iOS 17.1.1 już blisko – ma naprawić irytujące błędy!

Apple prawdopodobnie wypuści w tym tygodniu aktualizację systemu iOS 17.1.1 z poprawkami błędów dla iPhone’a.

iOS 17.1.1 - ikona

Najprawdopodobniej w tym tygodniu zostanie wydana niewielka aktualizacja iOS 17.1.1 dla iPhone’a, ponieważ w serwisie X na chronionym koncie udostępniono dzisiaj numer wersji kompilacji 21B91 systemu iOS 17. Konto zazwyczaj udostępnia numery kompilacji nadchodzących aktualizacji mobilnego systemu operacyjnego iOS na krócej niż tydzień przed ich wydaniem.

W zeszłym tygodniu serwis MacRumors zauważył, że Apple wewnętrznie testuje system iOS 17.1.1 na podstawie informacji o wersji oprogramowania w statystykach witryny internetowej. Aktualizacja prawie na pewno będzie skupiać się na poprawkach błędów i poprawkach bezpieczeństwa.

Nie jest jasne, które dokładnie błędy zostaną naprawione pod systemem iOS 17.1.1. Aktualizacja może zawierać tę samą poprawkę dotyczącą problemów z łącznością Wi-Fi, którą Apple wdrożył w wersji beta systemu iOS 17.2, a także może rozwiązać problem polegający na tym, że niektóre iPhone’y tymczasowo wyłączały się w nocy, a użytkownicy nadal doświadczają tego problemu po aktualizacji do iOS 17.1.

Apple obiecało również naprawić problem bezprzewodowego ładowania w samochodach BMW, który dotyka całej serii nowych iPhone’ów 15 — aktualizacja ma pojawić się jeszcze w tym roku.

iOS 17.2 pozostaje na razie w fazie testów beta i ma zostać wydany w grudniu. Ta aktualizacja zawiera wiele nowych funkcji i zmian, w tym obiecaną przez Apple aplikację Dziennik (Journal), możliwość współtworzenia playlist w Apple Music, opcję tłumaczenia przycisku czynności w modelach iPhone’a 15 Pro, opcję zabezpieczeń iMessage Contact Key Verification, dodatkowe informacje o pogodzie, widżety zegara i nie tylko.

Apple przygotowuje się także do wydania aktualizacji systemu watchOS zawierającej poprawkę dotyczącą nadmiernego zużycia baterii Apple Watch. Prawdopodobnie będzie to aktualizacja watchOS 10.1.1, ale może to być watchOS 10.2, jeśli Apple będzie potrzebować więcej czasu. W weekend Apple potwierdziło, że planuje aktualizację oprogramowania, która naprawi ten problem.

Tak czy inaczej, aktualizacja z mniejszymi poprawkami jest już blisko i może pojawić się w tym tygodniu, nawet dzisiaj.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: MacRumors