LARQ Bottle PureVis™ 2 to samoczyszcząca butelka na wodę

Woda jest dobra, ale jednorazowy plastik już nie. Ludzie z LARQ chcą wypełnić tę lukę, ułatwiając nam nawadnianie jednocześnie chroniąc planetę.

LARQ Bottle PureVis™ 2 - samoczyszcząca butelka na wodę

Po wcześniejszych pracach nad „samoczyszczącym” dzbankiem i butelką firma powraca z LARQ Bottle PureVis™ 2, czyli najnowocześniejszą butelkę, jaką widzieliśmy do tej pory. LARQ nazywa ją „najlepszym towarzyszem nawodnienia” – co pod każdym względem wydaje się być prawdą, oferując oczyszczanie UV, filtrację, przypomnienia o nawodnieniu i łączność z aplikacją – a wszystko to w zgrabnym, dobrze zaprojektowanym opakowaniu.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Podróżna butelka Vitaloop oczyści każdą kroplę wody?

Większa z dostępnych w dwóch rozmiarach butelek mieści 1 litr wody i okresowo dezynfekuje ją za pomocą światła UV wbudowanego w zakrętkę butelki. System ten, nazwany technologią PureVis™, eliminuje do 99,9999% biozanieczyszczeń. Następnie opatentowane filtry Nano Zero usuwają chlor i PFOA/PFOS z wody pitnej przy każdym łyku, zapewniając czystość wody i wspaniały smak.

Do każdej butelki dołączony jest również system śledzenia nawodnienia za pośrednictwem aplikacji mobilnej LARQ, która ustawia przypomnienia, pomagając osiągnąć cele w zakresie nawodnienia. To złożony system, który zaprojektowano w jednym celu — pomóc Ci pić więcej wody bez konieczności umieszczania jednorazowych tworzyw sztucznych na naszych wysypiskach śmieci i na naszej Ziemi.

Butelka LARQ PureVis 2 to elegancka aktualizacja butelki PureVis firmy z 2017 roku. Butelka posiada flagową technologię PureVis™ do czyszczenia wody pitnej poprzez zabijanie bakterii i mikroorganizmów, takich jak E.coli i Salmonella, w ciągu kilku sekund. W drugiej iteracji LARQ dodał kilka fajnych ulepszeń, na które wszyscy czekaliśmy. Po raz pierwszy w historii LARQ Bottle PureVis 2 ma teraz oczyszczanie i filtrację w jednym.

LARQ Bottle PureVis™ 2 - samoczyszcząca butelka na wodę
LARQ Bottle PureVis™ 2 – samoczyszcząca butelka na wodę

Te dwa etapy obejmują etap oczyszczania UV. Światło UV włącza się automatycznie co dwie godziny lub można je włączyć po prostu poprzez naciśnięcie przycisku na pokrywce butelki, co powoduje dezynfekcję wody (i samej butelki) w celu usunięcia 99,9999% zanieczyszczeń biologicznych. Jasne, to dużo dziewiątek, ale każdy miłośnik matematyki lub nauk ścisłych może Ci powiedzieć, że nie da się osiągnąć 100% pewności.

Chociaż system PureVis działa okresowo, butelki są wyposażone w filtry Nano Zero firmy LARQ, które usuwają szkodliwe zanieczyszczenia, takie jak chlor, kwas perfluorooktanowy (PFOA) i kwas perfluorooktanosulfonowy (PFOS), czyli substancje chemiczne często występujące w wodzie pitnej, o których wiadomo, że są szkodliwe dla naszego organizmu. Filtry Nano Zero wychwytują te zanieczyszczenia, zapewniając czystość wody pitnej przekraczającą standardy EPA.

Jednak czysta woda, jak powie założyciel LARQ Justin Wang, nie jest największym problemem, jeśli chodzi o picie odpowiedniej ilości wody – ludzie po prostu zapominają o piciu wody. Jak to mówią, możesz zaprowadzić konia do rzeki… ale potrzeba dodatkowego impulsu, aby zmotywować Cię do wypicia wystarczającej ilości wody. Dlatego LARQ tworzy aplikację towarzyszącą, która będzie bezproblemowo integrować się z Bottle PureVis 2.

Aplikacja mobilna LARQ
Aplikacja mobilna LARQ

Będzie śledzić poziom nawodnienia i wysyłać przypomnienia, dzięki czujnikom w nakrętce Bottle PureVis 2. Aplikacja śledzi Twoje nawodnienie, mierzy je względem Twoich celów, wysyła powiadomienia push, a nawet łączy się z Twoją aplikacją fitness w celu ogólnej analizy stanu zdrowia. Jeśli wydaje Ci się to technologiczną przesadą, butelka ma nawet pierścień przypominający (diodę LED) wokół wieczka, który poinformuje Cię, kiedy należy wypić więcej wody – to prostszy sposób na częstsze nawadnianie.

Cały system oczyszczania i technologia śledzenia nawodnienia idealnie wpasowują się w elegancki design butelki LARQ PureVis 2. Izolowana obudowa zewnętrzna o podwójnych ściankach gwarantuje, że woda pozostanie w pożądanej temperaturze, zdejmowany uchwyt ułatwia noszenie butelki ze sobą, a pokrywka butelki zachęca do popijania. Port USB-C na pokrywie ułatwia ładowanie butelki LARQ PureVis 2, a jedno ładowanie wystarcza na 2–3 tygodnie użytkowania. Butelka będzie dostępna w 4 kolorach i dwóch rozmiarach – 680 ml (23 uncje) i 1 litr (34 uncje), oba idealnie nadają się do zabrania w podróż.

Już teraz można ją zamawiać w ramach kampanii crowdfundingowej w ramach przedsprzedaży w serwisie Kickstarter. Należy mieć jednak na uwadze ewentualne ryzyka związane z projektami crowdfundingowymi.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: LARQ | Kickstarter | Yanko Design