Morderczo urocza Olivia Colman w „Landscapers” już w grudniu

Nowy zwiastun miniserialu „Landscapers” przedstawia Olivię Colman i Davida Thewlisa jako podejrzanych o morderstwo w osobliwym angielskim miasteczku.

Serial Landcapers zadebiutuje w HBO i HBO Max już 6 grudnia 2021 roku, a już teraz HBO opublikowało nowy plakat i zwiastun nadchodzącego czteroczęściowego dramatu zatytułowanego Landscapers. Miniserial z Olivią Colman i Davidem Thewlisem opowiada „niezwykłą historię miłosną” o „pozornie zwyczajnej brytyjskiej parze”, która staje się przedmiotem niezwykłego śledztwa w sprawie morderstwa. Oparta na prawdziwej historii miniseria Landscapers została stworzona przez Eda Sinclaira i wyreżyserowana przez Willa Sharpe’a.

Kiedy dwa ciała zostają znalezione w ogrodzie na tyłach domu w osobliwym angielskim miasteczku, córka ofiar Susan i jej mąż Christopher Edwards znajdują się w centrum śledztwa. Poznajemy ich, gdy zostają złapani po udanym ukrywaniu przestępstwa przez 15 lat i poddawani są rygorystycznym przesłuchaniom przez śledczych.

Zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami, Landscapers opowiada wyjątkową historię miłosną Chrisa i Susan Edwards (Thewlis i Colman), pozornie zwyczajnej brytyjskiej pary, która staje się przedmiotem niezwykłego śledztwa, gdy dwa martwe ciała zostają odkryte na tyłach domu w Nottingham.

Zwiastun oferuje wyjątkową mieszankę czarnego humoru i dramatu kryminalnego, który wspaniale łączy się z niepokojącą dynamiką Colman i Thewlisa jako pary. „Spróbują cię zmylić, ale nie pozwól im” — radzi żonie Christopher. „Pamiętaj, że dowodzisz”. Zwiastun przedstawia również kilka unikalnych wizualnych wstawek typowych dla filmów Sharpe’a, w tym zmieniające się proporcje, czarno-białe retrospekcje, a także coś, co wydaje się być różnymi formatami filmowymi.

Colman, oczywiście, niedawno zakończyła swój dwusezonowy występ jako królowa Elżbieta II w The Crown serwisu Netflix. Z rolę w tym serialu zdobyła nagrodę Emmy. Na początku tego roku zdobyła także swoją drugą nominację do Oscara za rolę w The Father. Colman wcześniej zdobyła Oscara za rolę w Faworycie.

Thewlis zyskał uznanie za rolę w filmie Charliego Kaufmana z 2020 roku pt. I’m Thinking of Ending Things. Obecnie podkłada głos Czarownikowi Wstydu w serialu animowanym Big Mouth, którego piąty sezon ukazał się na początku tego miesiąca.

W Landscapers występują także Kate O’ Flynn, Dipo Ola, Samuel Anderson, David Hayman, Felicity Montagu i Daniel Rigby. Serial zadebiutuje 6 grudnia w HBO i HBO Max, a nowe odcinki będą pojawiać się w każdy kolejny poniedziałek. Jeszcze nie wiemy, kiedy serial pojawi się w Polsce, ale mam nadzieję, że nie będziemy musieli długo czekać.

Plakat serialu „Landscapers” (HBO, 2021)
Plakat serialu „Landscapers” (HBO, 2021)

źródło: landscapers