Etui C1 MagFit zmienia iPhone’a 15 Pro w iMaca G3

Nowe etui Spigen C1 MagFit inspirowane jest komputerem iMac G3 i dodaje iPhone’owi 15 Pro wyjątkowy charakter sprzętu w stylu retro.

Etui Spigen C1 MagFit inspirowane iMaciem G3

Zaprojektowane przez pracowników Spigen etui C1 MagFit dla iPhone’a 15 Pro i 15 Pro Max czerpie inspirację z jednego z najbardziej kultowych elementów historii technologii. Zainspirowany serią żywych, półprzezroczystych kolorów iMaca G3, C1 MagFit nadaje iPhone’owi wygląd retro, chroniąc go przed uderzeniami, zadrapaniami i pęknięciami (w końcu szklany przód i tył można stłuc!), a nawet nadal pozwala korzystać z bezprzewodowego ładowania za pomocą MagSafe.

Etui dostępne jest w trzech wspaniałych kolorach – kultowym niebieskim Bondi, grafitowym i rubinowym. Wieloczęściowa konstrukcja etui C1 MagFit obejmuje górną część obudowy z półprzezroczystego poliwęglanu, nieprzezroczysty dolny zderzak z białego poliwęglanu oraz wewnętrzną konstrukcję z miękkiego TPU, która spaja wiele części obudowy.

Etui stanowi hołd dla iMaca G3, klasycznego komputera typu all-in-one stworzonego przez dynamiczny duet Steve’a Jobsa i Jony’ego Ive’a, zanim Apple w przeważającej mierze zdecydował się na migrację do aluminiowych obudów we wszystkich swoich produktach. G3 spopularyzował ruch w zakresie przejrzystego projektowania elektroniki, a Jobsowi zależało na tym, aby wnętrza naszych komputerów nie wyglądały jak brzydki bałagan obwodów i przewodów.

Podkreślając, że nawet wnętrze naszych gadżetów powinno wyglądać pięknie, Jobs postanowił stworzyć komputer, do którego będzie można zajrzeć do środka i zachwycać się każdym centymetrem. Oczywiście ta wizja umarła wraz z przejściem firmy Apple na aluminiowe wykończenie, ale powróciła na nowo, gdy Carl Pei powtórzył ruch Jobsa w swoim etosie „Technologia powinna być zabawą”. Etui C1 MagFit przywraca tę wspaniałą wizję do iPhone’a 15 Pro dzięki etui, które z półprzezroczystym projektem pokazuje nieco technologii.

Półprzezroczysty korpus ma sztuczny układ elektroniki dzięki formowanej wewnętrznej strukturze TPU, ale z pewnością przyjemnie jest na niego patrzeć. Widać na nim chipy, moduły, płytki PCB itp., a na środku wewnętrznej obudowy TPU znajduje się nawet otwór, przez który widać logo Apple znajdujące się wewnątrz telefonu. Otwór jest otoczony pierścieniem MagSafe znajdującym się w etui, umożliwiającym montaż akcesoriów lub ładowarek z tyłu iPhone’a.

Etui Spigen C1 MagFit inspirowane komputerem  iMac G3
Etui Spigen C1 MagFit inspirowane komputerem iMac G3

Dwuczęściowe etui zapewnia telefonowi wiele warstw ochrony, zachowując jednocześnie jego smukłość (i, szczerze mówiąc, też wygląda wspaniale). Wyściełane piankowe wstawki po wewnętrznej stronie obudowy amortyzują wstrząsy, jeśli telefon upadnie płasko na tył (szkło jest dość delikatne), a solidna, gruba warga wokół wybrzuszenia aparatu zapewnia bezpieczeństwo obiektywu aparatu.

Ta sama wupustka znajduje się z przodu, aby chronić ekran telefonu przed uderzeniami. W rogach obudowy wbudowane są także maleńkie poduszki powietrzne, które pomagają rozproszyć uderzenia, jeśli telefon upadnie na róg. Uważa się, że uderzenie w rogi jest główną przyczyną masywnych pęknięć szkła, ponieważ metalowa rama telefonu przenosi uderzenie na rogi kawałków szkła. Technologia Air Cushion Technology™ firmy Spigen zapobiega temu, pomagając chronić telefon ze wszystkich stron.

Etui C1 MagFit jest dostępne w trzech kolorach zarówno dla iPhone’a 15 Pro, jak i 15 Pro Max. Ma klikalne przyciski dotykowe po bokach oraz teksturowane boki, które pozwalają pewnie chwycić telefon – w przeciwieństwie do śliskiej tytanowej ramki, która powoduje, że z większym prawdopodobieństwem telefon wyślizgnie się z dłoni, jeśli wykonasz jakikolwiek gwałtowny ruch!

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Yanko Design | Spigen