WhatsApp testuje chatbota AI firmy Meta

W komunikatorze mobilnym WhatsApp rozpoczęły się testy chatbota firmy Meta opartego na sztucznej inteligencji.

Opcja Zapytaj chatbota Ai firmy Meta („Ask Meta AI”) na WhatsAppie
Opcja Zapytaj chatbota Ai firmy Meta („Ask Meta AI”) na WhatsAppie | fot. ekran z aplikacji od WABetaInfo

To zrozumiałe, że sztuczna inteligencja jest obecnie głównym przedmiotem zainteresowania wielu korporacji. Każda duża firma ma własnego chatbota opartego na sztucznej inteligencji (AI), który jest mniej lub bardziej niezawodny. Fakt, że chatboty AI muszą uczyć się na podstawie treści chronionych prawem autorskim, aby były dokładne, jest jednym z głównych powodów, dla których ich przeszkolenie zajmuje dużo czasu. Meta, Microsoft, Twitter i Google ciężko pracują, aby ich narzędzia oparte na sztucznej inteligencji były jak najlepsze, chociaż ich aplikacje nie wydają się obecnie zbyt korzystne dla użytkowników końcowych.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: WhatsApp wprowadza nowy dolny pasek nawigacyjny

W każdym razie wygląda na to, że użytkownicy WhatsAppa wkrótce uzyskają dostęp do chatbota Meta opartego na sztucznej inteligencji. Wczesna wersja narzędzia jest już dostępna do testów w wersji beta aplikacji WhatsApp na urządzeniach z systemami iOS i Android.

Ludzie z WABetaInfo podają, że niektórzy użytkownicy mogą teraz eksperymentować z chatbotem Ai firmy Meta. W szczególności wybrani użytkownicy w Indiach i kilku innych krajach będą mogli zaobserwować nową funkcję, jeśli są zarejestrowani w programie beta WhatsApp.

Co ważniejsze, w nadchodzących miesiącach chatbot Meta oparty na AI zostanie udostępniony jeszcze większej liczbie użytkowników. Warto również wspomnieć, że chatbot AI Mety będzie działał niezależnie, więc nie będzie powiązany z rozmowami użytkowników na WhatsAppie.

Obecnie sztuczna inteligencja Mety jest zintegrowana z paskiem wyszukiwania u góry aplikacji. Wszystko, co użytkownicy wpisują w pasku wyszukiwania, pozostaje prywatne, chyba że użytkownik wyśle monit do chatbota AI Mety.

WhatsApp z chatbotem Ai formy Meta w wersji Beta
WhatsApp z chatbotem Ai formy Meta w wersji Beta | fot. WABetaInfo

Zasadniczo, oprócz opcji wyszukiwania w rozmowach określonej treści, pasek wyszukiwania umożliwia teraz użytkownikom dostęp do chatbota AI. Czas pokaże, jak to będzie wyglądać w ostatecznej wersji WhatsAppa, jeśli Meta zdecyduje się dać zielone światło swojemu chatbotowi opartemu na sztucznej inteligencji.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Meta | WABetaInfo | PhoneArena