Wszystkie nowości pod systemem iOS 17.2 Beta 1

Apple udostępniło pierwsza wersję beta systemu iOS 17.2, w którym pojawiła sią aplikacja Dziennik, akcja tłumaczenia, reakcje na naklejki iMessage i nie tylko!

iOS 17.2 Beta 1 (ikona)

Firma Apple udostępniła pierwszą wersję beta nadchodzącej aktualizacji mobilnego systemu operacyjnego iOS 17.2, która dodaje cały szereg nowych funkcji. Możesz teraz uzyskać dostęp do aplikacji Dziennik (Journal), nad którą pracuje Apple, i udostępniać listy odtwarzania znajomym, aby mogli dodawać utwory w playlistach serwisu Apple Music. System iOS 17.2 jest obecnie dostępny tylko dla programistów, ale wkrótce powinien trafić do publicznych testerów wersji beta. Oczekujemy, że iOS 17.2 zostanie udostępniony publicznie w okolicach listopada lub grudnia 2023 roku.

Przeczytaj też: Te funkcje iOS 17 zostaną wprowadzone jeszcze w tym roku!

Aplikacja „Dziennik”

iOS 17.2 zawiera aplikację Dziennik, którą Apple ogłosił jako część systemu iOS 17. Dzięki aplikacji użytkownicy mogą zapisywać swoje codzienne czynności i przemyślenia, a Apple udostępnia opcjonalne podpowiedzi, które mogą posłużyć jako inspiracja.

Wpis do dziennika można dodać, dotykając przycisku „+” w aplikacji Dziennik, a stamtąd użytkownicy mogą wybrać sugestię jako podstawę swojego wpisu lub po prostu wybrać opcję „Nowy wpis”, aby w ogóle napisać cokolwiek.

Dziennik - nowa apka pod systemem iOS 17
Dziennik – nowa apka pod systemem iOS 17

Wpisy są automatycznie oznaczane datą ze względów organizacyjnych, ale istnieje również możliwość dodania zakładek. Wpisy dziennika mogą zawierać obrazy, nagrania głosowe i znaczniki lokalizacji.

Naklejki aplikacji Wiadomości

Możesz teraz nacisnąć i przytrzymać dowolny dymek czatu w aplikacji Wiadomości, aby dodać odpowiedź w postaci naklejki, która stanowi alternatywę dla reakcji na dotknięcie zwrotne. Kliknięcie opcji „Dodaj naklejkę” pozwala wybrać naklejkę lub emoji, które chcesz zastosować w rogu wiadomości iMessage.

Istniała już opcja przeciągnięcia naklejki lub emoji na dowolny dymek wiadomości, ale jest to znacznie szybsza metoda reagowania na przychodzącą wiadomość za pomocą szybkiej grafiki, która jest bardziej wyrazista niż reakcja na dotknięcie.

Wspólne playlisty Apple Music

Dostępna jest teraz opcja utworzenia listy odtwarzania w Apple Music, do której utwory może dodawać wiele osób. Na utworzonej liście odtwarzania dotknij ikony z trzema kropkami w prawym górnym rogu aplikacji.

iOS 17: Wspólne listy odtwarzania w Apple Music
iOS 17: Wspólne listy odtwarzania w Apple Music

Następnie wybierz opcję Współpracuj i wybierz „Rozpocznij współpracę”. Będziesz mieć możliwość utworzenia linku do playlisty, a każdy, kto ma dostęp do tego linku, będzie mógł ją edytować. Możesz także zapraszać osoby do dołączenia za pomocą kodu QR, a jeśli chcesz, możesz zatwierdzić każdą osobę, która poprosi o dołączenie.

Ulubiona lista odtwarzania w Apple Music

Utwory dodane do ulubionych w aplikacji ‌Apple Music‌ są teraz gromadzone na liście odtwarzania Ulubione.

Filtr historii odtworzeń Apple Music

W przypadku funkcji Historia słuchania w Apple Music dostępny jest filtr fokusowy, więc jeśli chcesz, aby ktoś inny mógł używać Twojego urządzenia do słuchania muzyki, możesz aktywować tę opcję, aby wyłączyć Historię słuchania, aby wybrane przez tę osobę utwory nie miały wpływu na Twoje rekomendacje.

Przycisk czynności: Tłumacz

Użytkownicy iPhone’a 15 Pro i ‌iPhone’a 15 Pro‌ Max mogą teraz wybrać nową opcję Tłumacz dla przycisku czynności

Gdy przycisk czynności jest ustawiony na Tłumacz, naciśnięcie i przytrzymanie powoduje wyświetlenie w iPhonie okna Tłumacza, który nasłuchuje mowy. Potrafi tłumaczyć z jednego ustawionego języka na inny, korzystając z języków skonfigurowanych wcześniej w aplikacji Tłumacz.

Weryfikacja klucza kontaktowego iMessage

Weryfikacja klucza kontaktowego iMessage, której premiera odbyła się po raz pierwszy w grudniu 2022 roku, to funkcja przeznaczona dla osób stojących w obliczu „nadzwyczajnych zagrożeń cyfrowych”, takich jak dziennikarze, obrońcy praw człowieka i urzędnicy rządowi.

Użytkownicy mogą mieć pewność, że nikt nie podgląda rozmów w iMessage, gdy dostępny jest kod weryfikacyjny kontaktu, dzięki któremu użytkownicy iMessage mogą sprawdzić, czy rozmawiają z właściwą osobą podczas osobistych spotkań lub rozmów FaceTime.

Wiadomości w synchronizacji iCloud

Nazwa sekcji „Wiadomości” w iCloud w aplikacji Ustawienia została zmieniona na „Wiadomości w ‌iCloud‌”. Pokazuje całkowitą ilość miejsca zajmowanego przez wiadomości, liczbę wiadomości zsynchronizowanych z „iCloud” oraz godzinę ostatniej synchronizacji. Dostępna jest również opcja „Synchronizuj teraz”, która pozwala wymusić aktualizację.

Apple zapowiedziało wcześniej, że dodatkowe ustawienia, takie jak przekazywanie wiadomości tekstowych, konta wysyłania i odbierania oraz filtry SMS-ów na różnych urządzeniach, będą synchronizowane za pośrednictwem Wiadomości w iCloud pod systemem iOS 17, więc może to spowodować synchronizację tych dodatkowych ustawień.

Aplikacja Apple TV

Firma Apple usunęła osobne zakładki dla filmów i seriali telewizyjnych w sekcji Sklep w aplikacji Apple TV na iPhonie i iPadzie. Mark Gurman z Bloomberg powiedział, że Apple planuje również usunąć opcję kupowania seriali telewizyjnych i filmów w aplikacji iTunes w ramach przeprojektowania aplikacji telewizyjnej, ale jeszcze tak się nie stało.

Lokalne alerty awaryjne

W sekcji Powiadomienia ➔ Alerty alarmowe w aplikacji Ustawienia dostępna jest nowa opcja „Local Awareness”, którą można włączyć. Apple twierdzi, że funkcja Local Awareness wykorzystuje Twoją przybliżoną lokalizację, aby poprawić aktualność, dokładność i niezawodność alertów alarmowych.

Widżety pogodowe

Dostępne są nowe widżety Szczegóły, Prognoza dzienna oraz Wschód/zachód Słońca dla aplikacji Pogoda. Szczegóły pokazują takie informacje, jak prawdopodobieństwo wystąpienia opadów, wskaźnik UV, prędkość wiatru i jakość powietrza, a prognoza dzienna przedstawia pogodę na kilka następnych dni w niewielkim rozmiarze widżetu. Wschód/zachód Słońca pokazuje godzinę wschodu i zachodu Słońca każdego dnia.

Widżet zegara cyfrowego

Dostępny jest nowy widżet Zegar cyfrowy, który można dodać do ekranu głównego lub ekranu blokady.

Plakaty kontaktowe

Podczas konfigurowania plakatu kontaktu w aplikacji Kontakty możesz teraz wybrać tęczowy tekst dla swojego imienia i nazwiska.

Animacja przewracania stron książek

W aplikacji Książki dostępna jest nowa opcja „Szybkie zanikanie” animacji przewracania stron. Apple usunął także ikonę, którą można było włączyć, aby szybko przewijać zawartość.

AirPlay

Dostępne jest nowe ustawienie „Odbiornik AirPlay”, które umożliwi nadchodzącemu zestawowi słuchawkowemu Apple Vision Pro przesyłanie strumieniowe lub udostępnianie treści na iPhonie.

Wygląda również na to, że funkcja AirPlay dla hoteli, którą Apple ogłosił na początku tego roku, jest już dostępna lub będzie dostępna wkrótce. Został zaprojektowany tak, aby umożliwiać przesyłanie treści AirPlay z Twojego iPhone’a lub iPada na telewizor Smart TV wyposażony w funkcję AirPlay.

Memoji

Firma Apple dodała sekcję „Body” dla Memoji, w której użytkownicy mogą dostosować talię, biust, ramiona i ramiona.

Aplikacja News

Aplikacja News obsługuje teraz aktywności na żywo umożliwiające śledzenie wydarzeń związanych z wiadomościami, takich jak wybory.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple | Macrumors