Dzięki publikacji wpisów Artifact staje się trochę Twitterem

Od dzisiaj można publikować własne wpisy bezpośrednio w aplikacji Artifact, bez konieczności dołączania linku.

Publikowanie własnych wpisów w Artifact
Publikowanie własnych wpisów w Artifact | fot. Artifact

Wpisy w apce Artifact opierają się na niedawnym wprowadzeniu Linków i pozwalają każdemu dzielić się przemyśleniami, recenzjami, pomysłami i czymkolwiek, co uzna za przydatne. Posty wraz z łączami poszerzają możliwości odkrywania, udostępniania i tworzenia w Artifact. Dzięki nowej funkcji staje się on bardziej bezpośrednią konkurencją dla aplikacji takich jak X czy Instagram.

Artifact to oparta na sztucznej inteligencji aplikacja informacyjna współzałożycieli Instagrama, która zadebiutowała w styczniu tego roku. Do tej pory aplikacja była agregatorem wiadomości i linków z internetu, ale teraz każdy ma możliwość dodawania postów bezpośrednio do aplikacji. Wpisy użytkowników mogą zawierać na przykład tytuł, tekst i zdjęcia. Posty będą miały także unikalne adresy URL, co powinno ułatwić ich udostępnianie w różnych aplikacjach i usługach.

Nowa funkcja dodawania wpisów oznacza, że Artifact przestanie być głównie agregatorem treści. Nowa funkcja jest dostępna w najnowszych wersjach aplikacji na iOS-a i Androida.

W ciągu roku firma szybko dodała dużo nowych funkcji do aplikacji, w tym streszczenia artykułów oparte na sztucznej inteligencji, funkcję zamiany tekstu na mowę, możliwość oznaczania artykułów jako clickbajty oraz możliwość śledzenia autorów.

Jak to działają wpisy w Artifact?

  • Zacznij od dotknięcia ikony „+”. Poszukaj go w prawym górnym rogu zakładki Links. Oprócz „linków zobaczysz teraz nową opcję udostępniania „Post”.
  • Dodaj własne obrazy, tytuł i tekst. Możesz publikować, co chcesz, w tym recenzje restauracji, poradniki, przepisy rodzinne, opisy aplikacji, inspiracje projektowe i nie tylko.
  • Otrzymuj dystrybucję automatycznie. Podobnie jak linki, Twoje posty pojawią się w wizualnym źródle treści udostępnianych przez społeczność. Posty będą rozpowszechniane wśród Twoich obserwujących i pokazywane każdemu w Artifact, kto czytał podobne tematy, aby pomóc Ci zostać odkrytym przez osoby, którym najprawdopodobniej spodoba się Twój wpis.
  • Wszystkie posty mają teraz unikalny adres URL, który można udostępnić każdemu.

Aplikacja Artifact: Personalized News jest dostępna w sklepach z aplikacjami na iOS-a i Androida. Jest dostępna w wersji anglojęzycznej i oferuje dostęp do serwisów w większości anglojęzycznych:

Pobierz z App Store
Pobierz z Google Play

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Artifact