Polski serial „Projekt UFO” od Netflixa już jesienią!

Serial „Projekt UFO” z Piotrem Adamczykiem, Mają Ostaszewską i Mateuszem Kościukiewiczem w rolach głównych już jesienią w Netflixie.

„Projekt UFO” serial PL Netflix 2024

Serial „Projekt UFO” w reżyserii i według pomysłu Kaspra Bajona – scenarzysty Wielkiej Wody – to najnowszy serial, w którym w rolach głównych zobaczymy Piotra Adamczyka, Mateusza Kościukiewicza, Julię Kijowską i Maję Ostaszewską. Za produkcję odpowiada firma Telemark i producentka Anna Kępińska (Wielka Woda, Heweliusz).

Historia o przybyciu UFO do Polski to pomysł oryginalny sam w sobie, natomiast naszym serialem chcemy wpisać się w znane z popkultury narracje o obcych i ich inwazjach. Dodajemy do tego polski akcent, bawiąc się schematami i czerpiąc ze znanych filmów i książek.

— podkreśla Kasper Bajon, reżyser i scenarzysta serialu Projekt UFO

Początek lat 80., po rzekomym lądowaniu UFO w Truskasach na Warmii, dwóch mężczyzn – upadająca gwiazda telewizyjna i entuzjasta istot pozaziemskich – wyrusza na intelektualną misję, aby ustalić pochodzenie obcych istot, jednocześnie wciągając w dyskusję wszystkich w swojej orbicie. Kiedy dwaj bohaterowie starają się przekonać świat do swoich teorii, potężny polityk próbuje wykorzystać zjawiska paranormalne, aby przejąć władzę nad krajem. Projekt UFO czerpie inspirację z prawdziwych wydarzeń, lecz nie jest ich dosłownym odzwierciedleniem – stanowi fabularyzację autentycznej historii. 

Nasz serial mówi o tęsknocie za tajemnicą i odkrywaniu prawdy. Jest to też opowieść o samotności – nie tylko tutaj na ziemi, ale i we wszechświecie. Młodsi widzowie w serialu mogą dostrzec historię o fake newsach i o tym, jak  błyskawicznie, niczym wirus, rozprzestrzeniają się i zawłaszczają prawdę. Zależy nam, aby ta historia pobudzała do refleksji, stawiając przed widzami wiele istotnych pytań.

— podkreśla Anna Kępińska, producentka serialu

Premiera miniserialu zaplanowana jest na jesień 2024 roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netflix Polska