Pojawi się serial lub film osadzony w świecie Cyberpunk 2077

CD Projekt Red właśnie ogłosiło, że jest na wczesnym etapie prac nad aktorskim serialem telewizyjnym lub filmem opartym na niegdyś znienawidzonej, a obecnie uwielbianej grze Cyberpunk 2077.

Cyberpunk 2077 - Widmo wolności

Szczegóły na temat produkcji są skąpe, ponieważ nie wiemy nawet, czy będzie to film, czy serial, ale twórca gry nawiązał współpracę z firmą produkcyjną Anonymous Content, aby ożywić Night City z gry Cyberpunk 2077 w chwalebnej adaptacji z udziałem aktorów. Prawdopodobnie nie znasz Anonymous Content, ale firma ma na swoim koncie mnóstwo znanych i docenionych przez krytyków seriali telewizyjnych, takich jak True Detective i Mr. Robot. Pomógł także w produkcji najnowszych filmów, takich jak Zjawa i Spotlight, ale także klasyków, takich jak Eternal Sunshine of the Spotless Mind i Być jak John Malkovich. To poważna firma produkcyjna, więc może nas czekać coś wyjątkowego.

Chociaż CD Projekt Red potwierdził, czy będzie to serial czy film, istnieją pewne wskazówki wskazujące, że będzie to serial telewizyjny. Studio dołożyła wszelkich starań, aby zauważyć, że ściśle współpracuje z niektórymi członkami zespołu, z których wszyscy są mocno zaangażowani w produkcje telewizyjne.

Twórcy gry skontaktowali się na przykład z dyrektorem ds. telewizji Garretem Kemble’em i wspomnieli o dziesięcioletnim stażu dyrektora kreatywnego Davida Levine’a w HBO. Levine był mocno zaangażowany w upowszechnianie w sieci Gry o tron i Westworld, a także innych hitowych seriali.

Sytuacja wygląda nieco inaczej niż w przypadku serialu Wiedźmin Netflixa, ponieważ jest to adaptacja książek źródłowych, a nie gry wideo. Cyberpunk 2077 to całkowicie oryginalny tytuł, dający CD Projekt Red znaczną kontrolę nad przebiegiem historii. W tym celu twórca nie wskazał, czy będzie to adaptacja gry jeden do jednego, raczej stwierdzając, że produkcja telewizyjna będzie „osadzona w świecie” Cyberpunka 2077.

Wygląda na to, że prace są na bardzo wczesnym etapie rozwoju, więc mogą minąć lata, zanim zobaczymy bezprawne Badlands lub slumsy Dogtown na żywo. Ten serial lub film dołączy do kreskówki Netflixa Cyberpunk: Edgerunners.

Kiedy się nad tym zastanowić, to całkiem szalone, że uniwersum Cyberpunka kwitnie w ten sposób. Gra została uruchomiona jako pełna błędów, co zmusiło Sony do wycofania jej ze swojego sklepu internetowego, a CD Projekt Red i Microsoft do zwrotu pieniędzy niezadowolonym klientom.

Cyberpunk 2077 - ujęcie z typowego amerykańskiego baru

Od tej katastrofalnej premiery deweloper powoli i stale ulepszał niemal każdy aspekt gry, zmieniając przy tym całą mechanikę rozgrywki. Wynik końcowy? Cyberpunk 2077 jest obecnie uważany za naprawdę wyjątkową grę wideo, czego dowodem jest sprzedaż 25 milionów egzemplarzy. Nawet niedawno wydany dodatek DLC Phantom Liberty został już pobrany 3 miliony razy. W drodze jest także pseudo-sequel.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: CD Project Red | Engadget