Serial anime „Cyberpunk: Edgerunners” pojawi się na Netfliksie w 2022 roku

Studio stojące za „Kill la Kill” oraz „Promare” tworzy serial anime na podstawie gry „Cyberpunk 2077” dla serwisu Netflix – premiera planowana na 2022 rok.

Serial anime Cyberpunk: Edgerunners

Dzisiaj CD Projekt Red i Netflix udostępnili zapowiedź Cyberpunk: Edgerunners, serię anime osadzoną w uniwersum gry, która ma się ukazać w 2022 roku. Szczegółów na temat produkcji jest bardzo mało, ale jest to zupełnie nowa historia z nowymi postaciami – Night City to jedyny wspólny element. Trigger, Inc., studio stojące za Kill la Kill, Promare czy Little Witch Academia, zrealizuje produkcję Edgerunners. Jeśli podoba Ci się styl artystyczny i ogólna wrażliwość Triggera, prawdopodobnie docenisz to, co jest w przygotowaniu.

Pojawia się tylko pytanie, czy seria będzie cieszyła się tak samo dużą popularnościa jak gra? Wiele osób spodziewa się, że gra Cyberpunk 2077 dobrze się sprawdzi w momencie jej premiery, ale nie jest pewne, jak duże będzie zainteresowanie dwa lata później.

Cyberpunk: Edgerunners będzie niezależną fabularnie produkcją osadzoną w świecie nadchodzącej gry akcji w otwartym świecie, której premiera została przełożona na 19 listopada 2020 roku.

Oto jak CD Projekt Red opisuje nowe anime:

CYBERPUNK: EDGERUNNERS opowiada samodzielną, 10-odcinkową historię o ulicznym dzieciaku, który próbuje przetrwać w mieście obsesji na punkcie technologii i modyfikacji ciała. Nie mając nic do stracenia, decyduje się pozostać przy życiu, zostając obrzydliwym najemnikiem wyjętym spod prawa, znanym również jako cyberpunk.

Trigger, oprócz tego, że został założony przez osoby pracujące nad przełomowym anime, takim jak Neon Genesis Evangelion, jest najbardziej znany ze swoich wysoce stylistycznych, eksperymentalnych stylów sztuki i przesadnych narracji. Do jego najbardziej znanych dzieł należą Kill la Kill, Darling in the Franxx, a ostatnio niezwykle udany film anime Promare.

Za serialem animowanym Cyberpunk: Edgerunners będzie zatem stał najbardziej utalentowany człowiek ze studia – Hiroyuki Imaishi – który pracował nad Gurren Lagann Gainaxa, a także Kill la Kill oraz Promare. Będzie on reżyserował nowe cyberpunkowe anime wraz Masahiko Otsuka, dyrektorem kreatywnym Hiromi Wakabayashi i projektantami postaci Yoh Yoshinari i Yuto Kaneko (Yoshinari i Kaneko są najlepiej znani z Little Witch Academia). Scenariusz został zaadaptowany przez Yoshiki Usę i Masahiko Otsukę, wieloletnich weteranów studia Trigger, którzy pracowali nad Promare i innymi projektami. Oryginalną ścieżkę dźwiękową skomponuje sławna dzięki Silent Hill Akira Yamaoka.

Kiedy gra trafi do użytkowników, będzie to prawdopodobnie jedno z największych wydarzeń związanych z grami w ciągu ostatniej dekady, co zbiegnie się z premierą konsoli nowej generacji zarówno Xboxa od Microsoftu, jak i PS5 Sony.

To miłe, że wszechświat Cyberpunka 2077 będzie się rozwijał również w przyszłości, a nowa samodzielna seria studia tak cenionego jak Trigger powinna być ekscytującym prezentem dla fanów anime na całym świecie.

źródło: CD Projekt RED, Netflix, The Verge