Artifact może teraz generować obrazy do wpisów

W aplikacji Artifact możesz teraz dodawać do swoich postów zdjęcie stworzone przez sztuczną inteligencję — wystarczy wpisać opis co ma zawierać obraz.

Generowanie obrazów AI do wpisów w Artifact
Generowanie obrazów AI do wpisów w Artifact

Nieco ponad tydzień po dodaniu możliwości publikowania własnych wpisów Artifact umożliwia teraz użytkownikom korzystanie ze sztucznej inteligencji do generowania zdjęć do okładek swoich treści. Firma twierdzi, że funkcja dodaje „przyciągające wzrok obrazy”, które pomogą użytkownikom lepiej opowiadać swoje historie.

Zobacz też: Teraz możesz publikować linki w Artifact!

Do niedawna Artifact był aplikacją informacyjną agregującą newsy z różnych serwisów. Została stworzona przez współzałożycieli Instagrama i jest oparta na sztucznej inteligencji, która gromadzi wiadomości i linki z internetu. Dodając możliwość bezpośredniego udostępniania i personalizowania treści, staje się jeszcze większym rywalem Instagrama i serwisu X (dawniej Twittera).

Nowa funkcja aplikacji Artifact jest dostępna w najnowszych wersjach aplikacji na urządzenia z systemami iOS i Androida. Aby uzyskać do niej dostęp, użytkownicy muszą utworzyć post, kliknąć ikonę „+” w ramce na zdjęcie i wybrać „Create with AI” (pol. Utwórz za pomocą AI).

Następnie mogą wpisać opis lub słowa kluczowe, aby wygenerować obraz, powiedzmy, naturalnego krajobrazu. Użytkownicy mogą także określić styl, gatunek lub medium, np. „anime” lub „sztuka cyfrowa”, i zapisać obraz utworzony przez narzędzie. Jeśli nie podoba im się obraz, użytkownicy mogą wpisać te same podpowiedzi lub wypróbować nowe.

Narzędzie to jest tylko jedną z wielu nowych funkcji opartych na sztucznej inteligencji, które Artifact dodało do swojej platformy od czasu jej uruchomienia w styczniu tego roku. Aplikacja wykorzystuje sztuczną inteligencję do podsumowywania artykułów, oznaczania artykułów jako clickbaity, a nawet czytania artykułów na głos przy użyciu głosów znanych osób.

Aplikacja Artifact: Personalized News jest dostępna w sklepach z aplikacjami na iOS-a i Androida. Jest dostępna w wersji anglojęzycznej i oferuje dostęp do serwisów w większości anglojęzycznych:

Pobierz z App Store
Pobierz z Google Play

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Artifact | The Verge