W Artifact głos Snoop Dogga, generowany przez AI, czyta artykuły!

W aplikacji mobilnej Artifact można teraz słuchać przeglądane artykuły, które z różną prędkością czytają głosy sterowane przez sztuczną inteligencję.

Czytanie artykułów w Artifact przez głos generowany przez sztuczną inteligencję (AI)
Czytanie artykułów w Artifact przez głos generowany przez sztuczną inteligencję (AI)

W aplikacji mobilnej Artifact wprowadzono kolejną przydatną nowość – możliwość słuchania dowolnego artykułu za pomocą sztucznej inteligencji, która zamienia tekst na mowę. Nowa funkcja jest obsługiwana przez Speechify. Każdy użytkownik Artifact ma bezpłatny dostęp do głosów premium — w tym głosów Snoop Dogga i Gwyneth Paltrow. Speechify wykorzystuje sztuczną inteligencję do tworzenia naturalnie brzmiących głosów do czytania i pomogła milionom ludzi jako najpopularniejsza dostępna aplikacja zamiany tekstu na mowę.

Aby wypróbować nową opcję wystarczy pobrać najnowszą wersję aplikacji na urządzenia z systemem iOS i dotknąć ikony odtwarzania na dolnym pasku strony artykułu. Zobaczysz mały odtwarzacz audio, który zacznie odtwarzać czytanie.

Dotykając odtwarzacza, możesz uzyskać dostęp do elementów sterujących i dostosować dźwięk, wybierając różne głosy, akcenty i szybkość odtwarzania dźwięku. Odtwarzacz będzie kontynuował odtwarzanie podczas przeglądania innych artykułów w Artifact, także gdy włączysz aplikację w tle.

Ma to pomóc w uzyskaniu większej elastyczności w nadrabianiu zaległości i otrzymywaniu informacji — niezależnie od tego, czy dojeżdżasz do pracy, biegasz, czy po prostu wykonujesz obowiązki domowe.

Zamiana tekstu na mowę jest już dostępna w aplikacji na urządzenia z systemami iOS/iPadOS i wkrótce zostanie uruchomiona na Androidzie.

Aplikacja Artifact: Personalized News jest dostępna w sklepach z aplikacjami na iOS-a i Androida. Jest dostępna w wersji anglojęzycznej i oferuje dostęp do serwisów w większości anglojęzycznych:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Artifact