lil SOLID 2.0 – nowy system podgrzewania tytoniu już w Polsce

Firma Philip Morris Internationa rozbudowuje ofertę bezdymnych produktów alternatywnych do papierosów i przedstawia na polskim rynku nowy system podgrzewania tytoniu: lil SOLID 2.0.

Podgrzewacz tytoniu lil SOLID 2.0

PRODUKT PRZEZNACZONY JEST DLA OSÓB PEŁNOLETNICH!

Informacje podanie w poniższym artykule pochodzą z informacji prasowej producenta. Przypominamy, że jest to wyrób tytoniowy, powoduje uzależnienie i szkodzi zdrowiu!

Jest to jednoczęściowe urządzenie podgrzewające tytoń bez jego spalania. Nie wydziela zapachu dymu papierosowego ani popiołu, a liczba oraz stężenia emitowanych przez nie substancji szkodliwych i potencjalnie szkodliwych są znacznie niższe niż podczas palenia papierosa. Urządzenie pozwala na użycie kolejno 3 wkładów tytoniowych z rzędu oraz do 25 wkładów na pełnym naładowaniu baterii (w zależności od warunków użytkowania oraz cyklu życia baterii). lil SOLID 2.0 opracowała południowo-koreańska firma KT&G. Produkt dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych.

lil SOLID 2.0 to drugi produkt bezdymny w portfolio PMI w Polsce. Pierwszym był opracowany przez PMI system podgrzewania tytoniu IQOS. Najlepszą rzeczą, jaką może zrobić dorosły palacz, jest całkowite rzucenie palenia tytoniu. W rzeczywistości wielu palaczy nie rzuca palenia. Koniecznie jest więc zastosowanie szeregu alternatywnych rozwiązań w celu zmniejszenia liczby osób palących. 

Oferowany przez PMI lil SOLID 2.0, podobnie jak IQOS, jest alternatywą dla tradycyjnych papierosów i jest przeznaczony wyłącznie do tych pełnoletnich palaczy, którzy w przeciwnym wypadku dalej paliliby papierosy lub korzystali z innych produktów z nikotyną.  Urządzenie lil SOLID 2.0 wykorzystuje technologię podgrzewania indukcyjnego, podgrzewając wkład tytoniowy poprzez igłę grzewczą w urządzeniu. Metoda indukcji pozwala na równomierne podgrzewanie wkładu na całej długości igły. Podczas podgrzewania tytoniu urządzenie wydziela aerozol z nikotyną, który nie ma nieprzyjemnego zapachu dymu z papierosów. 

W ramach trwającej transformacji biznesowej Philip Morris International stawia na rozwój produktów bezdymnych, o potencjale mniejszej szkodliwości i obniżonego ryzyka w porównaniu z paleniem papierosów. Dotychczas (stan na grudzień ub. roku) firma zainwestowała ponad 8 mld dolarów w badania naukowe, rozwój technologiczny i komercjalizację takich produktów, zatrudniając w tym celu ponad 400 naukowców i ekspertów z obszaru badawczo-rozwojowego (B+R). Za swoje innowacje w obszarze technologii bezdymnych PMI otrzymał już 1 300 patentów ze strony 5 największych urzędów patentowych na świecie. Jest też jedyną firmą z branży tytoniowej na liście TOP50 firm z największą liczbą patentów, autorstwa Europejskiego Biura Patentowego (EPO). 

Podgrzewacz tytoniu lil SOLID 2.0 - nawet do 25 podgrzewań

Wprowadzenie nowego produktu do podgrzewania tytoniu na polski rynek ma pomóc w przyspieszeniu globalnego celu firmy PMI, jakim jest przyszłość wolna od dymu papierosowego. Jak dotąd na flagowy, bezdymny produkt firmy PMI – system podgrzewania tytoniu IQOS, dostępny na 70 rynkach na świecie – przeszło ponad 14,9 mln osób, które zaprzestały palenia papierosów (stan na 30 września 2021 r.). Do końca 2025 roku PMI chce osiągnąć wynik 40 mln użytkowników swoich produktów bezdymnych, którzy w przeciwnym wypadku dalej paliliby papierosy.

lil SOLID 2.0 nie jest produktem wolnym od ryzyka. W wyniku podgrzewania tytoniu urządzenie wydzielany aerozol z nikotyną, która jest substancją silnie uzależniającą. W przypadku osób korzystających z wyrobów nikotynowych zawsze najlepszym wyborem jest całkowite zerwanie z nałogiem. Dla osób, które tego nie robią, przejście na bezdymny produkt alternatywny do papierosów jest lepszą decyzją niż dalsze palenie papierosów.

Specyfikacja urządzenia lil SOLID 2.0

kolorystyka Cosmic Blue (Niebieski)  Stone Grey (Ciemny szary)
waga 84 gramy
długość działania przy pełnym naładowaniu do 25 wkładów tytoniowych (w zależności od warunków użytkowania oraz cyklu życia baterii) 
długość podgrzewania jednego wkładudo 5 minut lub do 14 zaciągnięć
czas do pełnego naładowania baterii2 godziny
Podgrzewacz tytoniu lil SOLID 2.0 - igła grzewcza

źródło: informacja prasowa