Aplikacje i gadżety dla facetów w 2023 roku

Od 12 do 18 czerwca 2023 roku obchodzimy Międzynarodowy Tydzień Zdrowia Mężczyzn – jak mężczyźni mogą zadbać o zdrowie korzystając z nowych technologii?

Tegoroczny Tydzień Zdrowia Mężczyzn przypada na tydzień od 12 do 18 czerwca 2023 roku – to doskonały moment, aby zastanowić się nad swoimi nawykami i stylem życia – zweryfikować co można poprawić, a co całkowicie zmienić. Na pewno najważniejsze są badania profilaktyczne i konsultacje z lekarzami, ale aktywność fizyczna czy rzucenie lub ograniczenie używek to już kwestia, która zależy od naszego nastawienia. W podjęciu odpowiednich decyzji i nawyków z pewnością mogą pomóc aplikacje mobilne, gadżety i nowe technologie.

W ramach Tygodnia Zdrowia Mężczyzn w piatek obchodzony jest tzw. niebieski piątek (z ang. wear blue Friday). W ten dzień mężczyźni na całym świecie nosza coś niebieskiego, aby zwrócić uwagę na męskie kwestie związane z ich zdrowiem oraz na potrzebę regularnych badań kontrolnych. Najważniejsze dla mężczyzn jest z pewnością profilaktyki raka jąder i raka prostaty, ale także zdrowy tryb życia bez używek – alkoholu i papierosów.

Wybór kilku odpowiednich aplikacji czy gadżetów w 2023 roku, które mogą pomóc mężczyznom w zadbaniu o zdrowie nie jest łatwy, ale z pewnością kilka z nich może być inspiracją do zmiany trybu życia.

Aplikacje mobilne – podejmij wyzwanie naprawdę wymagających treningów

 • Strava: Run & Ride Training
  Biegasz? Jeździsz na rowerze? A może uprawiasz hiking lub surfujesz? Niezależnie od tego, jaki sport Cię kręci, w Strava: Run & Ride Training znajdziesz coś dla siebie. Po prostu wybierz rodzaj aktywności na swoim Apple Watch i ćwicz, a aplikacja będzie automatycznie śledzić Twój trening. Kiedy skończysz, otrzymasz szczegółową analizę przewyższeń, tempa i prędkości opatrzoną czytelną mapą i wykresami.
Strava: Run, Bike, Hike
 • Full Control Bodyweight
  Treningi w aplikacji Full Control Bodyweight to mieszanka ćwiczeń z wykorzystaniem masy własnego ciała i elementów mieszanych sztuk walki (MMA). Cztery różne poziomy dla każdego treningu gwarantują nowe wyzwania dla ciała, eliminując ryzyko zastoju.
  Najtrudniejszym zestawem dostępnym w aplikacji jest ukierunkowany na mięśnie stabilizujące kręgosłupa „Floyd”. Znajdziesz go w sekcji „All Workouts” (z ang. „Wszystkie treningi”).
Full Control Bodyweight
Pobierz z App Store
Pobierz z Google Play
 • Gettaworkout
  Treningi w aplikacji skupiają się na interwałach, a nie na liczbie powtórzeń. Dzięki temu możesz poświęcić całą uwagę na prawidłowe wykonywanie ćwiczeń. Dodatkowym czynnikiem motywacyjnym są treningi „na żywo”, które można przesyłać na iPhone’a, iPada lub Apple TV. Najtrudniejsza sekwencja ćwiczeń angażuje wszystkie partie ciała i nosi nazwę „Lima”.
Gettoworkout Fitness App
 • Squash apka BE5T
  Magazyn Forbes uznał squash za najzdrowszy sport na świecie, a tak niewiele osób o nim jeszcze wie. W squasha gra się na specjalnym korcie znajdującym się w hali, można więc grać o każdej porze roku! Zlokalizuj najbliższy kort za pomocą aplikacji Squash apka BE5T i przekonaj się sam, ile frajdy może sprawiać bieganie za małą czarną piłeczką.
Squash apka BE5T

Zadbaj o spokój ducha – spróbuj jogi i medytacji

Dbanie o zdrowie to coś więcej niż regularny wysiłek fizyczny. Duże korzyści dla Twojego samopoczucia i zdrowia może przynieść również medytacja albo joga. Poniżej znajdziesz najciekawsze propozycje, które możesz wypróbować na urządzeniu z systemem iOS lub Android.

Ikona aplikacji CalmCalm – Meditate, Sleep, RelaxPobierz aplikację w sklepie App StorePobierz aplikację w sklepie Google Play
Ikona aplikacji HeadspaceHeadSpace – Meditation & SleepPobierz aplikację w sklepie App StorePobierz aplikację w sklepie Google Play
Ikona aplikacji MeditopiaMeditopia: Meditation CoachPobierz aplikację w sklepie App StorePobierz aplikację w sklepie Google Play
Ikona aplikacji Yoga GoYoga Go: Train at HomePobierz aplikację w sklepie App StorePobierz aplikację w sklepie Google Play
Ikona aplikacji BreetheBreethe: Meditation & SleepPobierz aplikację w sklepie App StorePobierz aplikację w sklepie Google Play
Ikona aplikacji Meditation AppMeditation NestPobierz aplikację w sklepie App Store
Ikona aplikacji Yoga | Down DogYoga Down DogPobierz aplikację w sklepie App StorePobierz aplikację w sklepie Google Play
Ikona aplikacji Insight Timer - Meditation App Insight Timer – meditation AppPobierz aplikację w sklepie App StorePobierz aplikację w sklepie Google Play

Jednym z najważniejszych, acz często pomijanym, sposobem na poprawę kondycji i samopoczucia jest zadbanie o zdrowy sen. Jeśli po przebudzeniu się często czujesz zmęczenie lub całe noce przekręcasz się z boku na bok, z pomocą przyjdzie Ci Pillow Automatic Sleep Tracker. Aplikacja ta wykorzystuje uspokajające dźwięki, które pomogą Ci się zrelaksować i pogrążyć w głębokim śnie.

Styl życia i gadżety

 • Habitify: Dziennik nawyków – narzędzie do śledzenia nawyków i osobistego motywatora, który pomaga zerwać ze złymi przyzwyczajeniami i wypracować te dobre. W Habitify nie znajdziesz świecących przycisków ani kolorowych obrazków – interfejs jest prosty i przejrzysty. W końcu tutaj największe znaczenie mają cele i to na nich musisz się skupić. Wszystkie czynności są wpisane do kalendarza i posegregowane chronologicznie. Dzięki temu czarno na białym widzisz zadania na każdy dzień.
Habitify: Habit Tracker & Goal
Movano Evie Ring

Movano Eve

Movano Evie – urządzenie do noszenia na palcu, ma różne narzędzia do śledzenia biometrycznego, takie jak czujniki temperatury skóry i SpO₂. Ponadto firma ujawniła plany ubiegania się o zatwierdzenie urządzenia przez FDA, aby uczynić go pierwszym inteligentnym pierścieniem klasy medycznej na rynku.

czytaj więcej ➔

VSSL Insulated Flask

VSSL Insulated Flask to smukły, izolowany próżniowo termos o podwójnych ściankach nie tylko utrzymuje napój pod ręką w idealnej temperaturze, ale zawiera również zintegrowany głośnik Bluetooth, który podkręca dźwięk z towarzyszącego urządzenia mobilnego.

czytaj więcej ➔

VSSL Insulated Flask with Bluetooth® Speaker
VSSL Insulated Flask with Bluetooth® Speaker

Sprawdź też: Co potrafią inteligentne butelki na wodę?

Opaska Xiaomi Smart Band 7 NFC z Kontem dla młodych w Alior Banku

Xiaomi Smart Band 7

Opaska sportowa od Xiaomi posiada wyświetlacz 1,62″ AMOLED, a nowy wygląd interfejsu, pokazuje więcej informacji. Opaska potrafi monitorować tętno oraz liczbę spalonych kalorii w 120 trybach – oprócz tego ma VO2 Max i potrafi monitorować sen, śledzić poziom stresu i jest wodoodporna do 5 ATM. Według producenta opaska ma wydajną baterię ładowaną magnetycznie i może działać aż 14 dni przy typowym użytkowaniu i 9 dni przy intensywnym korzystaniu.

czytaj więcej ➔

lil SOLID Ez

Najnowsza odsłona jednoczęściowego podgrzewacza tytoniu. Podgrzewacze uważa się za mniej szkodliwe zamienniki dla papierosów, bo uwalniają znacznie mniej szkodliwych substancji. Nie wydzielają też zapachu dymu papierosowego ani popiołu. Urządzenie ma kompaktowy design i waży zaledwie 77,5 gramów. Występuje w 5 wersjach kolorystycznych. Pozwala na użycie kolejno 3 wkładów tytoniowych z rzędu i do 25 wkładów na pełnym naładowaniu baterii. Do niedawna takie podgrzewacze potrafiły kosztować palaczy majątek, bo nawet 300 zł. W przypadku tego palacze muszą liczyć się z wydatkiem rzędu ok. 50 zł. Jeśli ktoś pali i nie planuje rzucić – a do rzucenia nałogu teraz i bez wymówek gorąco Was zachęcamy! – to takie rozwiązanie może to być dla niego lepsze niż odpalanie kolejnego papierosa. Podkreślamy: to wyłącznie dla tych, którzy już palą papierosy i nie planują rzucić nałogu, jako sposób na zmniejszenie skutków nałogu, a nie sposób na jego rzucenie! O poprzedniej wersji tego urządzenia pisaliśmy już wcześniej.

czytaj więcej ➔

lil SOLID Ez

Zobacz nasze zestawienie najlepszych aplikacji pomagających rzucić palenie.

GoChess - Modern i Classic
GoChess – Modern i Classic

Szchownica Ai GoChess

Szachownica GoChess zasilana sztuczną inteligencją (AI) ma podświetlaną powierzchnię, która wyświetla rekomendacje ruchów oznaczone kolorami, autonomicznie poruszające się figury oraz możliwość gry osobiście, przeciwko sztucznej inteligencji lub z osobami online, które mogą zdalnie przesuwać szachy. Najlepsza część? Magnesy w szachownicy mogą sprawić, że król przewróci się w przypadku szach-mata, dodając ten doskonały dramat na zakończenie gry.

czytaj więcej ➔

Oura Ring Gen 3

Inteligentny pierścień Oura jest wyjątkowy w swojej konstrukcji, ale działa podobnie jak niektóre z innych najlepszych trackerów fitness. Wielu właścicielom tej inteligentnej obrączki brakowało niektórych ważnych elementów śledzących, kiedy została po raz pierwszy wydana. Oura stale wprowadza niektóre z tych brakujących funkcji, a jej pomiar SpO₂ jest jedną z najnowszych i bardzo oczekiwanych.

czytaj więcej ➔

Oura Ring Gen 3 Horizon

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

opracowanie własne