Jak korzystać z opcji formatowania tekstu na WhatsAppie?

Możesz wreszcie wyróżniać i dzielić wiadomości na WhatsAppie na takie elementy, jak listy zakupów i instrukcje krok po kroku – w komunikatorze wreszcie można formatować tekst.

WhatsApp – formatowanie tekstu wiadomości KV

Każda z nowych opcji formatowania tekstu w komunikatorze WhatsApp ma łatwy do zapamiętania skrót. Dodano cztery nowe opcje formatowania tekstu, aby pomóc użytkownikom efektywniej się komunikować. Dostępna od dzisiaj aplikacja WhatsAppa pozwala teraz korzystać z list punktowanych i numerowanych, cudzysłowów blokowych i kodu wbudowanego w celu wyróżniania i porządkowania wiadomości, co ułatwia dzielenie dużych sekcji tekstu na łatwiejsze do odczytania.

Przeczytaj też: WhatsApp dodaje obsługę kluczy dostępu w aplikacji na iPhone’a

Te nowe opcje formatowania były opracowywane od jakiegoś czasu, ale teraz są dostępne w WhatsAppie na Androida, iOS-a, w przeglądarce internetowej i na Macu, wraz z obsługą kanałów. Dołączają do istniejących formatów pogrubienia, kursywy, przekreślenia i użycie Monospace, które były już dostępne dla wszystkich użytkowników WhatsAppa.

Poniższy przewodnik pokazuje skróty potrzebne do korzystania z nowych opcji formatowania tekstu w WhatsAppie.

Przydatny wizualny przewodnik po wszystkich skrótach formatowania tekstu w WhatsAppie | fot. WhatsApp, Meta
Przydatny wizualny przewodnik po wszystkich skrótach formatowania tekstu w WhatsAppie | fot. WhatsApp, Meta

Oto jak możesz użyć składni w stylu dla nowych formatów bezpośrednio w wiadomości:

  • Listy punktowane: teraz możesz wreszcie dodawać wypunktowania do swoich wiadomości, aby podzielić informacje na takie elementy, jak listy zakupów. Po prostu umieść symbol „-” na początku tekstu, a następnie spację.
  • Listy numerowane: inny format wypunktowania zawierający tylko liczby, na wypadek konieczności zapisania czegoś w określonej kolejności, np. instrukcji. Aby użyć tego formatu, dodaj jedną lub dwie cyfry, po których następuje kropka i pełna spacja — na przykład „1. ”
  • Blok cytatu: użytkownicy mogą blokować tekst w formie cytatu, aby go wyróżnić w dłuższych wiadomościach. Aby użyć tego formatu, wpisz symbol „>” i spację przed tekstem, który chcesz wyróżnić.
  • Kod wbudowany: przydatny format dla programistów, ale także dobry sposób na wyróżnienie określonych informacji w tekście. Aby używać tego formatu, użytkownicy muszą otoczyć tekst symbolem „`” — `w ten sposób`.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: WhatsApp | Meta | The Verge