„Cyberpunk 2077” ostrzeliwany – teraz Sony wycofuje grę z PS Store

Wygląda na to, że rok 2020 nie okazuje się złym rokiem dla polskiego studia CD Projekt Red, które stworzyło grę „Cyberpunk 2077”.

Zwrot pieniędzy – Cyberpunk 2077 – Sony PlayStation Store

Najbardziej oczekiwana gra roku Cyberpunk 2077 dostała nawet kilka przyzwoitych recenzji. Ale gra jest teraz w obliczu krytyki ze względu na błędy i niedopracowane wersje na wcześniejsze generacje konsol, dlatego też Sony wycofało ją obecnie ze sklepu z PlayStation Store. Osoby, które już zakupiły ten tytuł mają również możliwość zażądania zwrotu pieniędzy w przypadku zakupu wersji cyfrowej. Dzieje się to zaledwie kilka dni po tym, jak Sony odmówiło swoim klientom zwrotu pieniędzy, prosząc ich, aby poczekali, aż gra zostanie naprawiona.

W następstwie ostatniego oświadczenia Sony, niektórzy użytkownicy, którzy zalogowali się na swoje konto PlayStation Network, otrzymali opcję zwrotu kosztów zakupu Cyberpunk 2077 bez podawania przyczyny. Zgodnie ze stroną dotyczącą zwrotów, Sony najpierw potwierdzi, czy użytkownik kupił Cyberpunk 2077 za pośrednictwem PlayStation Store, po czym rozpocznie się proces zwrotu.

Jednak zakończenie zwrotu będzie się różnić w zależności od metody płatności i instytucji finansowej. Gra w PS Store nie jest już dostępna dla użytkowników konsol PS4 lub PS5.

CD Projekt RED przekazał inwestorom informację:

Zarząd CD PROJEKT SA z siedzibą w Warszawie (dalej jako „Spółka”) przekazuje do publicznej wiadomości decyzję Sony Interactive Entertainment (dalej jako “SIE”) dotyczącą usunięcia do odwołania cyfrowej wers ji gry Cyberpunk 2077 ze sprzedaży z PlayStation Store. Decyzja podjęta została po konsultacjach Spółki z przedstawicielami SIE dotyczących umożliwienia realizacji zwrotu gry osobom które zakupiły ją w wersji cyfrowej poprzez PlayStation Store i chciałyby dokonać jej zwrotu. Wszystkie dotychczas sprzedane poprzez PlayStation Store cyfrowe egzemplarze gry pozostają dostępne do użytkowania przez dotychczasowych nabywców. Gracze mogą niezmiennie nabywać pudełkową wersję gry w sprzedaży bezpośredniej lub wysyłkowej. Zarówno cyfrowe, jak i fizyczne kopie gry nieprzerwanie objęte będą wsparciem i otrzymywać będą przyszłe aktualizacje od Spółki.

Cyberpunk 2077 spotkał się z ogromnym sprzeciwem społeczności graczy, zwłaszcza graczy starszych generacji konsol, którzy narzekali, że gra jest pełna różnych błędów i okropnej grafiki. Na początku tego tygodnia ceny akcji dewelopera CD Projekt Red spadły nawet o 50%, zmuszając firmę do pilnego spotkania z inwestorami, aby wyjaśnić, co poszło nie tak.

Wiceprezes ds. rozwoju biznesu w CD Projekt Red, Michał Nowakowski przyznał również, że firma skupiła się na konsolach nowej generacji – Xbox Series S/X i PlayStation 5 i nie była gotowa na konsole starszej generacji (Xbox One X, Xbox One S i Sony PlayStation 4).

CD Projekt opublikował również list z przeprosinami, sugerując, że w styczniu i lutym zostaną wydane dwie duże łatki, które powinny „rozwiązać najbardziej widoczne problemy, z jakimi borykają się gracze na konsolach ostatniej generacji”. Usunięcie ich będzie miało duży wpływ na grę, nawet jeśli obecni klienci powinni mieć dostęp do gry, jeśli ją kupili i nie zażądali zwrotu pieniędzy.

źródło: CD Projekt RED