WhatsApp pozwala na ukrycie adresu IP

Dzięki nowej funkcji ochrony prywatności, użytkownicy komunikatora WhatsApp mogą teraz ukrywać swój adres IP.

Ukrywanie adresu IP podczas połączeń na WhatsAppie
Ukrywanie adresu IP podczas połączeń na WhatsAppie

Komunikator WhatsApp dodaje kolejną warstwę prywatności w najnowszej aktualizacji wprowadzonej w tym tygodniu. Możliwość ochrony adresu IP podczas połączeń przez WhatsAppa jest skierowana do użytkowników, którzy chcą ukryć swoją lokalizację przed innymi. Aby ta funkcja działała, wszystkie Twoje połączenia będą przekazywane przez serwery WhatsApp, więc nie będą one łączone bezpośrednio. Oznacza to, że Twój adres IP nie zostanie ujawniony osobie, do której dzwonisz.

Sprawdź również: WhatsApp obsługuje od teraz 2 konta jednocześnie!

Połączenia grupowe są zawsze domyślnie przekazywane przez serwery WhatsAppa, ale musisz włączyć tę nową funkcję, jeśli chcesz ukryć swój adres IP podczas zwykłych połączeń na WhatsAppie.

Aby to zrobić, po prostu przejdź kolejno do Ustawienia ➔ Prywatność ➔ Zaawansowane i włącz lub wyłącz ustawienie Chroń adres IP podczas połączeń. WhatsApp zastrzega, że przekazywane połączenia w ten sposób mogą mieć niższą jakość, ale połączenia w WhatsAppie są jak zwykle w pełni zaszyfrowane. Nikt nie może ich odsłuchać, nawet WhatsApp.

Jeśli kwestie prywatności są dla Ciebie szczególnie ważne, możesz włączyć ochronę adresu protokołu internetowego (IP) przed innymi podczas połączeń WhatsApp, która stanowi dodatkową warstwę prywatności. Oznacza to, że połączenie nie zostanie nawiązane bezpośrednio, a Twój adres IP nie zostanie przekazany rozmówcy.

Aplikację WhatsApp pobierzesz bezpłatnie ze sklepów App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: WhatsApp FAQ | PhoneArena