Oura Ring Gen 3 wreszcie z monitorowaniem SpO₂

Kolejna aktualizacja inteligentnej obrączki Oura Ring Gen 3, czyni ją bardziej bogaty w funkcje, zorientowany na zdrowie gadżet.

Oura Ring Gen 3 z pomiarem SPO2

Aktualizacja wprowadza nie tylko informacje na temat tlenu we krwi, ale także dane dotyczące regularności oddychania. Nowa funkcja będzie domyślnie włączona, ale użytkownicy mogą ją wyłączyć, jeśli zechcą. Inteligentnej obrączce Oura Ring Gen 3, której brakowało kilku kluczowych funkcji w momencie premiery, w końcu otrzymuje długo oczekiwaną aktualizację pomiaru SpO₂.

Inteligentny pierścień Oura jest wyjątkowy w swojej konstrukcji, ale działa podobnie jak niektóre z innych najlepszych trackerów fitness. Wielu właścicielom tej inteligentnej obrączki brakowało niektórych ważnych elementów śledzących, kiedy została po raz pierwszy wydana. Oura stale wprowadza niektóre z tych brakujących funkcji, a jej pomiar SpO2 jest jedną z najnowszych i bardzo oczekiwanych.

Funkcja SpO₂ w Oura Ring Gen 3 monitoruje i mierzy poziom tlenu we krwi podczas snu. Potencjalnie pomaga to ustalić, czy użytkownik ma bezdech senny. Oczywiście trackery nie są ostatecznym rozwiązaniem w diagnozowaniu takich stanów medycznych. Zaleca się sprawdzenie danych z lekarzem, jeśli uważasz, że masz bezdech senny.

Serwis Wareable wspominał o trudnościach, jakie Oura miała z wprowadzeniem czujnika SpO₂ do swojego najnowszego Oura Ring Gen 3. Firma miała problemy z tego rodzaju trackerem, ponieważ jest on w formie pierścienia, który jest znacznie mniejszy niż inne trackery.

Funkcja SpO₂ będzie aktywna automatycznie, ale użytkownicy mogą ją wyłączyć, jeśli zechcą. Nowa funkcja ma jednak dwojakie znaczenie, ponieważ wprowadza nie tylko pomiar poziomu tlenu we krwi, ale także mierzy regularność oddychania. Oura wyjaśnia, że ​​poziom tlenu we krwi pokaże, jak nasycona jest krew użytkownika, podczas regularnego śledzenia oddechu w celu określenia zaburzeń oddychania podczas snu, które mogą ograniczać dostarczanie tlenu do organizmu.

Oura Ring z pomiarem SPO2 w aplikacji mobilnej
Oura Ring z pomiarem SPO2 w aplikacji mobilnej

Dzięki tej aktualizacji, która umożliwia pomiar SpO₂, Oura daje użytkownikom pełniejsze urządzenie do monitorowania stanu zdrowia i kondycji. Jednak inteligentny pierścień ma sporą konkurencję ze strony prawdopodobnie bardziej niezawodnych (i tańszych) trackerów, takich jak na przykład Fitbit’s Charge 5.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Oura | Android Police