Teraz z Google Play można pobierać jednocześnie 2 aplikacje

Aż dziwne, że dopiero teraz Google umożliwia jednoczesne pobieranie i instalowanie 2 aplikacji na raz – ale wciąż ma wiele do nadrobienia…

Jednoczesne pobieranie i instalowanie aplikacji ze sklepu Google Play (tylko nowe instalacje)
Jednoczesne pobieranie i instalowanie aplikacji ze sklepu Google Play (tylko nowe instalacje) | fot. 9TO5Google

Po testach z włączaniem i wyłączaniem przeprowadzonych w ciągu ostatnich kilku lat wydaje się, że Google szeroko wdrożył jednoczesne pobieranie i instalowanie aplikacji pod Androidem ze sklepu Google Play, co znacznie poprawi jakość życia wielu użytkowników smartfonów z tym systemem. Dla użytkowników iPhone’a ta funkcja jest dostępna już od bardzo dawna i aż dziwi, że Google dopiero teraz ją wprowadził.

➔ ZOBACZ TEŻ: W Google Play zdalnie odinstalujesz aplikacje z innych urządzeń

Aby zobaczyć, jak działa jednoczesne pobieranie kilku apek, zainstaluj dwie aplikacje – wybierz większe pliki do pobrania, takie jak Dokumenty, Arkusze i Prezentacje Google – i zobacz, jak są pobierane, a następnie instalują jednocześnie, zamiast czekać najpierw na zakończenie instalacji jednej z nich. Możesz monitorować postęp pobierania w sklepie Google Play i na ekranie głównym, jak widać na zrzutach ekranu poniżej, które udostępnił serwis 9TO5Google.

To zaktualizowane zachowanie uruchamia się tylko w przypadku nowych instalacji i działa tylko z dwiema aplikacjami na raz. Możesz zobaczyć, jak trzecie pobieranie pozostaje „Oczekujące”, dopóki nie zakończy się proces z pierwszej pary. Dla porównania sklep App Store pod systemem iOS i iPadOS może obsłużyć trzy jednoczesne pobrania i instalacje.

Obecnie jednoczesne pobieranie z Google Play nie dotyczy aktualizacji aplikacji, co byłoby bardziej przydatne, ponieważ aktualizacje są częstsze niż nowe instalacje. Mamy jednak nadzieję, że to tylko przypadek, że Google Play zaczął od czegoś małego, a potem wprowadzi to w bardziej przydatnym miejscu. Ta zmiana będzie przydatna podczas konfigurowania nowego telefonu lub tabletu z Androidem.

Ta zmiana została zauważona przez serwis 9TO5Google na testowanych telefonach i tabletach Pixel z Androidem 14 i wersją 40.6.31 Sklepu Play.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: 9TO5Google