Artifact robi teraz krótkie streszczenia artykułów na kilka sposobów

Aplikacja do agregowania wiadomości tematycznych Artifact może teraz streszczać artykuły za pomocą sztucznej inteligencji, także w kilku zabawnych stylach.

Funkcja Podsumowanie (Summary) w aplikacji Artifact
Funkcja Podsumowanie (Summarize) w aplikacji Artifact

Spersonalizowany agregator wiadomości Artifact od założycieli Instagrama, dalej wykorzystuje sztuczną inteligencję, wprowadzając nową funkcję, która będzie teraz podsumowywać artykuły z wiadomościami. Firma ogłosiła, że wprowadza narzędzie Summarize, które generuje streszczenia artykułów za dotknięciem przycisku, aby jeszcze przed przeczytaniem dać czytelnikom szybką możliwość dowiedzenia się o czym jest dany artykuł. Aby dodać trochę dodatkowego smaczku, można również użyć tej funkcji do wyświetlenia podsumowania artykułu w określonym stylu — na przykład „wyjaśnij, jakbym miał pięć lat”, w stylu mowy pokolenia Z, poetycko lub używając tylko emotikonów.

Te style tak naprawdę nie mają być użyteczne, są tam tylko po to, aby dodać trochę smaczku do tej funkcji i potencjalnie zachęcić użytkowników do jej wypróbowania.

Aby skorzystać z funkcji podsumowań AI, dotknij w menu (wprawym górnym rogu) ikonę Aa nad pojedynczym artykułem z wiadomościami, a następnie stuknij nową opcję Summary. Firma potwierdziła, że wykorzystuje technologie OpenAI za pośrednictwem swojego interfejsu API do generowania podsumowań tekstowych.

Firma ostrzega jednak użytkowników, że funkcja ta nie powinna zastępować faktycznego czytania artykułów, ponieważ sztuczna inteligencja nie jest doskonała.

„Ważne jest, aby pamiętać, że streszczenia nie zastępują pełnego tekstu artykułu”, czytamy we wpisie na firmowym blogu. „Sztuczna inteligencja jest potężna, ale od czasu do czasu może popełniać błędy, dlatego ważne jest, aby podczas czytania pełnego tekstu sprawdzić, czy streszczenie pasuje do artykułu”.

Firma zapowiedziała, że z czasem może dodać inne zabawne style dla użytkowników, oprócz tych dostępnych w momencie premiery.

Ta funkcja jest właśnie udostępniana użytkownikom aplikacji Artifact, więc nie od razu możesz zobaczyć nową opcję Summary w swojej aplikacji.

W stworzonej przez współzałożycieli Instagrama – Kevina Systroma i Mike’a Kriegera, aplikacji Artifact pierwotnym założeniem było oferowanie spersonalizowanego doświadczenia związanego z czytaniem wiadomości, ale nie takiego, które pozostawia użytkowników uwięzionych w algorytmach, tak jak to było na Facebooku.

Opcje Podsumowań (Summary) w aplikacji Artifact
Opcje Podsumowań (Summary) w aplikacji Artifact

Chociaż ekran główny Artifact przedstawia wyselekcjonowany wybór artykułów dostosowanych do użytkownika, w oparciu o jego preferencje i zaangażowanie w czytanie, sekcja nagłówków aplikacji pokazuje użytkownikom te same wiadomości, które są objęte różnymi źródłami w szerszym ekosystemie wiadomości. Artifact z góry sprawdza swoje źródła wiadomości pod kątem przestrzegania pewnych standardów dotyczących uczciwości — takich jak proces sprawdzania i poprawiania faktów, przejrzystość finansowania i nie tylko.

Od czasu publicznej premiery w lutym, Artifact szybko rozwija swój zestaw funkcji, a na początku tego miesiąca wprowadzono funkcję dyskusji społecznościowych, która pozwala użytkownikom komentować wiadomości, a także głosować za i przeciw komentarzom pozostawionym przez innych.

Firma nie ujawnia jeszcze, ile osób aktywnie korzysta obecnie z aplikacji, ale data.ai zajmujące się analizą aplikacji, donosi, że do tej pory aplikacja została pobrana na całym świecie ponad 240.000 razy w obu sklepach z aplikacjami. W amerykańskim App Storze aplikacja zajmuje obecnie 115. miejsce w sekcji Wiadomości.

Aplikacja Artifact: Personalized News jest dostępna w sklepach z aplikacjami na iOS-a i Androida. Jest dostępna w wersji anglojęzycznej i oferuje dostęp do serwisów w większości anglojęzycznych:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Artifact | TechCrunch