Na szachownicy GoChess zagrasz ze sztuczną inteligencją

Zobacz w akcji tę wyjątkowa szachownice zasilaną przez sztuczną inteligencją, która sama przesuwa pionki po planszy.

GoChess - szachownica AI
GoChess – szachownica AI

Szachownica GoChess zasilana sztuczną inteligencją (AI) ma podświetlaną powierzchnię, która wyświetla rekomendacje ruchów oznaczone kolorami, autonomicznie poruszające się figury oraz możliwość gry osobiście, przeciwko sztucznej inteligencji lub z osobami online, które mogą zdalnie przesuwać szachy. Najlepsza część? Magnesy w szachownicy mogą sprawić, że król przewróci się w przypadku szach-mata, dodając ten doskonały dramat na zakończenie gry.

Szachy poruszają się same

Sztuczna inteligencja i szachy mają długą historię, sięgającą 1996 roku, kiedy AI o nazwie Deep Blue pokonał ówczesnego arcymistrza Gary’ego Kasparowa w partii szachów… teraz GoChess, zaprojektowana przez Daniela Leibovicha jeszcze bardziej zacieśnia te relacje.

Robiąc z szachami to, co sztuczna inteligencja zrobiła z samochodami, GoChess integruje sztuczną inteligencję i robotykę z szachownicą, pozwalająco zagrać w normalną partię szachów przeciwko człowiekowi, albo w grę napędzaną robotem przeciwko sztucznej inteligencji GoChess lub zdalnemu ludzkiemu graczowi. Dzięki tej drugiej opcji szachownica może samodzielnie przesuwać figury przeciwnika, zacierając granice między technologią a magią.

Gra jest konfigurowana automatycznie

Zewnętrznie szachownica trzyma się tradycji dzięki swojemu ogólnemu projektowi. Plansza jest dostępna w klasycznych czarnych wariantach z tworzywa sztucznego lub drewna, z powierzchnią w szachownicę 8×8 na górze oraz 32 minimalistycznie zaprojektowanymi figurami szachowymi.

Jednak pod maską plansza GoChess jest ekscytująco najnowocześniejsza. Roboty z magnesami unoszą się pod powierzchnią, magnetycznie ciągnąc pionki po planszy, gdy grasz ze sztuczną inteligencją lub przeciwnikiem online. Tymczasem cała szachownica jest wyposażona w podświetlane kwadraty, które świecą, gdy podnosisz figurę, podkreślając wszystkie możliwe kombinacje ruchów.

Kwadraty również świecą w różnych kolorach, podkreślając skuteczność lub nieskuteczność ruchu. W każdej turze szachy aktywnego gracza świecą na zielono, informując go, że nadeszła jego kolej… a co najlepsze – nawet automatycznie układa pionki się na początku gry!

Inteligentne podświetlenie prowadzi Cię i szkoli

W przeciwieństwie do analogowej szachownicy, GoChess służy nie tylko do gry, ale także do treningu. Tablica może Cię szkolić w czasie rzeczywistym w 32 poziomach trudności, które pomogą Ci ulepszyć rozgrywkę.

Podświetlane kwadraty pomagają zrozumieć, gdzie różne figury mogą poruszać się po szachownicy, a sztuczna inteligencja prowadzi cię przez popularne strategie rozgrywki, pomagając zrozumieć zawiłości szachów. Kiedy jesteś wystarczająco doświadczony, aby zmierzyć się z przeciwnikiem, możesz albo zagrać w zwykłą grę w starym stylu z człowiekiem, albo rzucić wyzwanie samej planszy GoChess i zagrać przeciwko jej sztucznej inteligencji.

Przeczytaj też: Przemądrzałe mobilne szachy „Really Bad Chess”

GoChess daje również możliwość gry przeciwko tysiącom graczy online, którzy grają w aplikacji, która łączy się z Lichess.org i Chess.com i bezpośrednio łączy się z planszą, przesuwając figury tak, jak zrobiłby to człowiek.

Zaprojektowana przez ludzi z GoCube, którzy są również uznawani za stworzenie pierwszej na świecie kostki Rubika napędzanej sztuczną inteligencją, szachownica GoChess jest dostępna w 3 modelach.

GoChess - Modern i Classic
GoChess – Modern i Classic

GoChess Lite ma po prostu górną okleinę planszy (bez samoczynnej magii napędzanej robotem), której można używać do analogowej rozgrywki. Tablice robotów zasilane sztuczną inteligencją są dostępne w dwóch wariantach – 1X, który ma tylko 1 robota w środku, zdolnego do poruszania jednym elementem na raz, oraz 4X, który ma 4 moduły robota, które mogą przesuwać wiele elementów jednocześnie.

Szachownica łączy się z aplikacją GoChess na telefonie za pomocą Bluetooth Low Energy i ma wbudowaną baterię, którą można ładować przez USB-C. Wszystkie plansze GoChess oferują dwie opcje stylistyczne – nowoczesną czarno-białą planszę z plastikowymi figurami o minimalistycznym designie lub klasyczną planszę fornirowaną z tradycyjnie wyglądającymi drewnianymi figurami.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: YankoDesign