Apple naprawi problem z rozładowująca się baterią w Apple Watchu z watchOS 10.1

Firma Apple wkrótce wyda mniejsze uaktualnienie systemu watchOS 10, które rozwiąże problem szybszego rozładowywania się baterii w zegarkach Apple Watch.

Problem z rozładowującą się baterią w Apple Watchu pod systemem watchOS 10.1
Problem z rozładowującą się baterią w Apple Watchu pod systemem watchOS 10.1

W zeszłym tygodniu serwis 9to5Mac doniósł o coraz bardziej powszechnym problemie rozładowywania baterii, który nęka użytkowników smartwatchów Apple Watch. Apple potwierdziło istnienie tego problemu i twierdzi, że wkrótce pojawi się poprawka w formie aktualizacji oprogramowania watchOS 10. Wydaje się, że problem rozładowywania baterii Apple Watchów dotyczy szerokiego grona użytkowników smartwatchów — w tym najnowszych modeli, takich jak Apple Watch Series 9 i Apple Watch Ultra 2, a także starszych modeli, takich jak Apple Watch Series 4. Użytkownicy, których zauważyli różnicę, twierdzą, że po aktualizacji do systemu watchOS 10.1 czas pracy baterii ich zegarka Apple Watch znacznie się skrócił.

W wewnętrznej notatce udostępnionej w sobotę autoryzowanym dostawcom usług Apple’a firma z Cupertino potwierdziła, że ​​jest świadoma problemu rozładowywania baterii dotykającego użytkowników Apple Watchów. Firma podała, że ​​poprawka „wkrótce” pojawi się w postaci aktualizacji oprogramowania dla systemu watchOS 10. Niestety Apple nie podało żadnych dalszych szczegółów na temat daty wydania tej aktualizacji (za pośrednictwem MacRumors).

Notatka Apple’a nie zawiera również szczegółowych informacji na temat skali problemu. Szybkie wyszukiwanie w serwisie X (dawniej na Twitterze) oferuje jednak pewien kontekst. Jeden z użytkowników twierdzi, że jego Apple Watch Series 9 rozładował się ze 100% do stanu całkowitego w ciągu zaledwie trzech godzin. Inny użytkownik zgłasza, że ​​bateria jego Apple Watch Series 7 rozładowała się o 25% w ciągu zaledwie 30 minut.

Na Reddicie i forach wsparcia Apple pojawiło się również wiele skarg: reddit (1, 2, 3, 4, 5), fora wsparcia Apple (1, 2).

Jeśli zauważyłeś, że bateria zegarka twojego zegraka Apple Watch rozładowuje się szybciej od czasu aktualizacji do systemu watchOS 10.1? Daj nam znać w komentarzach.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: 9TO5Mac