Te funkcje iOS 17 zostaną wprowadzone jeszcze w tym roku!

Sprawdź listę funkcji systemu iOS 17, które pojawią się jeszcze w tym roku w kolejnych aktualizacjach systemu dla iPhone’a.

iOS 17 - funkcje dostępne jeszcze w tym roku
iOS 17 – funkcje dostępne jeszcze w tym roku

Po ponad trzech miesiącach testów beta, w poniedziałek 18 września 2023 roku Apple wydało finalną wersję mobilnego systemu operacyjnego iOS 17 dla iPhone’a XS i nowszych. Bezpłatna aktualizacja oprogramowania zawiera obszerną listę nowych funkcji, jednak niektóre pojawią się dopiero wraz z kolejnymi uaktualnieniami. Poniżej wymieniliśmy funkcje, które według Apple’a pojawią się „jeszcze w tym roku” w przyszłych aktualizacjach — na przykład pod systemem iOS 17.1 lub iOS 17.2.

Aplikacja Dziennik (Journal)

Całkowicie nowa aplikacja Dziennik pozwoli użytkownikom iPhone’a podsumować swój dzień i wspomnienia, dodając tekst, zdjęcia, muzykę, nagrania audio i nie tylko. Aplikacja będzie wyświetlać spersonalizowane sugestie na podstawie ostatniej aktywności na urządzeniu.

Dziennik to nowe narzędzie do przywoływania wspomnień i refleksji nad nimi. Możesz zapisywać swoje przemyślenia na temat doniosłych wydarzeń, jak i codziennych czynności. Wzbogacać każdy wpis o zdjęcia, muzykę albo inne nagrania dźwiękowe i nie tylko. A także oznaczać ważne momenty, żeby móc wrócić do nich później, wyciągać wnioski i wyznaczać sobie nowe cele. 

Dziennik - nowa apka pod systemem iOS 17
Dziennik – nowa apka pod systemem iOS 17

Wspólne playlisty w Apple Music

Nowa funkcja wspólnych list odtwarzania w serwisie i aplikacji Apple Music umożliwi wielu osobom wspólne dodawanie, zmianę kolejności i usuwanie utworów na udostępnionej liście odtwarzania.

Zaproś przyjaciół do swojej playlisty, żeby wspólnie dodawać, usuwać i przestawiać piosenki. Oraz reagować na nie za pomocą emoji w apce Odtwarzane.

iOS 17: Wspólne listy odtwarzania w Apple Music
iOS 17: Wspólne listy odtwarzania w Apple Music

Transfery AirDrop przez Internet

Jeśli wyślesz zawartość taką jak obraz lub film innemu użytkownikowi za pośrednictwem AirDrop, transfer będzie mógł być kontynuowany przez połączenie internetowe, jeśli znajdziesz się poza zasięgiem AirDrop, o ile zarówno Ty, jak i odbiorca jesteście zalogowani na koncie iCloud.

SharePlay przez AirDrop pod systemem iOS 17
SharePlay przez AirDrop pod systemem iOS 17

Weryfikacja klucza kontaktowego iMessage

W grudniu 2022 roku firma Apple zaprezentowała nową funkcję zabezpieczeń iMessage Contact Key Verification i zapowiedziała, że zostanie wprowadzona na całym świecie w 2023 roku.

Weryfikacja klucza kontaktowego iMessage umożliwi użytkownikom stojącym w obliczu „nadzwyczajnych zagrożeń cyfrowych”, takim jak dziennikarze, obrońcy praw człowieka i urzędnicy rządowi, dalszą weryfikację, czy komunikują się tylko z wybranymi osobami. W rozmowach między użytkownikami, którzy włączyli weryfikację klucza kontaktowego iMessage, użytkownicy są ostrzegani, jeśli sponsorowanemu przez państwo atakującemu lub innemu złośliwemu podmiotowi kiedykolwiek uda się złamać serwery w chmurze i podłączyć własne urządzenie w celu podsłuchania rozmowy.

iOS 17: weryfikacja klucza kontaktu w iMessage
iOS 17: weryfikacja klucza kontaktu w iMessage

Jako dodatkową warstwę bezpieczeństwa, użytkownicy weryfikacji klucza kontaktu iMessage będą mogli porównać kod weryfikacyjny kontaktu osobiście, przez FaceTime lub podczas innego bezpiecznego połączenia, aby jeszcze bardziej zweryfikować, czy komunikują się tylko z tymi, z którymi mają zamiar.

CarPlay nowej generacji

Podczas WWDC Apple zaprezentowało następną generację CarPlay, która będzie obsługiwać wiele wyświetlaczy, widżetów i integrować się z funkcjami pojazdu, takimi jak zestaw wskaźników, klimatyzacja i radio FM.

Apple twierdzi, że pierwsze pojazdy obsługujące funkcję CarPlay nowej generacji zostaną ogłoszone pod koniec 2023 roku, u współpracujących producentów samochodów, w tym Acura, Audi, Ford, Honda, Jaguar, Land Rover, Mercedes-Benz, Nissan, Porsche, Volvo i inni .

Więcej funkcji iOS 17, które pojawią się jeszcze w tym roku

  • Zareaguj na wiadomość dowolną naklejką za pomocą menu Tapback w aplikacji Wiadomości.
  • Strzałka kończąca rozmowy grupowe w aplikacji Wiadomości.
  • Synchronizuj dodatkowe ustawienia z Wiadomościami w iCloud, takie jak przekazywanie wiadomości tekstowych, konta wysyłania i odbierania oraz filtry SMS na różnych urządzeniach.
  • Odtwórz lub wstrzymaj podcast lub historię audio Apple News+ w widżecie Apple News.
  • Lista ulubionych utworów w aplikacji Muzyka.
  • Inteligentne wykrywanie formularzy i ulepszone automatyczne wypełnianie plików PDF.
  • Funkcja Audio Focus dla Apple Fitness+, która ustala priorytet głośności muzyki lub głosów trenerów w zależności od Twoich preferencji.
  • Logowanie zbliżeniowe Apple ID za pomocą istniejącego zalogowanego i zaufanego iPhone’a lub iPada podczas konfigurowania nowego urządzenia Apple’a.

Pierwsza wersja beta iOS 17.1 powinna być dostępna już w przyszłym tygodniu, a aktualizacja prawdopodobnie ukaże się pod koniec października lub na początku listopada tego roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple | MacRumors