„Mroczna materia” w czołówce streamowanych seriali

Jedna z najlepszych powieści science fiction ostatniej dekady, doczekała się ekranizacji w serialu od Apple TV+, a teraz według analityków jest jednym z najpopularniejszych tytułów.

Serial „Mroczna materia” w Apple TV+

Nowy serial science fiction zatytułowany Mroczna materia (tyt. oryg. Dark Matter) to thriller o człowieku zagubionym w wieloświecie, próbującym odnaleźć swój pierwotny wszechświat. Tytuł szybko staje się hitem w serwisach przesyłania strumieniowego w Polsce i na świecie. Apple TV+ to potęga science-fiction. To kolebka fenomenalnych sukcesów, takich jak Silos i Severance, oraz innych popularnych seriali, takich jak Fundacja i For All Mankind. A teraz do listy hitów dołącza Mroczna materia.

➔ ZOBACZ TEŻ: „Planeta małp – kamień milowy science fiction” za darmo na arte.tv

Serial zajmuje 1. miejsce na liście 10 najpopularniejszych seriali telewizyjnych emitowanych strumieniowo w tygodniu kończącym się 15 maja według Reelgood. Jest także na 2. miejscu listy najpopularniejszych seriali telewizyjnych JustWatch (w USA i w Polsce) w tygodniu kończącym się 12 maja 2024 roku

Szacunki firm takich jak JustWatch i Reelgood są konieczne, ponieważ usługi przesyłania strumieniowego rzadko ujawniają, ile osób ogląda ich tytuły.

Ranking seriali w streamingu (6-12 maja 2024 r. (JustWatch, Reelgood)

W Mrocznej materii występują Joel Edgerton i Jennifer Connelly. Dla tych, którzy nie czytali książki, opis serialu Apple’a (wypełniony spoilerami) brzmi:

Mroczna materia to opowieść o drodze, która nie została obrana. Serial opowiada historię Jasona Dessena (w tej roli Edgerton), fizyka, profesora i człowieka rodzinnego, który pewnej nocy podczas spaceru do domu ulicami Chicago zostaje uprowadzony do alternatywnej wersji swojego życia. To szybko zamienia się w koszmar, gdy próbuje wrócić do swojej rzeczywistości pośród zniewalającego krajobrazu żyć, jakie mógł przeżyć. W tym labiryncie rzeczywistości wyrusza we wstrząsającą podróż, aby wrócić do swojej prawdziwej rodziny i ocalić ją przed najbardziej przerażającym, niepokonanym wrogiem, jaki można sobie wyobrazić: nim samym.

Serial miał swoją premierę 8 maja 2024 roku, a pierwsze trzy odcinki serialu Mroczna materia są już dostępne w Apple TV+. Kolejne będą ukazywać się w każdą środę aż do 26 czerwca 2024 roku. W sumie będzie ich dziewięć.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple TV+ | JustWatch | Reelgood