Koncept fizycznego modułowego odtwarzacza w stylu Winampa

Koncepcja tego modułowego odtwarzacza audio przenosi kultowy projekt Winampa do świata fizycznych gadżetów.

Koncepcja fizycznego odtwarzacza Winamp

Ponieważ prawie wszyscy posiadają obecnie smartfony, zapotrzebowanie na osobne odtwarzacze multimedialne znacznie spadło. Nie oznacza to, że całkowicie zniknęły, zwłaszcza te, które można postawić na biurkach lub półkach. Szał na design retro tchnął nowe życie w stare produkty, takie jak gramofony, ale nie są to jedyne projekty z minionych wieków, które zasługują na ponowne odkrycie.

Niektóre z tych oldschoolowych projektów pochodzą ze świata cyfrowego, gdzie niektóre programy osiągnęły niemal nieśmiertelność dzięki charakterystycznym interfejsom użytkownika. Winamp to jedna z tych kultowych aplikacji do odtwarzania muzyki, a nowa koncpecja koncepcja zmienia go w rzeczywiste urządzenie, które podobnie jak cyfrowy oryginał można w pewnym stopniu skonfigurować tak, aby odpowiadało Twoim potrzebom i nastrojom.

Według współczesnych standardów oryginalny projekt aplikacji odtwarzacza multimedialnego Winampa jest wyraźnie przestarzały, ale do niedawna pozostawał ulubieńcem ze względu na swoją elastyczność. Obsługiwał różne skórki i motywy w celu personalizacji wyglądu oprogramowania, co w naturalny sposób doprowadziło do powstania setek projektów. Winamp miał konstrukcję przypominającą LEGO, w której możesz przenosić części aplikacji, a nawet całkowicie je usuwać, w zależności od potrzeb.

Ten projekt koncepcyjny urządzenia o tej samej nazwie nawiązuje do drugiego aspektu projektu Winampa, w szczególności możliwości przesuwania trzech głównych paneli lub nawet pomijania jednego. Podobnie jak oryginalny Winamp, odtwarzacz multimediów ma komponent do rzeczywistej kontroli multimediów z jednowierszowym wyświetlaczem bieżącej muzyki, jednym dla korektora, a drugim do wyświetlania okładek albumów i listy odtwarzania.

Koncepcja fizycznego modułowego odtwarzacza Winamp
Koncepcja fizycznego modułowego odtwarzacza Winamp

Wszystkie trzy można połączyć w jedno, tworząc wysokie urządzenie, które można postawić na biurku za pomocą wbudowanej podpórki korektora. Możesz też je przełączać, pozostawiając widoczne tylko dwa komponenty, o ile korektor ma działać jako podstawa.

Możesz na przykład używać elementów sterujących multimediami i korektora, jeśli nie masz nic przeciwko niewyświetlaniu listy utworów i okładek albumów. Lub jeśli masz już stałe ustawienie korektora, możesz umieścić nad nim odtwarzacz multimedialny lub ekran albumu, a następnie przyciągnąć inny element przed korektorem, aby go ukryć. Możesz nawet pokazać tylko sam odtwarzacz multimedialny, a pozostałe dwa mogą się za nim ukryć.

Koncepcja fizycznego modułowego odtwarzacza Winamp
Koncepcja fizycznego modułowego odtwarzacza Winamp

Elementy te łączą się za pomocą silnych magnesów, więc nie ma potrzeby zmiany okablowania, aby dokonać natychmiastowych zmian w kombinacji. A jeśli chcesz zabrać to urządzenie ze sobą, możesz po prostu złożyć wszystkie elementy w kanapkę i nosić je ze sobą.

Interesujące w tym konkretnym projekcie jest to, że wykorzystuje fizyczne elementy sterujące, takie jak suwaki i przyciski, zamiast po prostu używać ekranu dotykowego, aby zapewnić ten sam interfejs. To jak odwrócony skeuomorfizm, w którym cyfrowy interfejs użytkownika naśladuje wygląd i zachowanie fizycznych elementów sterujących. Oczywiście ta bardziej fizyczna konstrukcja oznacza, że nie można już używać skórek, ale to niewielka cena za tak intrygujące urządzenie.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Eslam Mhd | Yanko Design