Po co mi Xiaomi Smart Band 7 bez NFC?

Inteligentna Xiaomi Smart Band 7 oficjalnie trafiła do sprzedaży w Polsce, ale czy jest sens ustawiać się w kolejce?

Xiaomi Smart Band 7

Najnowsza generacja inteligentnej opaski chińskiego producenta – Xiaomi Smart Band 7 zadebiutowała już w czerwcu i można ją już było kupić w chińskich sklepach internetowych. Pomimo bałaganu z harmonogramem wydawania w poszczególnych krajach (w tym w Polsce), fani opaski wreszcie będą mogą kupić najnowszy model w naszym kraju. Niestety pomimo wielu ulepszeń i nowych funkcji na europejskim rynku póki co nie ma wersji Xiaomi Smart Band 7 z NFC, czyli w porównaniu ze Smart Band 6 z NFC jest to w moim odczuciu wydawanie pieniędzy w błoto.

Obecnie największe banki w Polsce oferują płatności zbliżeniowe za pomocą opaski Mi Smart Band 6 z NFC, więc kupowanie wersji opaski bez tej funkcji trochę mija się z celem. Nawet jeśli jej cena to około 250 zł to Xiaomi Mi Smart Band 7 jest tylko zwykłym ulepszeniem zeszłorocznego modelu i w dodatku pozbawiona bardzo istotnej funkcji.

Najnowsza opaska sportowa od Xiaomi posiada większy wyświetlacz – 1,62″ AMOLED, a nowy wygląd interfejsu, pokazuje więcej informacji. Opaska potrafi monitorować tętno oraz liczbę spalonych kalorii w 120 trybach – oprócz tego ma VO2 Max i potrafi monitorować sen, śledzić poziom stresu i jest wodoodporna do 5 ATM. Według producenta opaska ma wydajną baterię ładowaną magnetycznie i może działać aż 14 dni przy typowym użytkowaniu i 9 dni przy intensywnym korzystaniu.

Jak bardzo dokładne są czujniki i czy można im ufać, ciężko mi powiedzieć, bo nie testowałem jeszcze tego urządzenia, ale ufam, że producent dołożył wszelkich starań, aby pomiary były jak najbardziej rzetelne.

Być może opaska Smart Band 7 z NFC pojawi się jesienią i wtedy będzie sens pochylić się nad tym trackerem? Obecna cena Mi Smart Band 7 to jedyne 250 zł (możesz sprawdzić porównanie cen na Ceneo), wiec bardzo przyzwoita cena, ale litości, dlaczego bez NFC…

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Xiaomi Store
Artykuł zawiera linki afiliacyjne – jeśli z nich skorzystasz, możemy otrzymać prowizję