Wprowadź w życie dobre nawyki z aplikacją Habitify

Uruchom „Habitify: Dziennik nawyków”, czyli narzędzie do śledzenia nawyków i osobistego motywatora, który pomaga zerwać ze złymi przyzwyczajeniami i wypracować te dobre.

Habitify – Dziennik nawyków

Jak szybko można wypracować nowe przyzwyczajenie? Zdania ekspertów na ten temat są podzielone. Jedni twierdzą, że wystarczy 21 dni, a inni uważają, że do wprowadzenia w życie nawyku potrzeba ich aż 66. Jedno jest pewne: nie ma co się zastanawiać i trzeba brać się do roboty. Nie zwlekaj – dzisiaj jest pierwszy dzień reszty Twojego życia, więc otwórz aplikację i wyznacz swój pierwszy cel. W Habitify znajdziesz różne sugestie: na przykład czytanie książki czy bieganie, ale możesz je edytować. Kiedy już wybierzesz zadanie, określ, jak często chcesz je wykonywać — na przykład codziennie, co drugi dzień lub tylko w środy.

Teraz wystarczy tylko ustawić przypomnienie i gotowe! Możesz też dodać do ekranu początkowego widżet, dzięki któremu nie zapomnisz o żadnym zadaniu.Habitify pomoże Ci przekuć codziennie wykonywane zadania w nawyk.

Habitify nie znajdziesz świecących przycisków ani kolorowych obrazków – interfejs jest prosty i przejrzysty. W końcu tutaj największe znaczenie mają cele i to na nich musisz się skupić. Wszystkie czynności są wpisane do kalendarza i posegregowane chronologicznie. Dzięki temu czarno na białym widzisz zadania na każdy dzień.

Habitify to coś więcej niż podrasowany kalendarz. Twórcy wprowadzili do aplikacji element rozgrywki. Śledzi ona na przykład, ile dni z rzędu wykonujesz dane zadanie i zapisuje Twój najlepszy wynik. Z kolei z dostępnych tabel dowiesz się, który dzień był najbardziej produktywny, jaki jest Twój ulubiony nawyk oraz w ilu procentach udało Ci się zrealizować dane zadanie.

Dzięki skrótom Siri możesz błyskawicznie oznaczyć zadanie jako wykonane lub niewykonane, a w interfejsie Apple Watch wyświetlają się cele dopasowane do danej pory dnia. Mając do dyspozycji wszystkie te narzędzia, możesz pokazać światu, na co Cię stać!

Przeczytaj również:

Aplikację pobierzesz bezpłatnie ze sklepu App Store i Google Play:

Pobierz z App Store
Pobierz z Google Play

źródło: App Store Polska