Pierścień Movano Evie śledzi stan zdrowia i temperaturę ciała

Inteligentny pierścień Movano Evie zaprezentowany jako konkurent Oura, posiada miedzy innymi czujnikami temperatury ciała i SpO2.

Movano Evie Ring

Zapowiedziano inteligentny pierścień Movano Evie – urządzenie do noszenia na palcu, które może konkurować z pierścieniem Oura. Gadżet ma różne narzędzia do śledzenia biometrycznego, takie jak czujniki temperatury skóry i SpO2. Ponadto firma ujawniła plany ubiegania się o zatwierdzenie urządzenia przez FDA, aby uczynić go pierwszym inteligentnym pierścieniem klasy medycznej na rynku.

Można użyć tego gadżetu do śledzenia wielu wskaźników zdrowotnych, takich jak tętno, poziom tlenu we krwi (SpO2), częstość oddechów, temperatura skóry i cykl menstruacyjny. Podobnie jak smartwatcha, można także użyć tego pierścienia do śledzenia liczby kroków, spalonych kalorii i jakości snu. Można przeglądać zebrane dane dotyczące zdrowia w dołączonej aplikacji mobilnej, bez potrzeby wykupywania subskrypcji.

Movano sugeruje, że można wykorzystać te spostrzeżenia, aby dokonywać mądrzejszych wyborów dotyczących stylu życia i lepiej rozumieć swoje ciało. Firma oświadczyła, że ​​planuje ubiegać się o zezwolenie FDA na inteligentny pierścień Evie, w szczególności na narzędzia do monitorowania SpO2 i tętna, co czyni go pierwszym gadżetem tego rodzaju, który może zostać sklasyfikowany jako urządzenie medyczne.

Oczekuje się, że pierścień Evie będzie pierwszym urządzeniem wypuszczonym przez firmę, które zostanie wprowadzone na rynek w 2023 roku. Urządzenie do noszenia (wearbles) zostanie zaprezentowane na targach CES 2023.

Wcześniejszy prototyp został zaprezentowany na imprezie w 2022 roku, ale gadżet nie trafił do sprzedaży w tym roku – zgodnie z planem. Inteligentny pierścień, wykonany z polerowanego aluminium, będzie dostępny w rozmiarach od 5 do 11 i w trzech kolorach: złoto, różowe złoto i srebro.

Dokładna cena urządzenia Movano Evie nie została jeszcze potwierdzona, chociaż prawdopodobnie będzie kosztował mniej niż 300 USD (ok. 1300 zł).

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Movano – Evie Ring | PR Newswire | NotebookCheck