Apple może wydać iOS 17.1.1 już w przyszłym tygodniu

Wygląda na to, że Apple wewnętrznie testuje aktualizację systemu iOS 17.1.1 dla iPhone’ów, na podstawie dowodów obecności oprogramowania w dziennikach analitycznych naszej witryny w tym tygodniu.

iOS 17.1.1 - ikona

Apple przygotowuje aktualizację systemu iOS 17.1.1, który może zostać wydany już w przyszłym tygodniu, aby wyeliminować niektóre błędy. Serwis MacRumors jako pierwszy zauważył pojawienie się nowej wersji systemu w statystykach swojej witryny internetowej. Ponieważ możliwe jest, że iOS 17.1.1 zostanie wydany, zanim ostateczna wersja większego uaktualnienia iOS 17.2 ujrzy światło dzienne, może zawierać rozwiązanie problemu z Wi-Fi, który od jakiegoś czasu nęka między innymi niektórych użytkowników iPhone’a z serii 15.

Zobacz też: Widżet Pogody Apple’a wyświetla ikonę pliku zamiast opadu śniegu

Ten błąd uniemożliwiał ładowanie treści na niektórych modelach iPhone’a 15 korzystających z połączenia Wi-Fi. Inni narzekali, że po podłączeniu do sygnału Wi-Fi ich telefon iPhone z serii 15 działał zbyt wolno. Osoby posiadające iPhone’a cierpiące na ten problem miały nadzieję, że Apple rozwiąże go już w iOS 17.1, ale tak się nie stało.

Poprawka pojawiła się w pierwszej wersji beta iOS 17.2, ale wielu użytkowników iPhone’a wolałoby nie instalować wersji beta, a stabilna wersja iOS 17.2 może nie być dostępna wcześniej niż w przyszłym miesiącu. W rezultacie Apple może zdecydować się na dołączenie poprawki tego i innych problemów do wersji iOS 17.1.1.

Inne błędy, które mogłyby zostać wyeliminowane pod iOS 17.1.1 obejmuje między innymi ten, który uniemożliwia użytkownikom BMW posiadającym telefon z serii iPhone 15 na korzystanie z bezprzewodowej podkładki ładującej przeznaczonej do ładowania w samochodzie. BMW było zmuszone napisać list do użytkowników iPhone’a 15, w którym zastrzegł im, aby nie używali ładowarki w nowych modelach BMW. Oprócz tego, że użytkownicy nie mogli ładować iPhone’a 15 w swoich wypasionych autach, inni skarżyli się, że podkładka do bezprzewodowego ładowania BMW sprawiała, że ​​ich model iPhone’a 15 był zbyt gorący, aby go można było trzymać w rękach.

Użytkownicy iPhone’a mogą otrzymać aktualizację do iOS 17.1.1 już w przyszłym tygodniu

Wewnętrzna notatka Apple’a stwierdza, że ​​używanie modelu iPhone’a z serii 15 z bezprzewodową ładowarką wbudowaną w niektóre najnowsze modele BMW i Toyoty Supra może spowodować wyłączenie chipa NFC wewnątrz telefonu. Może to uniemożliwić działanie takich funkcji jak Apple Pay.

Według doniesień certyfikowani przez Apple technicy mają użyć oprogramowania Apple Service Toolkit 2, aby ponownie uruchomić układ NFC. Jeśli to nie zadziała, telefon iPhone serii 15, w którym występuje ten problem, będzie musiał zostać otwarty w celu naprawy. Mamy nadzieję, że Apple rozwiąże ten problem w iOS 17.1.1.

Kolejnym problemem, który należy rozwiązać, jest ten, który losowo wyłącza różne modele iPhone’a w nocy. W rezultacie niektórzy właściciele tych urządzeń zasypiali, ponieważ alarm, który ustawili poprzedniego wieczoru przed pójściem spać, wyłączał się po restarcie smartfona. Z tego, co wiemy, przegapiono kilka ważnych wizyt lekarskich i być może kilku użytkowników iPhone’a spóźniło się następnego dnia do pracy.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: MacRumors | PhoneArena