Amazfit Active wkracza na rynek średniej klasy smartwatchów

Nowy smartwatch Amazfit Active działa pod kontrolą Zepp OS 2.0 i jest średniej klasy akcesorium przypominającym Apple Watcha.

AmazFit Active z 2023 roku

Amazfit rozpoczął sprzedaż Amazfit Active, smartwatcha średniej klasy z 1,75-calowym wyświetlaczem AMOLED. Oferowany jest z baterią wystarczającą na 14 dni, obsługuje także GPS i waży niecałe 25 g bez uwzględnienia paska. Active jest kontynuacją modelu Balance, który pojawił się na początku ubiegłego miesiąca. Podczas gdy Balance ma okrągły wyświetlacz, Amazfit Active przypomina swoją konstrukcją Apple Watch Series 9. Pomijając te podobieństwa, Amazfit Active można już zamówić w oficjalnym sklepie AliExpress Amazfit, chociaż firma nie umieściła smartwatcha na liście na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Sprawdź też: Nowe smartwatche Amazfit GTR 4, GTS 4 & GTS 4 MINI

Według aukcji AliExpress, Amazfit Active ma 1,75-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 450 x 390 pikseli przy stosunku ekranu do obudowy wynoszącym 73%. Dodatkowo Amazfit nadał wyświetlaczowi zakrzywione wykończenie, które pozwala mu stopniowo zwężać się w metalowej ramie smartwatcha.

Oficjalna waga Active wynosząca 24 g bez silikonowego paska sugeruje jednak, że ma on obudowę z tworzywa sztucznego, w przeciwieństwie do droższych alternatyw, takich jak Pixel Watch 2, Watch Series 9 czy Xiaomi Watch 2 Pro.

Co więcej, Amazfit Active ma być wodoodporny do 5 ATM i zapewniać do 14 dni pracy na baterii. Amazfit dodaje, że zawiera moduł GNSS do świadczenia usług lokalizacyjnych, co skraca oficjalne szacunki żywotności baterii do zaledwie 16 godzin przy ciągłym użyciu tej funkcji.

AmazFit Active z różowym i czarnym paskiem

Amazfit Active ma czujnik tętna, który może między innymi monitorować poziom nasycenia krwi tlenem. Obecnie Amazfit Active można zamówić na AliExpress za 151 dolarów (ok. 660 zł) w wykończeniach Midnight Black i Petal Pink.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Amazfit | Notebookcheck