WhatsApp usprawnia nawigację i dodaje „ciemniejszy tryb ciemny”

Nowa aktualizacja WhatsAppa wprowadza gruntowną metamorfozę aplikacji: nowe kolory, ikony i lepszy tryb ciemny.

Świeży wygląd WhatsAppa: iOS i Android
Świeży wygląd WhatsAppa: iOS i Android

Na przestrzeni lat WhatsApp wprowadził wiele zmian w swoim projekcie aplikacji mobilnej, a ostatnia poważna zmiana miała miejsce w 2021 roku. Teraz firma ponownie odświeża aplikację. Chociaż część zmian została już wdrożona w aplikacjach na urządzeniach z systemami iOS i Android, pojawiło się też kilka nowych.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: WhatsApp testuje chatbota AI firmy Meta

  • WhatsApp wprowadza nową paletę kolorów oraz zaktualizowane ikony, ilustracje i tło czatu.
  • Aplikacja na Androida otrzymuje dolny pasek nawigacyjny.
  • Nowy układ załączników pojawi się pod systemem iOS.

Dzisiaj WhatsApp ogłosił, że aktualizuje wygląd swojej platformy, aby wyglądała świeżo, prosto i przystępnie. W tym celu firma zastosowała szereg zmian, a jedną z najbardziej godnych uwagi jest nowa paleta kolorów. WhatsApp twierdzi, że oprócz posiadania bardziej spójnej palety zieleni zwiększył także użycie neutralnych kolorów, co pozwala jej na bardziej selektywne określanie, gdzie i jak wykorzystywana jest zieleń w całej aplikacji.

Tryb ciemny w aplikacji również otrzymuje zauważalną aktualizację. WhatsApp zwiększył kontrast i teraz używa głębszych tonów, aby tryb ciemny był ciemniejszy i mniej męczył oczy.

Podsumowanie zmian w UI aplikacji WhatsApp (maj 2024)
Podsumowanie zmian w UI aplikacji WhatsApp (maj 2024)

Wygląda na to, że wraz z dostosowaniem kolorów ikony, ilustracje i tło czatu również zostaną zaktualizowane. Teraz ikony będą miały bardziej zaokrąglony, zarysowany styl, a ilustracje zyskały bardziej zabawne animacje. Tymczasem zespół odświeżył doodle jako domyślne tło dla czatów.

Zmiany te będą widoczne zarówno w aplikacjach na Androida, jak i na iOS-a. Istnieje jednak kilka nowych dodatków, które będą dostępne wyłącznie dla jednego lub drugiego systemu. Coś, co będzie dostępne wyłącznie pod systemem iOS, to nowy układ załączników, który wprowadza rozszerzalną tackę do wysyłania multimediów, ankiet, dokumentów i nie tylko.

Najważniejsze zmiany UI aplikacji WhatsApp od 2011 do 2024 r.
Najważniejsze zmiany UI aplikacji WhatsApp od 2011 do 2024 r.

Jeśli chodzi o Androida, na dole zobaczysz teraz pasek nawigacyjny. WhatsApp twierdzi, że dodanie tego paska umożliwiło zaprojektowanie filtrów czatów tak, aby znajdowały się na górze listy czatów, umożliwiając ludziom szybkie znajdowanie rozmów bez konieczności przewijania całej skrzynki odbiorczej.

Najnowsza aktualizacja WhatsApp jest udostępniana falami, więc może minąć jeszcze kilka dni, zanim wszyscy zobaczą dostępność kluczy dostępu w aplikacji.

Zobacz też:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: WhatsApp | Android Authority