Rewolucyjna bateria Apple’a ma się pojawić w 2025 roku

Firma Apple chce wynaleźć baterię na nowo i zrewolucjonizować zasilanie urządzeń mobilnych dzięki technologii katodowej o wysokiej wydajności.

Apple pracuje nad nowym rodzajem rewolucyjnej baterii

Jak podaje serwis ETNews, Apple opracowuje niestandardowe baterie o znacznie ulepszonej wydajności, które zamierza wprowadzić do swoich urządzeń mobilnych począwszy od 2025 roku. Według doniesień Apple pracuje nad niestandardową technologią akumulatorów już od 2018 roku, a firma aktywnie poszukuje patentów i zatrudnia nowych specjalistów do tego projektu. Według doniesień firma stara się stworzyć „zupełnie nowy” rodzaj baterii o znacznie ulepszonej wydajności.

Apple najwyraźniej wybiera materiały katodowe baterii, aby określić jej wydajność, gęstość energii, moc wyjściową i stabilność. W akumulatorze zastosowano najwyraźniej zupełnie inny skład niż te, które obecnie dostępne są na rynku, przyjmując nowy skład niklu, kobaltu, manganu i aluminium.

Firma rozważa zastosowanie nanorurek węglowych w celu poprawy przewodności materiałów akumulatorowych, zapewniając lepszą wydajność w przypadku rzadziej używanych materiałów akumulatorowych. Apple planuje również zwiększyć zawartość krzemu w swoich bateriach, zastępując grafit, aby zwiększyć pojemność oraz skrócić czas ładowania i rozładowywania.

Przeczytaj także: Na iPhonie 15 sprawdzisz liczbę cykli naładowań baterii

Oczekuje się, że w rezultacie powstanie innowacyjny typ baterii, który nie został jeszcze wprowadzony na rynek. Źródło zaznajomione z planami Apple’a zasugerowało serwisowi ETNews, że zestaw Vision Pro radykalnie zwiększył zapotrzebowanie firmy na akumulatory o wysokiej wydajności. Zestaw do wirtualnej rzeczywistości działa na baterii zaledwie przez dwie godziny. Inne urządzenia, takie jak Apple Watch i iPad, od czasu ich wprowadzenia mają tę samą „całodzienną” żywotność baterii.

Według doniesień projekt niestandardowej baterii Apple’a powstał równolegle z pracami nad pojazdem elektrycznym firmy, ale obecnie głównym celem tej technologii są aplikacje mobilne. Oczekuje się, że nowa bateria zacznie być stosowana w urządzeniach firmy Apple od 2025 roku.

O obecnie stosowanych bateriach lit

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: ETNews | MacRumors