ChatGPT ma 100 mln użytkowników tygodniowo!

ChatGPT OpenAI zmienił całą generatywną grę AI i wygląda na to, że początkowy sukces produktu nie słabnie, ponieważ nowe funkcje są obecnie dostępne dla ponad 100 mln użytkowników tygodniowo.

GPTs od OpenAI

W tym tygodniu OpenAI zorganizowało pierwszą w historii konferencję dla programistów, podczas której firma ogłosiła nowe funkcje swoich produktów opartej na sztucznej inteligencji (AI). Na tej konferencji OpenAI potwierdziło, że ChatGPT ma obecnie 100 milionów użytkowników tygodniowo (za pośrednictwem The Verge), co jest po prostu oszałamiającą liczbą jak na produkt, który nie ma nawet pełnego roku. Firma potwierdziła również, że zatrudnia ponad dwa miliony programistów, co obejmuje współpracę z ponad 92% firm z listy Fortune 500.

Ale te oficjalne dane dotyczące użytkowników to nie jedyna wiadomość w tym tygodniu.

OpenAI ogłosiło także „GPTs”, nową opcję umożliwiającą każdemu tworzenie „niestandardowych wersji ChatGPT, które łączą instrukcje, dodatkową wiedzę i dowolną kombinację umiejętności” dla konkretnych przypadków użycia.

Przykłady cytowane we wpisie na blogu to „Creative Writing Coach”, „Tech Advisor”, który pomaga w rozwiązywaniu problemów; „Laundry Buddy”, który mógłby odpowiedzieć na konkretne pytania dotyczące plam i tym podobnych; oraz „Game Time”, które będą wykorzystywane do nauki gier planszowych i karcianych.

Wydaje się, że jest to niezwykle popularna oferta, zwłaszcza że OpenAI twierdzi, że „nie wymaga kodowania”.

Każdy może łatwo zbudować własny GPT — nie jest wymagane żadne kodowanie. Możesz zrobić je dla siebie, tylko na użytek wewnętrzny swojej firmy lub dla wszystkich. Utworzenie takiego narzędzia jest tak proste, jak rozpoczęcie rozmowy, przekazanie mu instrukcji i dodatkowej wiedzy oraz wybranie tego, co może zrobić, na przykład przeszukiwanie internetu, tworzenie obrazów lub analizowanie danych.

„GPTs” będą dystrybuowane za pośrednictwem sklepu GPT, który zostanie uruchomiony jeszcze w tym miesiącu.

Sprawdź też: OpenAI wypuszcza wersję ChatGPT Enterprise dla firm

OpenAI ogłosiło ponadto „GPT-4 Turbo”, które zapewnia zaktualizowaną bazę wiedzy i większą moc, ale podobno jest 3 razy tańsze w użyciu dla programistów. Nowy „Assistants API” może również korzystać z mocy sztucznej inteligencji GPT w aplikacjach i może wywoływać narzędzia takie jak „Interpreter kodu”.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: OpenAi | 9TO5Google | The Verge