Zobacz w akcji tę wyjątkowa szachownice zasilaną przez sztuczną inteligencją, która sama przesuwa pionki po planszy.
Szachownica GoChess zasilana sztuczną inteligencją (AI) ma podświetlaną powierzchnię, która wyświetla rekomendacje ruchów oznaczone kolorami, autonomicznie poruszające się figury oraz możliwość gry osobiście, przeciwko sztucznej inteligencji lub z osobami online, które mogą zdalnie przesuwać szachy. Najlepsza część? Magnesy w szachownicy mogą sprawić, że król przewróci się w przypadku szach-mata, dodając ten doskonały dramat na zakończenie gry.
Szachy poruszają się same
Sztuczna inteligencja i szachy mają długą historię, sięgającą 1996 roku, kiedy AI o nazwie Deep Blue pokonał ówczesnego arcymistrza Gary’ego Kasparowa w partii szachów… teraz GoChess, zaprojektowana przez Daniela Leibovicha jeszcze bardziej zacieśnia te relacje.
Robiąc z szachami to, co sztuczna inteligencja zrobiła z samochodami, GoChess integruje sztuczną inteligencję i robotykę z szachownicą, pozwalająco zagrać w normalną partię szachów przeciwko człowiekowi, albo w grę napędzaną robotem przeciwko sztucznej inteligencji GoChess lub zdalnemu ludzkiemu graczowi. Dzięki tej drugiej opcji szachownica może samodzielnie przesuwać figury przeciwnika, zacierając granice między technologią a magią.
Gra jest konfigurowana automatycznie
Zewnętrznie szachownica trzyma się tradycji dzięki swojemu ogólnemu projektowi. Plansza jest dostępna w klasycznych czarnych wariantach z tworzywa sztucznego lub drewna, z powierzchnią w szachownicę 8×8 na górze oraz 32 minimalistycznie zaprojektowanymi figurami szachowymi.
Jednak pod maską plansza GoChess jest ekscytująco najnowocześniejsza. Roboty z magnesami unoszą się pod powierzchnią, magnetycznie ciągnąc pionki po planszy, gdy grasz ze sztuczną inteligencją lub przeciwnikiem online. Tymczasem cała szachownica jest wyposażona w podświetlane kwadraty, które świecą, gdy podnosisz figurę, podkreślając wszystkie możliwe kombinacje ruchów.
Kwadraty również świecą w różnych kolorach, podkreślając skuteczność lub nieskuteczność ruchu. W każdej turze szachy aktywnego gracza świecą na zielono, informując go, że nadeszła jego kolej… a co najlepsze – nawet automatycznie układa pionki się na początku gry!
Inteligentne podświetlenie prowadzi Cię i szkoli
W przeciwieństwie do analogowej szachownicy, GoChess służy nie tylko do gry, ale także do treningu. Tablica może Cię szkolić w czasie rzeczywistym w 32 poziomach trudności, które pomogą Ci ulepszyć rozgrywkę.
Podświetlane kwadraty pomagają zrozumieć, gdzie różne figury mogą poruszać się po szachownicy, a sztuczna inteligencja prowadzi cię przez popularne strategie rozgrywki, pomagając zrozumieć zawiłości szachów. Kiedy jesteś wystarczająco doświadczony, aby zmierzyć się z przeciwnikiem, możesz albo zagrać w zwykłą grę w starym stylu z człowiekiem, albo rzucić wyzwanie samej planszy GoChess i zagrać przeciwko jej sztucznej inteligencji.
Przeczytaj też: Przemądrzałe mobilne szachy „Really Bad Chess”
GoChess daje również możliwość gry przeciwko tysiącom graczy online, którzy grają w aplikacji, która łączy się z Lichess.org i Chess.com i bezpośrednio łączy się z planszą, przesuwając figury tak, jak zrobiłby to człowiek.
Zaprojektowana przez ludzi z GoCube, którzy są również uznawani za stworzenie pierwszej na świecie kostki Rubika napędzanej sztuczną inteligencją, szachownica GoChess jest dostępna w 3 modelach.
GoChess Lite ma po prostu górną okleinę planszy (bez samoczynnej magii napędzanej robotem), której można używać do analogowej rozgrywki. Tablice robotów zasilane sztuczną inteligencją są dostępne w dwóch wariantach – 1X, który ma tylko 1 robota w środku, zdolnego do poruszania jednym elementem na raz, oraz 4X, który ma 4 moduły robota, które mogą przesuwać wiele elementów jednocześnie.
Szachownica łączy się z aplikacją GoChess na telefonie za pomocą Bluetooth Low Energy i ma wbudowaną baterię, którą można ładować przez USB-C. Wszystkie plansze GoChess oferują dwie opcje stylistyczne – nowoczesną czarno-białą planszę z plastikowymi figurami o minimalistycznym designie lub klasyczną planszę fornirowaną z tradycyjnie wyglądającymi drewnianymi figurami.
➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!
źródło: YankoDesign