WhatsApp wprowadza filtry wyszukiwania w czatach

WhatsApp wprowadza nowe filtry czatu, aby ułatwić znajdowanie wiadomości, których szukasz i zmniejszyć potrzebę przewijania skrzynki odbiorczej.

Filtry Czatu w wiadomościach WhatsApp
Filtry Czatu w wiadomościach WhatsApp

Otwarcie WhatsAppa i znalezienie odpowiedniej rozmowy powinno być szybkie, płynne i proste. W miarę jak WhatsAppa używa się coraz intensywniej, szybki dostęp do wiadomości jest jeszcze ważniejszy. Z tego powodu wprowadzono nowe filtry czatu, aby dało się to zrobić bez konieczności przewijania całej skrzynki odbiorczej.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: WhatsApp testuje chatbota AI firmy Meta

Na początek możesz wybrać jeden z trzech filtrów, które pojawią się u góry listy czatów: Wszystkie, Nieprzeczytane, Grupy. Każdy z nich można wybrać jednym dotknięciem: 

  • Wszystkie: Domyślny widok wszystkich wiadomości.
  • Nieprzeczytane: Idealny filtr, kiedy chcesz sprawdzić, w których konwersacjach masz coś do nadrobienia, lub na które musisz odpowiedzieć. Pokazuje wiadomości, które zostały oznaczone jako nieprzeczytane lub które nie zostały jeszcze otwarte, dzięki czemu możesz nadać priorytet swoim odpowiedziom.
  • Grupy: Bardzo oczekiwana funkcja. Odtąd wszystkie czaty grupowe będą uporządkowane w jednym miejscu, dzięki czemu łatwiej znajdziesz ulubione, niezależnie od tego, czy jest to cotygodniowa rodzinna pogawędka przy obiedzie, czy planowanie wakacji. Opcja pokazuje także podgrupy społeczności.

Filtry na pewno ułatwią użytkownikom organizowanie i znajdowanie najważniejszych konwersacji oraz pomogą w bardziej efektywnym poruszaniu się po wiadomościach.

Wprowadzanie tej funkcji zaczyna się dzisiaj. Będzie dostępna dla wszystkich użytkowników w najbliższych tygodniach.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: WhatsApp Blog