„Tajemnice terakotowych wojowników” od 12 czerwca w Netflixie

W swoim nowym dokumencie twórcy filmu „Tajemnice grobowca w Sakkarze” odkrywają w Chinach tajemnice niezwykłego grobowca cesarza Qin.

Terakotowa Armia (fragment)
fot. Depositphotos

Dokument historyczny Tajemnice terakotowych wojowników (tyt. oryg. Mysteries of the Terracotta Warriors) przedstawia na nowo terorie związane z Terakotową Armią odkrytą w marcu 1974 roku. Wtedy to kopiący studnię chłopi natrfili w południowo-zachodnich Chinach na fragmenty glinianej figury. Wtedy nikt nie przypuszczał, że było to jedno z największych odkryć archeologicznych w historii.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: „Prehistoryczna apokalipsa” – czy już istniała zaawansowana cywilizacja?

Od tego czasu badacze z całego świata zachodzą w głowę, aby okryć tajemnicę Terakotowej Armii. Do tego celu wykorzystywane sa rozmaite technologie, aby móc zrozumieć jaki był cel jej powstania.

Terakotowa Armia liczy 7500 naturalnej wielkości figur, które umieszczono w grobowcu pierwszego cesarza Chin QinShin Huanga. Ten zbiór rzeźb uważany jest za ósmy cud świata i wciąż kryje wiele tajemnic. Mówi się, że strzeże sekretu, który może zmienić historię świata.

Nie bez przyczyny tak wielka niewiadoma pobudza wyobraźnię najtęższych intelektów, a kolejni dokumentaliści co jakiś czas próbują przybliżyć tajemnice grobowca cesarza Qin i nowe teorie.

Film dokumentalny Tajemnice terakotowych wojowników trwa 90 minut i został wyrezyserowanyprzez Jamesa Tovella. Będzie można go obejrzeć od 12 czerwca 2024 roku w serwisie Netflix.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netflix
zdjęcie wykorzystane we wpisie pochodzi z Depositphotos