Niektóre modele iPhone’a w tajemniczy sposób wyłączają się w nocy

Wydaje się, że istnieje kolejne ciekawe zjawisko, które powoduje, że niektóre modele iPhone’a tymczasowo wyłączają się w nocy, co może wyłączać alarmy i inne funkcje iPhone’a.

iPhone z napisem hello na tel zaciemnionej sypialni

W wątku na Reddicie użytkownik skarży się, że nie włączyły się dwa oddzielne alarmy iPhone’a. Kilku innych użytkowników również zgłosiło się z podobnymi problemami i okazuje się, że niektóre problemy mogą być powiązane z wyłączaniem się iPhone’a w nocy. Z Reddita: Sprawdź ustawienia baterii i zobacz, czy w nocy nie ma przerwy. Wczoraj w nocy wiele iPhone’ów wyłączyło się na kilka godzin. W moim przypadku telefon włączył się ponownie na 1 minutę przed alarmem.

Sprawdź także: Masz problem z Wi-Fi na iPhonie z iOS 17? Nie jesteś sam…

Niektóre inne osoby zauważyły, że rano muszą wprowadzać kody dostępu, co oznacza, że ​​iPhone uruchomił się ponownie lub wyłączył w nocy. Serwis 9to5Mac zwrócił uwagę na te problemy na początku tego tygodnia.

Z forum MacRumors: Tak więc mój iPhone 15 Pro Max z iOS 17.0.3 samoistnie uruchomił się ponownie ostatniej nocy (10 października około 01:00 CET). To samo przydarzyło się 3 moim znajomym z tym samym iPhonem i tą samą wersją iOS oraz komuś innemu z iPhone’em 13 Mini, również pod tą samą wersją iOS-a.

Możesz sprawdzić, czy Twój iPhone wyłączył się w nocy, otwierając aplikację Ustawienia, przechodząc do opcji Bateria i sprawdzając stan ładowania w ciągu ostatnich 24 godzin. Jeśli jest przerwa, oznacza to, że iPhone był wyłączony na pewien czas.

iPhone w trybie czuwania pod iOS 17 (Tryb czuwania)
iPhone w trybie czuwania pod iOS 17

Problem dotyczy modeli iPhone’a 15, ale wpływa także na inne urządzenia, co sugeruje, że jest to powiązane z systemem iOS 17. Nie u wszystkich użytkowników występują problemy z wyłączanie systemu i nie zdarza się to każdej nocy.

Nie jest jeszcze jasne, co się dzieje, a Apple nie skomentował jeszcze tej sprawy.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: MacRumors
zdjęcie wykorzystane we wpisie z Depositphotos