie odpowiedzieć !!!!
   Po drugie mieszkam w miescie powiatowym 18tys – na górze – zasięg pełen ale transmisja rekordowa ;) poniżej 1MB !!!! Ale LTE się świeci :)
   No i najważniejsza odpowiedz z t-mobile : „Wyjaśniam, że otrzymuje Pan transmisję o możliwie najwyższej w danej chwili przepustowości, ale bez gwarancji jej stałego poziomu. Szybkość transferu danych nie jest wartością stałą i jednakową w czasie. Jest zależna od lokalnych uwarunkowań konfiguracji sieci, jej aktuanego obciążenia oraz poziomu sygnału w Pańskiej lokalizacji.”

   • Nowy

    Jeżeli masz taką prędkość to nie masz aktywowanej usługi LTE. Zwykle potrzeba ok 48h do aktywacji – jeżeli po tym czasie nadal jest problem wówczas kontaktuj się z biurem obsługi klienta.

 • Akira

  Mam LTE z Plusa. Robię jako początkujący youtuber i nie powiem sprawdza się w tym celu, przy nagrywaniu streamów z PS4. Ale gdy tylko przekroczy się limit – mam ten największy, z racji posiadania Cyfrowego Polsatu, kiedyś była promocja związana z tym – wszystko ładuje się w tempie ślimaczym. To jeszcze mógłbym wybaczyć, jak też fakt że restartują mi limit od nowa PO dniu płatności zamiast od nowego miesiąca. Czyli 5 dni w plecy jestem. Ale już obsługi która jest lekko rzecz mówiąc „niemiła” (kobieta podczas rozmowy rozłączyła się ze mną) nie da się z nimi porozumieć, ani nawet dowiedzieć czy zapłaciłem ostatni rachunek czy nie. Przykład? Przyszła do mnie „zielona faktura PLUSA” z której wynika że zalegam – za co nie wiadomo – dzwonię i pytam z jakiej racji mi naliczyli 35.55 zł, skoro normalnie płacę 49.99. Jak już coś powinienem zapłacić powyżej 50 zł z odsetkami. Oni mi na to że mam podać imiona rodziców, pesel oraz kod zabezpieczający. Podałem dwie pierwsze informacje a trzecia? Przepraszam ale jaki kod? „Ten który pan nadał gdy przedłużał umowę”. Otóż nic takiego nie robiłem, ale wciskają mi kit że tak. Nic więcej się nie dowiedziałem i za dodatkową opłatę (nie podałem kodu to nic mi nie powiedzieli przecież)… zapłaciłem. I wiecie co? To jest jedyny powód dla którego odradzam PLUSA (to nie jest pierwsza taka szopka z ich strony, tylko ta która przelała czarę goryczy). Internet śmiga, ale już obsługa gdy chcecie się dowiedzieć co i jak, koszmarna, a żeby jeździć do salonu to nie mam czasu i pieniędzy. Dlatego to jest jedyny powód dla którego odradzam od nich internet. A! Żeby nie było że jestem jedyny. Wcześniej dzięki moim namowom, LTE wzięli mój „father”, szwagrowski i trzech kumpli z PS4. Teraz? Zostałem tylko ja i szwagier który wyczekuje końca umowy i zrywa znajomość z PLUSem. Reszta wcześniej się na nich poznała i nie przedłużyła umowy. Tylko ja jak ten głupi przedłużyłem na kolejne dwa lata (zostało mi jeszcze półtora roku). ODRADZAM PLUs’a!

  • Kamyk

   Ty to jeszcze szczęście miałeś z tym internetem z plusa. My wybraliśmy LTE z plusa po stacjonarce z tp… Mianowicie pakiet za 100 zł bo internet miał być dla rodziny wszystko pięknie było przez pierwsze dwa tygodnie a od niemal roku jest masakra. Pobieranie na poziomie 0.3 mb/s wysyłka zaś ma te 6-10 ale akurat w moim przypadku to dość zbędne…Internet przyśpiesza tylko w późnych godzinach nocnych i zdarzy się że osiągnie zawerotne 40 mb/s (raz tak było) a tak to oscyluje w granicach 20-30 ale tylko do godziny 12 potem ostro zwalnia. Obsługa klienta w plusie stoi na poziomie hmmm mniej niż zero „przy takich parametrach wysyłania to pobieranie powinno być na poziomie 30-50 mb/s” no fascynujące chciałoby się powiedzieć. Tak już jest rok pisać dzwonić można w odpowiedzi można też dostać „dział techniczny bada pański problem prosimy o cierpliwość” i tyle. Filmiki na youtube to tylko 144p chyba że późno w nocy wtedy można niekiedy sobie na hd pozwolić jak szczęście dopisze. Podsumowując z własnej autopsji również stanowczo plusa.

 • Waldi

  A jak oceniacie internet domowy plusa?

  • Patryk

   Bardzo mocno NIE POLECAM! Posiadam opcję 70 GB LTE, pełen zasięg bez zakłuceń. Prędkość pobierania od 800 kb/s do 3 mb/s, a wysyłania od 20 mb/s do 30 mb/s.
   Tłumaczenie operatora: „zbyt obciążony nadajnik LTE”.
   Szkoda że jakoś w okresie próbnym internet szalał aż miło.
   W plusie zasada po okresie próbnym jest prosta: IM WIECEJ ODBIORCÓW Z DANEGO NADAJNIKA TYM WOLNIEJSZY INTERNET. Plus lider technologi LTE, 100 mb/s – śmieszne :D, chyba lider naciągania!

 • Afendico

  a ja mam internet mobilny z play .. i powiem krótko – PLAY – OLEY .. tak samo jak oni olewają już złapanego klienta .. zasięg LTE tylko w centrach miast , ale wtedy jest tak duży tłok ze lepiej chodzi w 3G .. ogólnie drogo ( płace 65,oo zł za 25 G ) porażka – STANOWCZO NIE POLECAM !

 • Jacek

  Witam,
  Nie wiem kto pisał ten artykuł ale ja mam LTE z T-MOBILE i transfer mam na poziomie 70 – 80 Mb/s a sygnał tylko 75 % więc na pewno więcej da się wyciągnąć, więc pisząc że prędkość LTE jest do 42Mb/s jest nie prawdą

 • Mickey Mickey

  Niestety każdy operator ma lejek, nawet w LTE. Miałem okazję doświadczyć „bez limitu” w T-Mobile – po przekroczeniu 100GB prędkość spada do 2Mbps. Co ciekawe po rozpoczęciu nowego okresu rozliczeniowego nie przywrócono pełnej prędkości automatycznie. Wykonałem już 3 połączenia do BOK ale nic to nie dało – prędkość ograniczona jak była, tak jest. Zgłoszenie techniczne jest rozpatrywane 60 godzin, czyli 5 dni! 5 dni za które płacę ale usługa nie jest świadczona w pełnym wymiarze! Konsultanci twierdzą, że w nowym okresie prędkość powinna wrócić i nie wiedzą dlaczego nie wróciła. Zdecydowanie odradzam T-Mobile. Gdybym wiedział, że jest lejek 100GB wziąłbym Orange, który jasno i bez drobnego druczku podaje 150GB. Odradzam – usługa nie działa, rachunki lecą, BOK nic nie wie a czas oczekiwania na odbiór telefonu potrafi wynosić nawet 18 minut.

  • Hose Yerro

   Witaj, mógłbyś napisać czy udało się Tobie coś zdziałać, mam zamiar wziąść tą ofertę i jedni piszą że jest limit a inni że nie ma. Będę wdzięczny za odpowiedź.

   • Mickey Mickey

    Zanim podpiszesz Umowę poproś o wszystkie regulaminy i dokładnie je przeczytaj.

  • noiseandbeat

   To masz pecha że mieszkasz przy zapchanym nadajniku bo ja już cisne ponad 300 GB i lejka jak nie było tak nie ma. To jest loteria jak się trafi z nadajnikami.

 • Adrian

  Nie polecam internetu LTE z PLUSA!! Otóż wraz z kolegom wzięliśmy internet mobilny lte bez limitu z taką różnicą, że on 30GB a ja 50GB chcąc zobaczyć jak się zachowuje internet po wykorzystaniu limitu GB (na stronie było napisane, że w przypadku 30GB internet zwalnia do 1mb/s, a 50GB do 5mb/s).Niestety nie ma różnicy jaki pakiet wybierzecie zawsze zwolni do 1 mb/s a czasem nawet do 0,5 mb/s. Dzwoniłem i pisałem dlaczego internet nie przekracza 1 mb/s skoro mam ten lepszy pakiet? Śpiewka jest zawsze taka sama czyli: „napisane jest do 5mb/s a nie od” ,lub „zmniejszenie transferu, aby inni mogli także korzystać z internetu…” żenada i naprawdę jeśli nie chcecie mieć problemów zastanówcie się nad innymi operatorami.

 • gustavo

  Ja bym dodał netię. Mam od nich mobilny net i sprawdza się całkiem dobrze.

 • git

  Ja tam kiedyś korzystałem z aero2 jak na studiach byłęm (bo te darmówki mają), ale się potem przerzuciłem na kabel, jak skończyłem studia i teraz do nich znów wróciłem, bo 30GB dawali na miesiąc. Generalnie przez sentyment trochę, ale w sumie się poprawiło sporo przez ten czas. Ale w domu dla mnie teraz tylko kabel, chociaż na wakacje fakt, że warto zabrac aero albo innego neta

  • weterynarz

   Jezus, człowieku piszesz jak gimbza , a niby studia skończyłeś. te PO rozpierdoli Polske w pył.

   • Anonim

    Nie napisałeś lepiej. Okropna stylistyka!

   • bodzio

    Człowieku! PO już nie rządzi, obudź się!

    • noiseandbeat

     Na razie trwa wielkie sprzątanie po nich ale skutki jeszcze będą odczuwalne długo.

 • plus_najgorszy_na_swiecie

  test LTE mobilny w plusie:
  opłata to nie 9 zł tylko 9zł + 50 zł opłaty aktywacyjnej nawet jesli w ciągu 7 dni rezygnujesz,
  dodatkowo wysłali mi wezwanie do zapłaty za modem (24 raty po 10 zł), który trzeba było oddać żeby zrezygnować z usług w przeciągu 7 dni.
  Oczywiście w salonie nikt o tym nie wspomina

 • Marchie

  miałem mobilny z plusa i to była katorga, praktycznie wszedzie 2g albo brak zasiegu :/ znajomi ciagle polecaja mi play, bo niby maja dobra oferte w kontekscie internetu mobilnego i chyba w konuc sie skusz ;)

 • zuzaa_87

  jak raz wybrałam 2 lata temu t-mobile, tak do tej pory z nimi jestem. mam 10gb netu dobry telefon z tych flagowych i jeszcze nie dopłacam do abonamentu bo nie doliczają sobie jak inne sieci zwyżek, a necik śmiga pięknie i z zasięgiem problemów zero :)

 • gustavo

  Ja z kolei mam mobilny w netii za 50 ziko miesięcznie i jestem mega zadowolony ze stabilności. Mogę z czystym sumieniem polecić go każdemu :)

  • becia9990

   Byłam zainteresowana własnie ta ofertą mobilną Netii. Czy nie zrywa Ci łącza? Masz zasięg pzoa miastem bez problemu?

  • Marcin Pawlak

   „ziko” ? A co to za nowa waluta ? Z Zimbabwe piszesz ?

 • kot

  ja jestem wierna TMobile jednak, ich oferta mi pasuje, akurat w moim miescie smiga siwetnie, zasieg jest spoko, mam wystarczajacy transfer, jak na moje potrzeby, w tym nowym uproszczonym abonamencie i nie place dodatkowych kosztow.

 • katarynka

  Nigdy nie bierzcie internetu z ORANGE. Przestrzegam gorąco! Będziecie wisieć na liniach pomocy technicznej, które są dodatkowo płatne i nic nie wywalczycie!! Będziecie walczyć z tą nieuczciwą firmą przez kolejne 2 lata umowy! Polecam Plusa, szybki, łatwy w instalacji, doskonały zasięg.

  • Anonim

   Zgadzam się co do opinii o Orange. Jeśli chodzi o mnie, nie jestem użytkownikiem ich Internetu, ale telefonii komórkowej i tylko z zazdrością spoglądam na moich znajomych, korzystających z o niebo lepszych warunków u konkurencji.

   • Joanna Bieńkowska

    Orange jaki jest taki jest, parę razy się zastanawiałam nad zmianą operatora ale tak naprawdę jak się poczyta trochę ofert i opinii w necie to nie ma na co zmienić, żeby nie spaść z deszczu pod rynnę. ;)
    Na internet (mobilny) też nie mogę narzekać, po wyczerpaniu wszystkich możliwych limitów transferu (nawet tego „bez limitu” ;)) internet faktycznie zwalnia ale nadal spokojnie da się korzystać.
    A infolinia jest bezpłatna jeśli dzwonisz przez „Mój orange”.

 • Sandra

  u mnie się świetnie sprawdza też ten przy prostym abonamencie bez dopłat w t-mobile. 10GB spokojnie mi wystarcza a i zasięg jest spoko:P

 • Krzychu

  ja śmigam na necie z TMobile, zdarza mi się nawet udostępniać go z telefonu na lapka, jest naprawdę zacny! najbardziej opłaca się chyba w abonamencie, bo zapewniają brak zwyżek abonamentowych i dodatkowych kosztów. polecam sprawdzić!

 • Kopir

  Ja tam propsuję aero2. Tym bardziej, że mają teraz też możliwość płatnego interentu z prędkością i zasięgiem LTE, ale za serio niedużą kasę (5 ziko za 3 GB na miesiąc, albo 30 zł za 30 GB, czy jakoś tak).

 • Porażka

  nie polecam tzw szybkiego internetu LTE w Plusie w Lesznie, miałem przez rok, średnia prędkość to 300 Kb/s porażka :(

  • Kamyk

   Dokładnie ten sam problem mamy, a pozostał jeszcze rok umowy ;/

 • mashup

  pakietów aero2 nie ma w zestawieniu, bo zjadają konkurencję :P nie ładnie mobirank, nie ładnie :)

  • mobirank.pl

   obiecuję dodać, i aero2 będzie w zestawieniu przy najbliższej aktualizacji ofert, dzięki

  • mobirank.pl

   pakiety aero2 są w naszym zestawieniu na kartę: https://mobirank.pl/jaki-wybrac-internet-mobilny-na-karte/#aero2 tutaj są pakiety z urządzeniem (router/modem do mobilnego internetu bezprzewodowego)

 • oleks

  ja mobilnego neta w sumie nie potrzebuje ale jakas dobra oferta do domu by sie przydała, bo mam dosc poprzedniej firmy, a wlasnie moi rodzice zalozyli w netii Internet50 i mowia, że warto wiec chyba sie skuszę

  • nikolayev

   Potwierdzam.Też mam w Netii internet (również telefon stacjonarny i komórkę)
   Dobra oferta,szybki internet (bezprzewodowy w całym domu),dodatkowo free internet…

 • fawor

  Faktycznie, Netia ma spoko internet. korzystam z ich lte od dwoch-trzech miesiecy i narazie problemy mialem tylko raz, ale to przez ich jakies problemy techniczne. udalo sie naprawic wsyzstko w ciagu niecalej godzinki. Oprocz tego nie mialem nieprzyjemnosci, wiec wydaje mi sie ze moge polecic :)

 • mirabelka

  ja tam nadal zostaje w netii, za 50 zl Internet50 czy jakos tak, a wszystko super dziala wiec nie narzekam

  • johny

   rzeczywiście najlepszy mobilny internet

 • ejo

  aero ma teraz fajne tańsze pakiety. ja testuję ten najwyższy za 30zł i jest na prawdę dobry. net śmiga bez problemu

  • arab

   Na studiach miałem u nich darmowy internet, a teraz mnie stac to płacę za pakiety :D

  • mobirank.pl

   Są w zestawieniu internetu mobilnego na kartę.

 • Gut-Borowy Dariusz

  tutaj jest cennik ogólny plus tego na karte sim to 50pln

 • Gut-Borowy Dariusz

  POLECAM AIR NET PODHALE. INTERNET NA KARTE SIM JUZ ZA 50PLN. uMOWE PODPISUJE SIE NA CZAS NIEOKRESLONY, WIEC ZADNA SIEC TEGO NIE DAJE. tUTAJ MACIE KONTAKT POD NR TEL 511673939

 • shakk

  Taka uwaga w aero jest możliwość wykupienia pakietów danych: 5zł za 3 GB, 30 zł za 30 GB (nie ma wtedy mechanizmu captcha [przepisywanie obrazków co godzinę] oraz zostaje odblokowana prędkość, u mnie działało szybciej niż w plusie w abonamencie :) ). Pozdrawiam.

  • krab128

   no właśnie oni mają nawet korzystne te pakiety, a w zestawieniu jest tylko o ich darmowym necie 512, dlaczego?

  • krips

   działa bez problemów na jednym telefonie z dual simem?

 • żenada

  Jeszcze tylko parę miesięcy i wreszcie T-mobil odstosunkuje się od mojej osoby. Wybrałem go w „ciemno” bo sądziłem, że to niemiecka firma a więc niemiecka jakość. Już nigdy nie dam się tak zrobić w ciula. Pomimo, że umowę zawiera się na konkretny pakiet internetu w gratisie zostawiają usługi telefonii komórkowej i „wystawiają” swoich klientów do odstrzału przez różne firmy krzaki świadczące ” złodziejskie usługi premium”, z którymi dzielą się dochodami ściąganymi od frajerów. A frajerem jest każdy kto nie poblokuje usług „premium” . Po miesiącu dostaje się rachunek na kilkaset złotych. Poza tym jeśli chodzi o prędkość transferu tragedia a nie internet. Rzeczywista prędkość sygnału nijak się ma do tego co reklamują w płatnych telewizyjnych reklamach. Parametry należy zweryfikować speed testem najlepiej na pożyczonym od kogoś znajomego urządzeniu. Momentami speed test pokazuje prędkość liczoną w bajtach/s. Nie Mb lub Kb ale po prostu bajtach.

  • blondynka

   ja zostałam wykolegowana na abonamencie telefonicznym niestety bedę się męczyć jeszcze dwa lata.
   Na oficjalnej ich stronie dzisiaj przeczytałam „….Zgodnie z niedawno ogłoszoną strategią T-Mobile ma stać się operatorem nie tylko chętnie wybieranym przez nowych Klientów, ale również rekomendowanym przez obecnych. Satysfakcja Klienta to główny cel działań…” Nie wiem jak Ty ale ja ich rekomendować nie będę

 • Franek

  A ja polecam podłączyć jednak ten telefon do prądu albo do mobilnej baterii, dokupić dobry pakiet internetu i jechać na tym, a nie kurna routery osobne specjalne kupa sprzętu i 3 notebooki

 • internet

  siema a internet satelitarny z cyfrowego polsatu dobry ma ktos

 • Iros

  Witam mam pytanko jaki proponujecie internet dla osoby ktora dozo gra w symulatory a co za tym idzie wielkość ping i ms byla najnizsza

  • THS

   Przede wszystkim polecam słownik ortograficzny :)

 • karinka

  Ja polecam internet mobilny id netii, mam juz kilka miechów – płacę 7 dyszek i jestem bardzo zadowolona. Ma bardzo dobry zasięg i generalnie się sprawdza w różnych okolicznościach :D

 • Tomek Sarota

  Internet Lyca mobile zadziala w routerze ???

 • Tomek Sarota

  Witam. Czy internet Lycamobile zadziala w routerze ? Pilne ! Z gory dzięki ;-)

 • sam

  fajnie fajnie, ale nie wszystkie firmy są ujęte w tym zestawieniu…

  • aga szmalec

   no właśnie nie ma nawet sferii

 • Xyz

  Nikomu nawet wrogom nie polecam internetu z Orange. Firma wogóle nie interesuje się klientem i nic nie robi w związku ze zgłaszanymi problemami. Podpisanie z nimi umowy było największym błędem w moim życiu. Umowe miałem na 6Mbps a tymczasem internet wacha się od 0,3 do 1,3Mbps.

  • zeb123

   siem, ja mam neta mobilnego z orange już 3 rok 42 mb/s i nie narzekam ani na obsługę anie na prędkość wszych jest oki. z torków pobieram około 4,5 mb/s czyli prawie max. pozdro

  • poszli na całość

   Ja miałem t-mobila i to co miało być lte nie spełniało żadnych kryteriów. Były momenty gdy sygnał miał prędkość po kilka bajtów na sekundę. Poza tym współpracują ze złodziejskimi firmami, z którymi dzielą się forsą a niezablokowanie telefonicznych usług premium skutkuje rachunkami nawet w kwocie paru tysięcy złotych. Jeśli nie wierzysz pogadaj z konsultantami.

 • hans

  tez sie w sumie zgodze. netia jest spoko, ma kilka rzeczy do poprawienia, ale to chyba zadna firma nie jest w 100% doskonała. Ogolnie jestem bardzo zadowolony i smialo moge polecic ich mobilne LTE :)

 • kaziu

  popieram wypowiedz rtyu! netia ma swietnego mobilnego neta, pracuje w domu i bez takiego neta wiele bym nie zarobil xd

 • rtyu

  dla mnie Netia tutaj na pierwszym miejscu z mobilnym Internetem LTE, mam od jakiegos czasu, wszystko bez zarzutu dobrze dziala, szybko poszlo z umowa, polecam

 • bora bora

  to straszne co ludzie tu piszą nijak ise to ma do ludzi którzy chcieliby konkretów. Każdy Internet poza najdroższym z Orange to lipa bo jest dla laików czy ludzi bez potrzeb ot tak dla znalezienia sklepu czy ulicy. Jak masz zamiar korzystać z neta a nie możesz mieć stacjonarki’ to tylko nielimitowany i LTE z Orange – pod warunkiem, że macie LTE na stałe w zasięgu. Inne sieci wybijcie se z głowy bo nie maja tak naprawdę free jak stacjonarny.

  • bora bora

   film w jakości HD od kolegi ze ślubu czy nie daj boginio w 3D od koleżanki ze stanów to jakieś po przeróbce 30 do 40 GB i już po Waszym necie jeśli zaś chcecie Jano.ika czy sklep w okolicy to styknie Wam. W gry niby grać dacie radę z pakietam 35 giga ale też nie we wszystko bo wątpię aby dzienne granie w diablo nie rozwaliło neta po pare godz dziennie. TEGO WAM NIE POWIEDZĄ WSALONIE ANI TU BURAKI ŻADNE

 • Kaja Tysik

  Ja płacę jakieś 50 zł, za (niby) LTE, którego często nie ma a prędkość jest momentami nijaka i oto dowod bo powinno byc 50 mbps.

  Stąd też kupiłam celowo telefon z dual simem by cieszyć się darmowym aero.
  Prędkość szału nie daje ale na przeglądanie fb czy na maile starczy :D
  Opcjonalnie dziabne jakiś pakiet danych – ale generalnie bez problemu.

 • hadess

  ja mam od netii jakies 8gb i place okolo 30zl. w zupelnosci mi to wystarcza i dziala bardzo dobrze. moze ze dwa razy cos mi sie popsulo ale ogolnie jestem zadowolony.

 • syzyf86

  Dobrą ofertę Internetu mobilnego ma Netia, 40 zł miesięcznie za 20Gb Lte i do tego nocny transfer. Jest to dobra opcja dla ludzi, którzy pracują w terenie :)

 • Kazik

  Do dyskusyi gwałtownej dołączyłem i gdzie jest mój wpis, co?

 • krakowiak

  A co myślicie o nowej ofercie vikings mobile? Nowość na rynku ale kuszą dobrą ofertą..

 • Kuras

  Hej teraz jest taka fajoska oferta dla studenciaków – „bez zobowiązań” trochę. Bo umowa tylko na pół roku a duże prędkości, transfer bez limitów i po taniości. W netii chyba.

 • Yeti

  Od 2 lat urzywam ipad4 w orange, w „terenie” szału nie ma ale jest poprawnie, w większych miejscowościach i wewnątrz i na zewnątrz 4G działa bez problemu. Planuję zmienić sieć i za kilka dni przetestuję playa i plusa zarówno w terenie jak i w większych aglomeracjach. No cóż jeśli któryś z tych dwóch operatorów będzie działal na takim samym poziomie zmienię operatora a jak nie no to trudno, mimo fatalnej komunikacji z bok jednak pozostanę w orange

 • Oszukany

  Dałem się nabrać na starter T-mobile za 5zł. Na opakowaniu jak wół pisze LTE ready podczas gdy szansę na lte mamy dopiero gdy zapłacimy dodatkowo za usługi telefoniczne min 25 zł na miesiąc. Jeżeli będziemy uparci i nie będziemy chcieli usługi telefonicznej to wyjdzie nas min. 13zł na miesiąc (10 zł pakiet + 3 zł utrzymanie ważności konta) no i niestety bez LTE (informacja dopiero na infolinii tmobile).

 • Ulaaaa

  czy ktos moze juz ma ta oferte netii na internet plus muzykę??

 • nuna23

  ja uzywam od miesiaca netii i jest spoko :)

 • Jacuś

  Czyli reasumując wszystko o D!! rozbić i używać kabla! To się nazywa cyfryzacja Narodu!

 • jO

  Okazuje się że w orange nie ma opcji 12 miesięcy za 69,90zł, właśnie sprawdziłem to na własnej skórze. A tańsze oferty internetu LTE posiadają w zakupie jedynie jeden modem USB sic! obsługujący LTE, co to za oferta LTE bez sprzętu LTE?

 • Pingback: Nielimitowany internet mobilny LTE w Orange FreeNet - mobiRANK.pl()

 • Krzysztof83

  Właśnie! @Marlenka dobrze mówi! Gdzie jest Netia?

 • marlenka

  Ja używam Netii. Wszędzie super hula, a na dokładkę jak zapomnę pena, to wszędzie jest FON Netia, gdzie mam dostęp za free. Wybieram się za granicę na wakacje w tym roku i wiem, ze mam też dostęp do takich ichniejszych Fon Netii też z pwodu umowy z Netią.

 • pietru

  witam, mieszkam w Suwałkach i to jak działa internet bezprzewodowy to jakaś porażka.
  Szczerze nie polecam. Wcześniej miałem z Ery i nie byłem zbyt zadowolony ale teraz już wiem że lepsze jest wrogiem dobrego :)

  • pietru

   Zgubiłem jeden wyraz na końcu pierwszego zdania: Orange. Przepraszam.

 • JakubŁ

  Hej, chciałem tylko wyrazić opinię: Internet LTE W PLAY JEST FATALNY, nie polecam. Na początku śmigał jak marzenie, po 2-3 miesiącach zwolnił przeokropnie, że czasami nie da rady odświeżyć strony. Dziękuję, Dobranoc, Pozdrawiam Kuba : )

  • Taki tam

   zależy gdzie mieszkasz bo ja mam PLUSa LTE i po każdego dnia 15-16 godzinie to tak zwalnie że slag trafia i strony się nie chcą otwierać pomimo dobrego zasięgu.
   A z kolei w PLAY internet uruchomiłem w tym samym czasie i śmigało lepeij niż stacjonarny :P
   A komórkę mam virgin mobile i jestem zadowolony ;)

  • Wee

   Play to najgorsza firma w Polsce. Sprzedali mi kiedyś internet – strony otwierały się po kilka minut każda.Walczyłem z nimi w UKE ale bez powodzenia.

 • Stanisław

  potrzebuje dobry internet mobilny podczas mojego pobytu w polsce tylko przez miesiąc używam loptapa może ktoś mi poradzi co najlepiej wykupić

 • piotrek

  Play w abonamencie z telefonem blokuje internet zamiast zwolnić do 8 kB po wyczerpaniu pakietu.Po reklamacji tłumaczą się że to wina np. Google, tweetera, facebooka itd że to serwery blokują dostęp do internetu użytkownikom a nie play – co ciekawe nie znalazłem nigdzie takiej informacji na necie .U mnie nic nie działa po wykorzystaniu limitu. Też macie taki problem ?

  • przemek

   Oni spowalniają do 8 kiliBITÓW na sekundę czyli 1 kilkoBAJT na sekundę. Czyli strona mająca megabajt będzie się wczytywała teoretycznie 1000 sekund. W praktyce przeglądarki są zbyt niecierpliwe i rozłączają to. Natomiast działają komunikatory tekstowe przynajmniej mi, typu Facebook Messenger, Viber, WhatsApp. I powinien się updateować widżet AccuWeather. I na tym kończy się lista rzeczy, które działają. Na Windows Phone otwiera się strona Google i nawet wyszukuje, ale nie da się z niej na nic wejść. Po prostu te strony są zbyt obszerne na tak wolny net. To jest 7 razy wolniej niż analogowy modem TP. Czyli ten, co był używany jako podstawowe łącze w latach 90.

 • kornik1220

  nie ma to jak UPC, 250mb/s kto lepszy?

  • Taki tam

   powodzenia z używaniem mobilnym poza miejscem instalacji… :P

  • m z DK

   Ja mam fiber 1000/1000Mb i nienarzekam ;)

  • CrazyFace

   To nie jest 250mb/s przeczytaj sobie dokładnie tam jest 1 magiczny wyraz który według mnie automatycznie dyskwalifikuje twój internet. Jest to „do”. Nie ma co porównywać 250mb/s a DO 250mb/s więc się nie chwal

  • Q

   Temat dotyczy internetu bezprzewodowego. Czytaj ze zrozumieniem.

 • hadzi

  dla stalych klientow t mobile ma specjalna oferte, -50%- 35zl miesiecznie, 40GB, ROUTER ALCATEL W800Z za 49zl, swietna sprawa, router oprocz wejscia usb posiada w zestawie zasilanie sieciowe i do gniazdka samochodowego.

 • najlepiej wychodzi chyba Orange, ale te oferty są tak skomplikowane, że ciężko porównać

 • deadriam

  Omijac AERO2 Jak nie wykupisz bez captcha strony laduja sie po 3-5 minut tak muli

  • tom

   bzdura

   • Asia R.

    U mnie niestety tak jest. Co kilka minut trzeba wpisywać kod, a strony ładują się po kilka minut.

 • Pingback: Historia prędkości internetu mobilnego - mobiRANK.pl()

 • syn

  szczerze po 3 miesiacach korzystania z netów z komórki które szybką się kończą i nie można obejrzec fimu online… aero- wpisywanie kodów mnie wykańcza – czesto słabo działa… zastanawiam sie czy nie przejść na neta z gigakablówki netii.. .to tylko 30 pln na miesiac… co myślicie? moze będzie bardziej stabilny…

  • Kamil304

   Powiem tak: co kabel to kabel.
   A może Vectra?

 • Iw

  REWELACYJNE ZESTAWIENIE!!! Takiego szukałam :-)

 • Pingback: Nielimitowany Play Internet na Kartę - mobiRANK.pl()

 • Kacper

  ja mam internet LTE z plusa jak go brałem to był jeszcze do 100 Mb/s a żadko kiedy udamu się rozkręcić do 300 Kb/s

  • lenqo

   chyba coś padło ci na mózg; czy wiesz o czym piszesz ?

  • Polaris Zerojeden

   potwierdzam , Plus LTE to szmelc jakich malo, limit mam 32GB i tylko przekroczę o choćby 1MB to zakładają lejek na 32kb/s- cały czas w zasiegu LTE. Omijać z daleka! Plus był dobry zanim go Polszmat nie wykupił, teraz to dno i wodorosty

 • Karol

  W cyfrowym polsacie doliczają mi 5 zł za wypożyczenie modemu co daje 35 zł za 5 GB transferu, do tego papierowa faktura 10 zł, a przy zawieraniu umowy kazali mi rachunki za prąd pokazać – polecam omijać tych zdzierców szerokim łukiem.
  To już lepiej do plusa iść, gdzie mają niemal taką samą ofertę, bez bzdurnych wymagań.

 • marlena

  mobilny to mma w telefnie a w domu wiadomo kabel rzadzi zaryzkwalam z dropssem bo neo ehhh miałam dość i teraz nie narzekam w końcu net bez limitu danych

  • Julita

   też się przymierzam do zmiany, a masz może dropssa w pakiecie z HBO?

 • jogas

  Ja mam od stycznia w orange, internet pracuje spoko, tylko co rusz muszę coś reklamować
  a to pojawiające się dziwne transfery np.pobór ponad 10gb danych w ciągu kilkunastu minut, jakieś dziwne płatne smsy podnoszące koszty rachunków itp.
  Z ich strony oczywiście jest zawsze wszystko ok. bo to ja musiałem podać swój nr tel.jakiejś firmie( sim siedzi w modemie, a ja ten nr odnalazłem dopiero na umowie) i inne tego typu tłumaczenia.
  Więc jeśli ktoś nie chce się z nimi szarpać i wiecznie składać reklamacje to zdecydowanie odradzam. Wcześniej miałem neta w t-mobile- było drożej ale bez żadnych problemów

  • cyfer

   Zgadza się dzisiaj się dowiedziałem że moje 12 GB internetu to dla orange kończy się po zużyciu 2,25GB. Zobaczymy jak się moja sprawa zakończy bo nie odpuszczę do ostatniej kropli krwi. Rozliczę i ch z każdego bita.

   • Michał

    Dlatego nie mam mobilnego neta, tym bardziej w orange, po porzygodach z nimi zaryzykowałem z dropsem, tez nie wiedziałem jak sie potoczy umowa z nowym graczem, ale jak tu nie mam limitów to juz na tel nie potrzebuje :)

 • czika

  e tam mobilny lepiej porządny stacjonarny założyć. Ja mam w netii superszybki internet i nie zamienilbym na żaden inny.

 • Pingback: Orange zdejmuje limity internetu LTE! - mobiRANK.pl()

 • POLSAT I PLUS NIE

  co do polsatu czy plusa to odradzam niby bez limitu po wykorzystaniu transferu a potem zmiejszaja transfer do 16kb/s za nadużywanie internetu co jest w regulaminie tylko w internecie.

  • ewka

   wszyscy bez wyjątku kradna MB jak korzystasz z internetu na kartę; net limiter i inne pokazują dokładne zużycie; np. w Virgin (korzysta z sieci Play i tam płaci haracz), czy Play to już są solówki złodziejskie – przykład = tylko strony www. + poczta wp. = ukradli 2 GB w ciagu 30 minut i po karcie, a obsługa w Virgin to totalna porazka; jestem ciekawa co taki badziew jeszcze robi na polskim rynku ?

   • jaca

    Obsluga w Virgin jest nie tylko bezplatna (porownaj z innymi, 1.99 za polaczenie) ale szybka i nie ma nic da zarzucenia! Doktoratu nie trzeba miec do tego!

 • asdf

  A mnie dziwi ciągle jedna rzecz. Po jaką cholerę są te limity. Gdyby ich nie było to dawno bym kupił taki mobilny net zamiast jakiejś radiówki (taki mam). Ale przez te limity danych w necie mobilnym niestety to się w domu nie sprawdza. Dziwne. Jest kilkadziesiąt tysięcy ludzi lub więcej którzy chętnie by wydali kasę ale operatorzy tej kasy nie chcą.

  • Bob

   Poczytaj, ile operatorzy sieci komórkowych płacą za te gigabajty, których tak bardzo potrzebujemy, a będziesz wiedział, dlaczego tak trudno o zniesienie limitów :)

  • przemek

   Po pierwsze Play daje no-limit. Nigdy nie obetną ci netu. W najgorszym wypadku spowolnią do 2 Mb/s (ja niedawno na co dzień tyle miałem po kablu), ale to dopiero jak 100 GB się wykorzysta. Zresztą mało kogo to spotyka. Jeśli ludzie używają rozsądnie, to mogą mieć nawet 500 GB i full prędkość.
   Po drugie eter nie jest z gumy. Przekaźnik jest w stanie obsłużyć 3 połączenia po 70 Mb/s na raz i nic więcej. Przy większej liczbie połączeń na raz się dzieli. I efekt jest taki, że przy absolutnym braku limitu, ludzie by pobierali po 100 GB dziennie. I 3×70 Mb/s (210 Mb/s) podzielić na 400 osób non stop jadących na full, to wyjdzie 0.5 Mb/s.
   Wtedy by się ludzie dopiero wściekli. Dlatego heavy userom (czyli tym co dzień i noc ściągają wszystko jak leci) Play nawet w no-limit przycina prędkość (do 2 mega).

 • ja

  ktos z was ma aids na pewno

 • Raf_90

  Zamiast testów w „ciemno” albo wyboru na chybił-trafił można zerknąć na portal
  rfbenchmark , albo ściągnąć ich aplikacje i sprawdzić samemu …
  problem że jeszcze mało danych w Polsce…ale dla mnie pomysł mega
  fajny…

 • kava

  Wzięłam mobilny 3G w orange, tylko że to obok 3G nawet nie stało. Niby tyle użytkowników mają, ale zasięg do d…

  • kroq

   Power LTE i bez limitu jest tylko w USA i Kanadzie, a w Ciemnogrodzie to wymuszone HSPA+ max do 20 Mb/s i tyle na temat, a jeszcze to oszustwo na wydawaniu zwykłych SIM w 3G, zamiast USIM, które teraz wymienia T-Mobile, bo Polsat i Polkomtel niby Plus graja bałwana, że to nie ONI to kto inny

 • były playa

  co do play i dotychczasowych abonentów..konczyła mi się umowa na inernet play 3g, poszedlem do salonu zapytać się o lte i uwaga – dla dotychczasowych klientów nie dają internetu lte „na próbe” – trzeba w ciemno podpisać umowę, nie wiedząc czy będzie zasięg czy nie… natomiast nowi klienci dostają umowę „na próbe” – do sprawdzenia zasięgu. Więc wypowiedziałem umowę, podpisałem umowę na próbę – sprawdziłem – zasięu brak (centrum gliwic!!), oddałem modem i pożegnałem się na zawsze z playem….
  suma sumarum – nie piszcie, że play dba o dotychczasowych klientów bo to g* prawda.

 • Wojkowiak

  Mieszkam w dziurze w d… samego Szatana i choć to tylko kilkanaście km od ścisłego centrum Katowic, to na dobry Internet po kablu nawet nie mam co liczyć, pozostaje tylko bezprzewodowy. Jak dotąd korzystałem tylko z aero2, choć to rozłączanie i wpisywanie kodów jest już irytujące. Będę musiał się zdecydować na którąś z ofert, dobrze, że można wziąć na kilka dni na testy. Telefon mam w Orange, a jakieś 3-4 lata temu miałem możliwość wypróbowania Plusa, działał nawet nieźle, więc od nich zacznę. Dzięki za podsumowanie, tego mi było trzeba. Pozdrawiam

  • Raf_90

   Zamiast testów w „ciemno” na własną rękę można zerknąć na portal rfbenchmark , albo ściągnąć ich aplikacje i sprawdzić samemu … problem że jeszcze mało danych w Polsce…ale dla mnie pomysł mega fajny…

 • artur

  a co do Plusa i LTE tudzież Cyfrowy…ładnie brzmi w ofercie…koleżanka ostatnio brała, zachwalali, pozniej okazalo sie, z zasieg nie taki jak mial być :),,,problemy w terenie :)

 • artur

  chyba nie wiecie, co reklamujecie…mam internet orange w miescie Mikolajki…nadajnik bardzo blisko….syf totalny….przelacza miedzy pasmami srednio raz na minute…w gry online nie da grac sie, bo lagi niesamowite…juz przy Play bylo lepiej…areo smiga naprawdę fajnie, tylko ze po godzinie użytkowania captcha atakuje, …i wpisanie kod troche zajmuje :)..w razie pytań: artursaladonis@wp.pl…ale odradzam wszystkie syfy typu orange,

 • Krzyś

  Ja mam internet stacjonarny w Netii i do tego mobilny, dzięki czemu wyszła mi zadowalająca faktura i wszystko działa proporcjonalnie do moich potrzeb. Generalnie jestem zwolennikiem stacjonarnego internetu, jednak w dzisiejszych czasach mobilny powoli staje się niezbędny, więc takie porównania są coraz bardziej użyteczne ;)

 • Pingback: 6 GB za 6 zł na wakacje w Orange | mobiRANK.pl()

 • cezary

  szczerze wam powiem, nie udam mobilnemu netowi, musialam sie zabiezpieczyc wiec mam plusa i netie, za netie place 50 pln, za plusa jak wyżej najmniejsza stawke gdyz traktuje go jako dodatkowe zrodlo w sumie po wakacjach pewnie zrezygnuje…:-)

 • Paweł

  Wytłumaczcie mi proszę – jeżeli chcę zamówić jeden z tych pakietów, przykładowo w PLUS. Muszę wtedy kupić ich kartę sim? Umowa powiązana jest również z numerem telefonicznym?

  • mobirank.pl

   Każda karta SIM ma swój numer, ale w tym przypadku nie wykonuje się połączeń telefonicznych. Możesz też sprawdzić oferty na kartę, bez umowy: http://mobirank.pl/jaki-wybrac-internet-mobilny-na-karte/

  • Klara Cyc

   Prosta jak budowa cepa zasada nr.1 ; zapytaj w Plus z jakiej sieci korzystają w salonie = odp0wiedź jest równie prosta z Orange, a w salonie Play z Netii. Jeszcze coś w tej sprawie ? Aero 2 ma 512 Kb/s, ale jest za darmo !

 • pieknybiznes.pl

  Dzięki kolego za to zestawienie. Właśnie czegoś takiego szukałam!

  • mobirank.pl

   cieszymy się, że nasze porównanie jest pomocne!

 • Filip Greń

  Hej! Dzięki za porównanie. Z mojej perspektywy, tabelka porównująca operatorów dawałaby lepszy ogląd gdyby zawierała „gołe” dane, czyli: dla nowych, bez promocji, osobno na 12/18/24 miesięcy.
  Najważniejsze: dla nowych klientów. Zwykle gdy jesteśmy klientem jednego operatora, nie jesteśmy już klientem innego – w takich warunkach nie można się posłużyć tabelą porównawczą do wyboru nowego operatora.

  • @Filip dzięki za sugestie, są bardzo pomocne przy tworzeniu użytecznych porównań! Weźmiemy pod uwagę przy kolejnych update’ach.

  • mobirank.pl

   @filipgre:disqus dzięki za sugestie – są bardzo pomocne przy tworzeniu porównań. Weźmiemy pod uwagę przy kolejnych update’ach.

 • Tomek

  Mam pytanie, który modem jest najlepszy i najnowszy dla LTE w Plusie, czy Huawei e3276?

  • lorin

   Co tam modem czy router, to i tak bez znaczenia, bo szybkość internetu nie ma nic wspólnego z szybkością urządzenia, ale czy choć jeden operator w PRL-bis podał zakres działania Power LTE, nie gdzie się kończy, ale gdzie się zaczyna. NIE, żaden z bohaterów nie podał i nie poda. Prawda jest taka, że płacisz 59.90 zł miesięcznie za 20 GB w Plus Power LTE i jeszcze sobie kpią z abonenta, że jest to bez limitu (a limit to przecie 20GB !!!), a śmigasz w porywach zaledwie do 10Mb/s, czyli w 3G.

 • mon

  Drogi autorze testu, proszę nie pomijać zagadnienia w jakiej wielkości danych są rozliczane pakiety.
  Pakiet 20GB może faktycznie być mniej efektywny niż pakiet 10GB mimo ,że ta sama cena.
  rozliczenie co 1Mb to nie to samo co 100kb . Każde połączenie w takim przypadku to 2Mb i 200kb
  a to oznacza 1800kb idzie mimo że ich faktycznie nie ściągniemy ani nie wyślemy, nie uważny użytkownik może się zdziwić jak szybko skończył się pakiet.

  • mobirank.pl

   dzięki za uwagę, postaram się dodać tę informację. Ale przelicznik 2MB nie oznacza 200 kB. W przypadku wykorzytania 200 kB naliczana musi być jednostka – czyli 1 Mb.

 • sev

  Moznavzaktualizowac to zest bo polsat daje juz 2gb za9 zeta a w zasadzie za14zl bo trzeba musowo wziac modem- do innych abo tez zwiekszyli ilosc internetu

 • fred

  1. Jak wygląda w Orange szybkość transferu i opłaty po przekroczeniu miesięcznego limitu tzn 1a) czy internet zwalnia bez dodatkowych opłat czy, 1b) naliczane są dodatkowe (wysokie?) opłaty? I drugie pytanko 2. jak wyglądają opłaty po okresie umowy, tzn 2a) czy zaczynają naliczać jakieś chore stawki za każdy miesiąc bez umowy (tak jak w neostradzie), czy
  2b) internet całkowicie przestaje działać? czy 3c) opłaty pozostają bez zmian(tak jak mam w plusie abonament tel. bez zmian już chyba z 7 lat bez podpisanej umowy)?

  • mobirank.pl

   @fred
   ad.1), 1a), 1b) Wszystko zależy od tego jaki masz pakiet i usługi(w niektórych pakietach, po przekroczeniu limitu danych w Orange prędkość spada do 64 kB/s, a w niektórych dodatkowe kilobajty są płatne). Jeśli wykorzystasz 80% swojego limitu otrzymujesz powiadomienie SMS-em. najlepiej sprawdzić to w ustawieniach swojego konta na Orange Online.
   ad. 2) wszystko zależy jaką masz umowę – przeczytaj w Umowie, co dzieje się po tym jak nie zerwiesz/przedłużysz umowy – zazwyczaj umowa automatycznie jest przedłużana na takich samych warunkach – najlepiej przeczytać umowę

 • Aga

  CZeść, czy wybrałbyś router Huawei e5372 czy B593s? Niestetu D-link w ofercie plusa jest nie do zdobycia.

  • mobirank.pl

   Oba modele sa przenośne, więc bardziej do korzystania podczas podróży. Nie maja portów LAN i mają mały zasięg. E-5372 jest nowszym modelem,ale ma słabszą baterię niż B593s. Niestety nie testowałem ich. Może ktoś posiada z któryś modeli i napisze coś więcej?

 • Maninika

  Cześć, kompletnie się nie znam na przesyłach, internetach, kompach, dlatego mam pytania dla Was proste, ale dla mnie to czarna magia. Mam obecnie internet w domu vectry, a chciałabym móc zabrać laptopa i na łące sobie obejrzeć coś w internecie. Telefon mam w Orange. Co tzn. 15 Gb transfer? Bo obecnie oglądam filmy, słucham muzyki bez żadnych ograniczeń, a jeśli chciałabym mieć internet mobilny za 44,90 zł to co wtedy?

  Pozdrawiam

  • mobirank.pl

   Zapewne chodzi o pakiet danych jaki masz w ramach swojego abonamentu do wykorzystania na oglądanie czegoś na łące. Jeśli wykorzystasz ten pakiet, wówczas albo operator nalicza dodatkowe opłaty, albo prędkość pobierania znacznie zwalnia i nici z oglądania na łączce :)

  • karaboska

   wtedy oskarżą Cię o kradzież danych ponad limit – na to jest paragraf:)

 • boo

  jeszcze 2 tyg.temu srednia predkosc mojego plusa to było około 2,5Mb/s , coś tam pogrzebali , podkręcili i w tej chwili średnia to 4,5Mb/s…czyli do przodu , oby tak dalej.

 • Robertino

  Powiem, że miałem już i z Playa i z Plusa i z Orange i byłem zadowolony chociaż na dłuższą metę to wolałem zainstalować w domu taki internet szerokopasmowy, ale powiem, że jak wyjeżdzam do dalej biorę ze sobą Orange

 • Pingback: LTE w Orange także na smartfonach | mobiRANK.pl()

 • Pingback: Sprawdź bezpieczeństwo modemu | mobiRANK.pl()

 • Pingback: Porównanie ofert internetu mobilnego (luty 2014) | mobiRANK.pl()

 • Clarisse

  Mam pytanie dlaczego w przypadku oferty Polsatu wyodrębniono YouTube, ipla, HBO GO, Vimeo oraz zwykłe www czy ma to jakie znaczenie i jakie? Nie jestem znawcą tematu, dodam, iż dotychczas korzystałam z Play, nie miałam świadomości, że jest to istotne i dlaczego?

  • mobirank.pl

   Clarisse: w Cyfrowym Polsacie dostawca internetu mobilnego LTE wyszczególnił w swojej ofercie serwisy YouTube, iplę, HBO GO i Vimeo, ponieważ w poszczególnych pakietach są dodatkowe GB danych (oprócz podstawowego) na korzystanie z nich, ewentualnie w najdroższym abonamencie, korzystanie z tych serwisów jest zupełnie nielimitowane, czyli nie jest wykorzystywany podstawowy pakiet danych.

 • Andrzej

  Ciekawe zestawienie, czegoś takiego własnie szukałem. Od siebie dodam, ze ja wybrałem Plus, ponieważ ma ofertę na czas nieokreślony – ja potrzebuję w miejscu, gdzie tymczasowo mieszkam rozwiązania problemu braku dostępu do sieci na ok 2-3 miesiące, najkrótsze umowy znalazłem u operatorów na 6 miesięcy, wiec ta konkretna oferta Plusa okazała się dla mnie najlepszym rozwiązaniem. Pozdrawiam.

 • Pingback: Know My App ujawnia użycie danych przez aplikacje mobilne | mobiRANK.pl()

 • Pingback: Raport Marketing Mobilny od Interaktywnie.com | mobiRANK.pl()

 • Lukasz

  A gdzie aero bdi?

  • mobirank.pl

   to bezpłatna usługa, nie licząc kosztów logistycznych, no i prędkość maksymalna nie przekracza 512 kb/s (ale na pewno wspomnę!) thx

 • Anonim

  Pewnie fajne porównania, ale mobilni na telefonie nie widzą tabelek ;-) może się da poprawić?

  • postaram się zoptymalizować tabelki, żeby były dynamiczne szerokości! Dzięki za zwrócenie uwagi :)

 • Piotras

  A gdzie oferty na karte ? Badziewne niepene porwnanie zasmiecajce wyniki google…

  • Powyżej znajdziesz aktualne, najpopularniejsze oferty na abonament z modemem. Porównanie jest aktualizowane raz w miesiącu. Sa jeszcze oferty na kartę, z laptopem etc. Sukcesywnie i w miarę możliwości rozszerzymy porównanie o inne opcje.

  • Nygus

   Najłatwiej tylko krytykować. Zrób lepsze porównanie.

 • lo

  napiszmy krótko koledzy orange zszedł na psy i to syf odradzam kontakt z ta firma

 • Pingback: iPhone 5s vs. iPhone 5c vs. iPhone 4s [porównanie iPhone'ów] - mobiRANK.pl()

 • Krzysiek Żak

  Korzystam z ofert plusa lte.
  Najbardziej intensywanie to w domu stosuje go jako internet domowy. Limity są ale z racji mojej pracy często korzystam w nocy a tam Plus daje większe limity.
  Jeśli komuś zależy na szybkości działania internetu mobilnego to lte plusa zdje egzamin.

 • Krzysiek Żak

  Korzystam z ofert plusa lte.
  Najbardziej intensywanie to w
  D

 • Do niedawna zwolennik pomarańczy

  Ja zdecydowanie odradzam Orange. Mimo niskiego abonamentu (przy przedłużeniu umowy dałem się skusić na 50GB za 18 zł) nie będę już kontynuował współpracy z tym operatorem.Powodem jest pogarszający się zasięg, olewanie klientów w reklamacjach, zrywanie połączeń (pani próbuje mi wmówić, że zrywanie połączeń to wina modemu, a po piątej reklamacji wymieniają mi kartę i znów jest ok – tylko tyle, że 4 miesiące nerwów zostają na moim koncie). Oprócz tego zdarzyło im się za duże naliczanie przesyłu, do czego się po odwołaniu przyznali. Ogólnie z dala od orange!!!

  • Czatoryski_ze_wsi

   Ustaw sobie DNS’y na sztywno i będzie ok :D

 • Pingback: Orange Cloud - 5 GB w chmurze za darmo! | mobiRANK.pl()

 • lechu

  Takiego porównania było mi trzeba, Play odpada pomimo, że jestem abonentem, ze względu na limit prędkości. Wydaje mi się, że najkorzystniejszy jest w tym momencie Plus.

  • mobiRANK.pl

   jeśli będziesz korzystał z internetu mobilnego głównie w domu, warto wcześniej sprawdzić jak wygląda prędkość danego operatora u Ciebie

 • Pingback: INTERNET MOBILNY - zestawienia ofert internetu mobilnego | mobiRANK.pl()