WhatsApp rozpoczyna wdrażanie kluczy dostępu w apce na iOS-a

WhatsApp rozpoczyna wdrażanie uwierzytelniania za pomocą Passkeys (czyli kluczy dostępu) pod systemem iOS.

Logowanie za pomocą klucza dostępu (Passkey) na WhatsAppie pod systemem iOS
Logowanie za pomocą klucza dostępu (Passkey) na WhatsAppie pod systemem iOS | ekran z wersji beta od WABetaInfo

Popularna aplikacja do przesyłania wiadomości WhatsApp należąca do Meta, podejmuje kroki w celu dalszego zwiększania bezpieczeństwa kont użytkowników iPhone’a. Po wprowadzeniu kilka miesięcy temu logowania za pomocą hasła na urządzeniach z Androidem, funkcja ta pojawia się teraz także w stabilnej aplikacji na urządzeniach z iOS-em. W styczniu tego roku nowa funkcja była dostępna w wersji beta aplikacji.

Klucze zapewniają bezpieczniejszą metodę logowania niż tradycyjne kody SMS, które czasami mogą być podatne na próby phishingu. Kod uwierzytelniający jest bezpiecznie przechowywany na Twoim urządzeniu, który jest powiązany z unikalnym kodem przechowywanym przez WhatsAppa. Gdy chcesz się zalogować, po prostu zweryfikuj swoją tożsamość za pomocą funkcji rozpoznawania twarzy (Face ID), skanowania linii papilarnych (Touch ID) lub bezpiecznego kodu PIN lub hasła na swoim urządzeniu. Ta metoda eliminuje również potrzebę stosowania jednorazowych kodów SMS, które można łatwo złamać.

Według serwisu Engadget, szefowa produktu WhatsAppa Alice Newton-Rex jest entuzjastycznie nastawiona do tego zwiększonego bezpieczeństwa i stwierdza, że „weryfikacja hasłem sprawi, że ponowne logowanie do WhatsAppa będzie łatwiejsze i bezpieczniejsze. Cieszymy się, że możemy uruchomić tę funkcję w WhatsAppie i zapewnić użytkownikom dodatkową warstwę bezpieczeństwa.”

Ponadto wdrożenie tej funkcji zostało natychmiast ogłoszone na platformie X:

Jeśli jesteś użytkownikiem iPhone’a i chcesz wypróbować tę nową metodę logowania, wkrótce będziesz mógł to zrobić. Funkcja jest obecnie wdrażana i oczekuje się, że będzie dostępna dla wszystkich w nadchodzących dniach. Aby włączyć klucze dostępu (passkeys), po prostu przejdź do ustawień konta WhatsAppa, wybierając KontoPasskeys.

Pojawienie się kluczy dostępu w WhatsAppie dla użytkowników systemu iOS zapewnia wygodniejsze logowanie, dzięki czemu platforma jest bezpieczniejsza i mniej podatna na phishing. Ta aktualizacja wpisuje się w ogólnobranżowe dążenie do silniejszych metod uwierzytelniania i ostatecznie zapewnia większy spokój ducha, ponieważ Twoje rozmowy pozostają prywatne i chronione.

Najnowsza aktualizacja WhatsApp jest udostępniana falami, więc może minąć jeszcze kilka dni, zanim wszyscy zobaczą dostępność kluczy dostępu w aplikacji.

Zobacz też:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: WhatsApp | PhoneArena